شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 11:51 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1710172
رئیس انجمن کارخانجات آرد البرز مطرح کرد؛

حمایت کافی از تولیدکنندگان آرد در البرز برای صادرات نمی‌شود/ کمبود سرمایه در گردش؛ مهم ترین چالش کارخانجات

حمایت کافی از تولیدکنندگان آرد در البرز برای صادرات نمی‌شود/ کمبود سرمایه در گردش؛ مهم ترین چالش کارخانجات
فیض الله شریفی گفت: کمبود سرمایه در گردش برای تهیه گندم یکی از مهم ترین چالش های البرز است و متاسفانه گندم کیفی به میزان کافی برای واحدهای تولید آرد در استان وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، رئیس انجمن کارخانجات آردسازی و سیلوداران البرز امروز یکشنبه با اشاره به اینکه کمبود سرمایه در گردش برای تهیه گندم یکی از مهم ترین چالش های استان است، گفت: متاسفانه گندم کیفی به میزان کافی برای واحدهای تولید آرد در البرز وجود ندارد.

فیض الله شریفی به ظرفیت البرز برای صادرات اشاره کرد و افزود: با این وجود حمایت کافی از تولیدکنندگان برای صادرات آرد به عراق و افغانستان نمی شود، همچنین البرز بیشترین میزان ذخیره سازی گندم در کشور را دارد اما شاهد وجود گندم کافی برای ذخیره سازی در استان نیستیم.
 
وی با اشاره به تاثیر مستقیم کرایه حمل بر قیمت گندم و آرد تولید شده در البرز، اظهار داشت: علی رغم این هزینه ها متاسفانه نرخ آرد دستوری تعیین شده و با توجه به اینکه باید اعمال شود فشار مضاعف را بر کارخانه های تولید آرد در راستای کنترل قیمت تمام شده وارد می کند.
 
شریفی عدم اختیار واحدهای تولیدی در زمینه محصولات جانبی به ویژه سبوس را از دیگر دغدغه های کارخانجات برشمرد و تصریح کرد: در شرایط کنونی ۲۳ کارخانه تولید آرد در البرز با ۲هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی فعال هستند که البته از این تعداد برای هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و برای هزار نفر دیگر به صورت غیر مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
 
وی با اشاره به اینکه ببرای تولید روزانه ۲ هزار و ۴۰۰ تن آرد در استان ۳ هزار تن گندم وارد البرز می شود، گفت:گندم با نرخ کیلویی ۶هزار و ۶۵۰ ریال ویژه تولید آرد واحد‌های نانوایی یارانه ‌ای است و برای واحد‌های نانوایی آزادپز و مراکز تولید نان‌های حجیم و نیمه حجیم هرکیلو گندم ۹ هزار ریال محاسبه می‌ شود.
 
رئیس انجمن کارخانجات آردسازی و سیلوداران البرز در خاتمه خاطر نشان داشت: نرخ گندم مخصوص تولید آرد واحد‌های صنفی و صنعتی در حال حاضر کیلویی ۲۷ هزار ریال است و در این مورد نسبت به سال گذشته حدود ۶۳ درصد رشد را تجربه کرده ایم.


انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1710172
ارسال نظر
نظرات