شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:46 منتشر شده در مورخ: 1399/12/04 شناسه خبر: 1710493
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس:

قیمت نهایی محصولات اساسی کشاورزی به زودی اعلام می‌شود/ کوتاهی وزارت صمت و جهاد در تأمین و توزیع نهاده‌ها

قیمت نهایی محصولات اساسی کشاورزی به زودی اعلام می‌شود/ کوتاهی وزارت صمت و جهاد در تأمین و توزیع نهاده‌ها
نظری در رابطه با آخرین وضعیت اصلاح نرخ خرید تضمینی در شورای قیمت گذاری محصولات کشاورزی گفت: در ۱۱ محصولی که مشمول قانون هستند بر اساس سازوکار شورای جدید اصلاحات قیمت انجام و به زودی اعلام خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا نظری نماینده مردم خمین و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب، در رابطه با آخرین وضعیت اصلاح نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: با توجه به مصوبه مجلس که در واقع اصلاح دو تبصره از ماده واحده قانون خرید تضمینی محصولات اساسی کشاورزی بود در نهایت فرآیند قانونی طی شد و پس از تأیید شورای نگهبان و ابلاغ به دولت اولین جلسه آن با ترکیب مدنظر در قانون در بهمن‌ماه برگزار شد و در بحث تعیین قیمت‌های محصولات اساسی کشاورزی صحبت‌هایی مطرح‌شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی افزود: در ۱۱ محصولی که مشمول این قانون هستند بر اساس سازوکار شورای جدید اصلاحات قیمت انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: اولین موضوعی که در دستور کار قرار دارد اصلاح قیمت گندم است و دولت هر کیلو ۴ هزار تومان را برای سال زراعی ۱۴۰۰-۹۹ عنوان کرده که موردبحث است و به‌زودی قیمت نهایی از این کارگروه اعلام خواهد شد.

کوتاهی وزرات صمت و جهاد در تأمین و توزیع نهاده‌ها

نماینده مردم خمین همچنین در رابطه با مشکلات ادامه‌دار توزیع نهاده‌های دام و طیور گفت: با توجه به اینکه سامانه بازارگاه از گذشته برای توزیع نهاده‌ها در نظر گرفته‌شده اما متأسفانه در حوزه اجرا هم وزارت صمت و هم وزارت جهاد کشاورزی در انجام وظایفی که در این زمینه داشتند کوتاهی‌هایی انجام دادند.

نظری ادامه داد: در طی این چند ماه با پیگیری‌های مجلس و به‌خصوص کمیسیون‌های تخصصی نهایتاً اصلاحاتی صورت گرفته و بخش‌هایی از این سامانه توزیع ترمیم‌شده است اما هنوز آن هدفی که در قانون پیش‌بینی‌شده است و انتظار می‌رود که دولت به‌درستی انجام بدهد محقق نشده است.

نماینده مردم خمین همچنین خاطرنشان کرد: کمیسیون کشاورزی مجلس با جدیت پیگیر خواهد بود تا با توجه به اهمیت این موضوع و تأثیر آن بر فرآیند تولید توزیع نهاده‌ها را در کشور ساماندهی کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1710493
ارسال نظر
نظرات