شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 16:04 منتشر شده در مورخ: 1399/12/04 شناسه خبر: 1710710

سهمیه استخدام ۵۰ درصدی همچنان روی کاغذ

سهمیه استخدام ۵۰ درصدی همچنان روی کاغذ
سالهاست که از تصویب و ابلاغ مصوبه استخدام ۵۰ درصدی در پارس جنوبی می‌گذرد ولی همچنان شاهد هستیم که اولویت استخدام شامل نیروهای غیربومی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ با ظهور پارس جنوبی انقلاب صنعتی بزرگی در جنوب استان شکل گرفت، احداث پالایشگاه‌های بزرگ گاز و تاسیسات پتروشیمی آلودگی های فزاینده ای دارد که روز به روز هر چه بیشتر دامن مردم استان به خصوص شهرستان عسلویه را در بر می‌گیرد.

با مصوبه ۵۰ درصد اشتغال نیروهای بومی در دولت نهم این امید ایجاد شد که در نگاهی عدالت گرایانه حقوق مردم و جوانان جویای کار استان حفظ شود و با اشتغال ۵۰ درصد از مجموع نیروهای پارس جنوبی برخی از مشکلات ناشی از استقرار پارس جنوبی ترمیم شود.

سالهاست که از تصویب و ابلاغ این مصوبه می گذرد ولی همچنان شاهد هستیم که اولویت استخدام شامل نیروهای غیربومی می‌شود.

در این خصوص نه مدیران استانی، نه مدیران پارس جنوبی و نه مدیران وزارت نفت پاسخگو نیستند. این مصوبه‌ای است که متاسفانه فقط روی کاغذ مانده و حقوق مردم استان بوشهر ضایع شده است.

این در حالی است که استان های مجاور بر استخدام نیروهای بومی اصرار دارند. اخیرا مدیر کل کار استان خوزستان بیان کرد که استخدام نیروهای غیر بومی در خوزستان ممنوع است و طبق مصوبه شورای تامین شرکت های صنعتی، پتروشیمی، نفت، فولاد و کشاورزی در استان برای استخدام نیروهای کار جدید ملزم به بکارگیری افراد بومی هستند.

از مسئولان استانی و مدیران پارس جنوبی انتظار است پاسخگوی مردم استان بوشهر باشند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1710710
ارسال نظر
نظرات