شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 11:36 منتشر شده در مورخ: 1399/12/03 شناسه خبر: 1710191

تبعیض‌نژادی برای زدن واکسن کرونا در آمریکا

تبعیض‌نژادی برای زدن واکسن کرونا در آمریکا
کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی آمریکا به وجود تبعیض و نابرابری نژادی در بین دریافت کنندگان واکسن کرونا رسما اذعان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آنتونی فائوچی کارشناس ارشد بیماری های عفونی آمریکا در اظهاراتی گفت: وجود تبعیض نژادی در واکسیناسیون کرونا بسیار آزاردهنده است.

 
فائوچی در مصاحبه با ام اس ان بی سی افزود: آمارهای آزاردهنده و نگران کننده نشان می دهد جمعیت سفیدپوست آمریکا بیشتر از سایر رنگین پوستان واکسن کرونا را دریافت کرده اند. نتایجی که از آمارهای منتشر شده درباره افرادی که تاکنون واکسن کرونا را دریافت کرده اند، بسیار آزاردهنده است.
 
فائوچی در ادامه اظهار داشت: گرچه یک حس قابل درک از مقاومت در برابر واکسن در بین اقلیت های قومی وجود دارد ولی این مساله مهم است که ما به طور فعالانه امکان دسترسی آنها به واکسن را فراهم کنیم. دولت جو بایدن فعالانه تلاش کرده است تا مراکز واکسیناسیون در مناطقی را که اقلیت های جمعیتی در آن زندگی می کنند، گسترش دهد.
 
آمارهای مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های آمریکا نشان می دهد، احتمال اینکه سیاهپوستان آمریکایی به خاطر ابتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شوند 3 برابر بیشتر از سفیدپوستان بوده و احتمال فوت سیاهپوستان بر اثر ابتلا به این بیماری نیز دو برابر بیشتر از سفیدپوستان بوده است.
 
انتهای پیام/
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1710191
ارسال نظر
نظرات