شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 19:19 منتشر شده در مورخ: 1399/12/04 شناسه خبر: 1710790
رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار کشور:

عزت کشور برگرفته از ایثارگری های شهدا است

عزت کشور برگرفته از ایثارگری های شهدا است
محمدیاری گفت: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید حاج قاسم وار تلاش داشته باشیم و ایشان را الگویی در این مسیر قرار دهیم و امروز عزت و سربلندی که در کشور داریم برگرفته از مجاهدت ها و ایثارگری های شهدا و وجود نعمت ولایت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیارآفتاب؛ ؛ حجت‌الاسلام حمیدرضا محمدیاری رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور عصر امروز در دیدار با حجت‌الاسلام ماشاالله عبدی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: وجود نمایندگی ولی فقیه در دستگاه ها و نهادها یک نعمت بزرگ است که علاوه بر اینکه از انحرافات جلوگیری می کند موجب تقویت معنویت و رشد و تعالی مجموعه می شود که باید قدر آن را به خوبی بدانیم.

وی افزود: امروز یکی از دغدغه هایی که مقام معظم رهبری از جامعه روحانیت دارد کار عملیاتی در حوزه هدایت، تبلیغ و ترویج اسلام ناب محمدی و فرهنگ انقلابی است که باید به خوبی به آن توجه شود.

محمد یاری اظهار کرد: روحانیت در دفاع مقدس علاوه بر اینکه رسالت تبلیغ دین و ترویج فرهنگ جهادی و انقلابی را به خوبی انجام داد در بسیاری از عرصه های دیگر همچون هدایت، فرماندهی و امورات رزمی نیز اثرگذار بود و امروز باید این نقش اثرگذار در جامعه بازخوانی شود.

وی تأکید کرد: جامعه روحانیت باید در هر عرصه ای با لباس مقدس خود امر تبلیغ دین و ترویج فرهنگ انقلابی را انجام دهد که خوشبختانه در طول چهل و دو سال انقلاب اسلامی روحانیت در همه عرصه ها پیشتاز بوده و نقش اثرگذار خود را به خوبی ایفا کرده است.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور با بیان اینکه تجربه چهل و دو سال گذشته به خوبی نشان داده حضور روحانیت در عرصه های مختلف با لباس مقدس علاوه بر اینکه منشا خدمات و برکات زیادی بوده، گفت: همچنین بسیاری از آسیب ها و تهدیدات را برطرف کرده و مکتب امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی مکتب روحانیت است.

 وی بیان کرد:  بیش از ۲۰ هزار روحانی در دفاع مقدس حضور فعال داشتند که از این تعداد ۴ هزار نفر به مقام رفیع شهادت نائل شدند و این نسبت به جمعیت سایر اقشار بسیار قابل توجه است و نشان از نقش موثر روحانیت در دفاع مقدس دارد که البته باید بیشتر تبیین شود.

محمدیاری گفت: همچنین جامعه روحانیت در طول سال های بعد از دفاع مقدس حضور اثرگذار خود را در جبهه های مختلف کمرنگ نکرده و همواره حضور میدانی داشته که نمونه آن حضور در جبهه های دفاع از حرم بود و بیش از ۴۶ شهید تقدیم جبهه مقاومت شده و اینها نشان از نقش مهم روحانیت است.

وی با بیان اینکه امروز تبیین نقش اثرگذار روحانیت در انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و جبهه مقاومت یکی از ضرورت های مهم است،افزود:خوشبختانه اقدامات بسیار خوبی در این راستا شروع شده و با قوت دنبال خواهد شد.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور گفت: امروز بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خدمت به خانواده های معظم شهدا و پرداختن به آثاری که تاکنون مغفول مانده اند را از اولویت های مهم کاری خود می داند چراکه همه داشته های امروز ما برگرفته از خون شهدا و مجاهدت های رزمندگان دفاع مقدس است و این مسئله باید به خوبی برای نسل جوان تبیین شود.

وی با بیان اینکه امروز سرانجام و نتیجه همه کارهایی که در حوزه دفاع مقدس و شهدا انجام می شود باید به ظهور منجی عالم بشریت حضرت مهدی(عج) برسد،گفت: باید با استفاده از فرهنگ دفاع مقدس نسل جدید را برای سربازی امام زمان(عج) به خوبی تربیت کنیم.

محمدیاری تأکید کرد: برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید حاج قاسم وار تلاش داشته باشیم و ایشان را الگویی در این مسیر قرار دهیم و امروز عزت و سربلندی که در کشور داریم برگرفته از مجاهدت ها و ایثارگری های شهدا و وجود نعمت ولایت است.

وی با بیان اینکه در وصیت نامه شهدا و نمونه برجسته آنها شهید سلیمانی به پیروی از ولایت تاکید شده نکته بسیار مهمی است،گفت: نباید از آن غفلت کرد و امروز باید مسئله ولایت برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.

رئیس عقیدتی سیاسی بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور خاطر نشان کرد: شهید سلیمانی که هم در زمان حیات با برکت و هم در شهادت منشا خیرات و برکات زیادی برای جوامع اسلامی بود خود را سرباز ولایت می داند و این باید برای همه ما درس مهمی باشد و نباید ذره ای ولایت فاصله بگیریم.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1710790
ارسال نظر
نظرات