شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 08:00 منتشر شده در مورخ: 1399/12/04 شناسه خبر: 1710291
هواداران سپاهان پای محرم نویدکیا ماندند؛

قاسم‌پور: فکری صبور باشد و سنجیده‌تر حرف بزند/ پرسپولیس با خون‌سردی و ذکاوت یحیی به مدار قهرمانی رسید

قاسم‌پور: فکری صبور باشد و سنجیده‌تر حرف بزند/ پرسپولیس با خون‌سردی و ذکاوت یحیی به مدار قهرمانی رسید
کارشناس فوتبال ایران گفت: به محمود فکری نصیحت می‌کنم که صبورتر باشد و حرف‌هایش را سنجیده‌تر بزند.

ابراهیم قاسم‌پور، کارشناس فوتبال ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی شبکه اطلاع رسانی راه دانا پیرامون سطح فنی مسابقات نیم‌فصل اول لیگ بیستم اظهار داشت: بازی‌های نیم‌فصل اول چنگی به دل نمی‌زد و تعداد بازی‌های خوب بسیار کم بود. در مجموع نیم‌فصل اول لیگ کیفیت پائینی داشت و از ستاره‌های شاخصی که طراوت را به مسابقات ببخشند، خبری نبود. از نظر خلاقیت و تکنیک چیزی در نیم‌فصل اول لیگ مشاهده نکردیم و لیگ بیستم خالی از بازیکنان شاخص و خلاق بود.

او در تشریح علل افت کیفی لیگ برتر فوتبال این‌گونه ادامه داد: عدم حضور تماشاگران در استادیوم‌ها که همیشه مانند عامل محرک و تهییج‌کننده عمل می‌کردند، اصلاً در این افت بی‌تاثیر نیست. ضمن این‌که شیوع کرونا باعث شده تا ترس و لرز به لیگ‌مان فشار مضاعفی وارد کند و البته که از خارجی‌های باکیفیتی هم در لیگ بیستم بهره‌مند نبودیم.

قاسم‌پور درباره بازگشت پرسپولیس به مدار قهرمانی عنوان کرد: سرخ‌ها چند بازیکن شاخص را در خطوط دفاعی، هجومی و میانی از دست دادند اما بازیکنان جدید خیلی زود با تیم هماهنگ شدند و البته که یحیی گل‌محمدی هم با هوش، ذکاوت و خون‌سردی ذاتی‌اش فشار را از تیم برداشت تا به صدر جدول برسند. گرچه این پرسپولیس با تیم سال گذشته تفاوت‌های آشکاری دارد و به مدد فوتبال ضعیف سایر تیم‌ها توانست به روزهای خوب برگردد.

این کارشناس فوتبال در مورد عدم موفقیت استقلال طی 15 بازی اخیر لیگ برتر بیان داشت: استقلال برخلاف پرسپولیس معمولاً با بحران سؤمدیریت و عدم ثبات مواجه بوده که این موضوع در شرایط نابسامان‌شان بی‌تاثیر نیست. این تیم از امکانات بدیهی نظیر زمین تمرین هم برخوردار نیست و مشکلات‌شان زیاد است. محمود فکری هم برای تلقین تفکرات خود به تیم زمان زیادی نیاز دارد و باید به او فرصت داده شوند تا بتواند ترکیب تیم را پیدا کند.

وی با اشاره به موفقیت سپاهان در فصل جاری تصریح کرد: در موفقیت یک تیم عوامل زیادی دخیل هستند و سپاهان در وهله اول با مدیریت خوبی که داشته توانسته به این‌جا برسد. بهترین خارجی‌های لیگ برتر طی ادوار گذشته بازیکنان سپاهان بوده‌اند و مشخص است که تصمیم‌گیری‌ها در این باشگاه فردی نیست و بر اساس جمع‌بندی اصولی شکل می‌گیرد. محرم نویدکیا هم در ابتدا نتایج بدی داشت اما هواداران سپاهان و مدیران باشگاه پای او ایستادند تا الان موفق شوند.

ابراهیم قاسم‌پور نهایتاً گفت: عوامل تاثیرگذار در روند نتیجه‌گیری یک تیم کم نیستند و باید به مسائل مالی، مدیریت اصولی و جذب بازیکنان در کنار حمایت توجه داشت. به محمود فکری نصیحت می‌کنم که صبورتر باشد و حرف‌هایش را سنجیده‌تر بزند. با صبر و آرامش می‌توان نتیجه بهتری گرفت؛ همان‌گونه که یحیی در پرسپولیس با آرامش به موفقیت می‌رسد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1710291
ارسال نظر
نظرات