شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:27 منتشر شده در مورخ: 1399/12/04 شناسه خبر: 1710753
رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اعلام کرد؛

افزایش ۳۰ درصدی طراحی نقشه در خراسان شمالی/ مهندسان ساختمان معطل تعیین تکلیف تعرفه

افزایش ۳۰ درصدی طراحی نقشه در خراسان شمالی/ مهندسان ساختمان معطل تعیین تکلیف تعرفه
علی اکبر رمضانی با اشاره به اینکه امسال یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۴۳ متر مربع نقشه ساختمان توسط مهندسان نقشه کشی استان طراحی شدند، گفت: میزان نقشه ساختمان طراحی شده در استان طی امسال در مقایسه با سال گذشته ۳۰.۶۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصر اترک، علی اکبر رمضانی، رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی در نشست خبری با گرامی داشت روز مهندس اظهار کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری مهندسان نقشه کشی استان یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۵۴۳ متر مربع نقشه طراحی کردند و این در حالی است که در ۱۱ ماهه سال گذشته ۸۴۳ هزار و ۳۱۸ متر مربع نقشه طراحی شده بود.

رمضانی همچنین عنوان کرد: در ۱۱ ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته تعداد ساخت و ساز در استان ۱۱.۳۲ درصد افزایش یافت.

وی خاطر نشان کرد: در ۱۱ ماهه امسال در مقایسه با مدت مشابه آن در سال گذشته به طور میانگین مساحت هر ساخت و سازی تا ۷۰ متر مربع افزایش یافت که این گویای آن است که بهره برداران به سوی مجتمع سازی سوق یافته اند.

وی گفت: در سال جاری ظرفیت بلند مرتبه سازی در استان در ساختمان های یک و دو سقف به ۱۶ درصد، در ساختمان سه و پنج سقف به ۵۸ درصد و ساختمان های پنج تا ۱۰ سقف نیز به ۲۶ درصد رسید.

رمضانی عنوان کرد: ۹۳ درصد از ساختمان هایی که در استان ساخته شده اند از نوع اسکلت بتنی، پنج درصد از آنها با اسکلت فلزی و دو درصد دیگر از آنها با سایر اسکلت ها بوده اند.

وی تصریح کرد: در ساخت و سازهایی که با اسکلت بتنی ساخته می شوند به علت اینکه ساخت  توسط کارگران انجام می شود، ساخت بنا با اشتباهات بیشتری همراه است.

وی افزود: با توجه به اینکه تولیدات فلزی با استانداردهای لازم آماده می شوند، ساخت و ساز با اسکلت فلزی راحت تر کنترل می شوند.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی در بخش دیگری از سخن خود به چهار هزار و ۹۳۹ مهندس عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان نیز اشاره کرد و گفت: ۲۵ درصد آنها دارای پروانه اشتغال پایه یک، ۳۷ درصد آنها دارای پروانه اشتغال پایه دو و ۳۸ درصد آنها دارای پروانه اشتغال پایه سه هستند.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم به روز رسانی تعرفه خدمات مهندسان ساختمان در خراسان شمالی تصریح کرد: از اسفند ماه سال ۹۸ تا به کنون تعرفه آنها به روز نشده است درحالیکه تا به کنون ۱۰ مرتبه تقاضای مکتوب برای انجام آن را به استانداری ارائه داده ایم.

وی با تاکید بر این نکته که به روز رسانی تعرفه خدمات مهندسان ساختمان جزو حقوق این قشر است، یادآور شد: تقاضا داده ایم که اعمال حداقل تا ۵۰ درصد از تعرفه روز برای مهندسان ساختمان استان مصوب شود.

رمضانی در ادامه عنوان کرد: هرچند که سرانجام جلسه هیات چهار نفره برای تصویب به روز رسانی تعرفه خدمات مهندسان ساختمان در دوره معاونت عمرانی جدید استانداری استان برگزار و در این جلسه اذعان شد که تعرفه کنونی خدمات مهندسان ساختمان استان پایین است، با این وجود، تصمیم نهایی بابت این تقاضا اتخاذ نشد.

وی تصریح کرد: هنوز هیچ نتیجه قطعی از سوی هیات چهار نفره بابت به روز رسانی تعرفه تقاضا شده اعلام نشده است.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان خراسان شمالی خاطر نشان کرد: با این وجود، مهندسان ساختمان استان همچنان با تعرفه کنونی به مردم خدمت ارائه می دهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1710753
ارسال نظر
نظرات