شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 10:09 منتشر شده در مورخ: 1399/12/04 شناسه خبر: 1710511
کرونا در جهان؛

آمار فوتی‌های کرونا در آمریکا از ۵۱۱ هزار نفر عبور کرد/ افزایش ۵۷ هزار مبتلا به کرونا در آمریکا

آمار فوتی‌های کرونا در آمریکا از ۵۱۱ هزار نفر عبور کرد/ افزایش ۵۷ هزار مبتلا به کرونا در آمریکا
تاکنون ۵۱۱ هزار و ۱۳۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی "worldometer" تا صبح امروز ۱۱۱ میلیون و ۹۶۲ هزار و ۸۵۳ نفر در جهان به ویروس کرونا ــ کووید۱۹ ــ مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۲میلیون و ۴۷۸ هزار و ۱۶۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۸۷ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۷۶۱ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۵۷ هزار و ۱۹۸ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۸ میلیون و ۷۶۵ هزار و ۴۲۳ نفر رسیده است؛ تاکنون ۵۱۱ هزار و ۱۳۳ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۱۳ هزار و ۹۸۰ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۱ میلیون و ۵ هزار و ۸۵۰ مبتلا رسیده است؛ دراین کشور تاکنون ۱۵۶ هزار و ۴۱۸ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۲۹ هزار و ۲۶ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۱۰ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۱۷۴ نفر مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۲۴۶ هزار و ۵۶۰ برزیلی جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا نیز به‌ترتیب با ۴ میلیون و ۱۶۴ هزار و ۷۲۶، ۴ میلیون و ۱۱۵ هزار و ۵۰۹، ۳ میلیون و ۶۰۵ هزار و ۱۸۱، ۳ میلیون و ۱۳۳ هزار و ۱۲۲ و ۲ میلیون و ۸۰۹ هزار و ۲۴۶ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای ترکیه با ۲ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۴۲۲ مبتلا و آلمان نیز با ۲ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۵۱۵ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.

از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای آمریکا، هند و برزیل به‌‌ترتیب با ۱۸ میلیون و ۹۷۳ هزار و ۱۹۰، ۱۰ میلیون و ۶۹۹ هزار و ۴۱۰ و ۹ میلیون و ۹۵ هزار و ۴۸۳ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به ۱ ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1710511
ارسال نظر
نظرات