شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 18:39 منتشر شده در مورخ: 1399/12/04 شناسه خبر: 1710801
رئیس هیئت هندبال یزد خبر داد

برگزاری مسابقات چندجانبه بین‌المللی هندبال به میزبانی یزد

برگزاری مسابقات چندجانبه بین‌المللی هندبال به میزبانی یزد
خوشنویس گفت: اولین دوره مسابقات چندجانبه بین المللی هندبال به میزبانی یزد با نام جام کنگره ملی بزرگداشت چهار هزار شهید استان یزد برگزار می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، ابوالفضل خوشنویس عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه یزد از برگزاری اولین دوره مسابقات چندجانبه بین المللی هندبال به میزبانی یزد خبر داد و گفت: این تورنمنت بین المللی به جهت بزرگداشت یاد و خاطره شهدا، جام کنگره ملی بزرگداشت چهار هزار شهید استان یزد نام گرفته و از دوم تا 7  اسفند در سالن ورزشی امام علی(ع) دانشگاه یزد برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: یک سالی است که برگزاری مسابقات چند جانبه بین المللی به میزبانی استان یزد را دنبال می‌کردیم و برای اولین قدم در این زمینه درخواستی به فدراسیون هندبال داده شد اما متاسفانه با شروع شیوع کرونا این اتفاق رخ نداد و این موضوع امسال پس از افت کرونا، توسط مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان و مسئولان کشوری پیگیری شد و با استقبال خوبی از سوی اسپانسرها صورت گرفت نهایتا مقرر شد میزبانی این مسابقات در یزد و با گرامیداشت یاد شهدا برگزار شود.

رئیس هیئت هندبال یزد عنوان کرد: تیم‌های ملی ازبکستان و عراق از میان ده کشوری که فدراسیون هندبال برای این مسابقات کرده بودند برای حضور اعلام آمادگی کردند و خوشبختانه این کشورها از برگزاری مسابقات به میزبانی یزد استقبال کردند و تیم ملی نوجوانان ایران، تیم ملی جوانان و تیم منتخب یزد نیز به آنها اضافه شدند.

خوشنویس ادامه داد: این مسابقات به صورت چهارجانبه برگزار می‌شود یعنی تیم‌های ملی نوجوانان ایران، تیم ملی ازبکستان، عراق و تیم منتخب یزد در این مسابقه حضور دارند و حضور تیم ملی جوانان در استان جهت برگزاری سه دیدار دوستانه با تیم ملی ازبکستان، عراق و منتخب یزد خارج از این تورنمنت است.

وی با اشاره به برگزاری دوره دانش افزایی در حاشیه برگزاری تورنمنت بین المللی هندبال گفت: در طول برگزاری اردوهای تیم ملی نوجوانان و جوانان سه بازیکن یزدی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدند و در رده سنی نوجوانان نیز سه هندبالیست‌ یزدی هم در اردوی تیم ملی حضور دارند و هم تیم منتخب یزد را رد این مسابقات یاری می کنند.

خوشنویس گفت: در خصوص رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی و دغدغه‌هایی که در زمینه کرونا وجود دارد، از بازیکنان تیم‌های خارجی عراق و ازبکستان حاضر در این مسابقات تست کرونا گرفته شده است و همچنین تیم های ایرانی نیز تست می‌دهند  و حتی پس از مسابقات برای خروج تیم ها از کشور نیز تست کرونا گرفته خواهد شد.

حمیدرضا عزتی دبیر کل فدراسیون هندبال استان یزد نیز در این نشست گفت: با توجه به بخشنامه ای که از طرف وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون‌های ورزشی ابلاغ می‌شود کل فعالیت‌های رشته‌های ورزشی در سطح کشور براساس یک سری معیارها که توسط وزات ورزش که ترسیم می شود مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

وی ادامه داد: خوشبختانه هیئت هندبال یزد با توجه به عملکردی که در زمینه‌های مختلف داشته است، در بین 31 هیئت استانی هندبال، در رتبه هشتم قرار گرفته است و در بحث ورزش قهرمانی، دعوت شدن به اردوی تیم ملی و برگزاری کلاس‌های داوری و مربی‌گری فعالیت مطلوب و خوبی داشته است.

عزتی ادامه داد: در زمینه برگزاری رویدادهای بین المللی و تیم‌های ملی که اکثر استان‌های کشور با توجه به شرایط سخت اقتصادی کشور غالبا در آن عملکردی نداشتند اما هیئت هندبال یزد در این زمینه خوب عمل کرده است.

وی گفت: امسال با توجه به شیوع کرونا در سطح کشور کلیه فعالیت‌های ورزشی تحت تاثیر قرار گرفت و در این راستا برگزاری مسابقات فدراسیون هندبال در رده‌های پایه را نیز تحت تاثیر خود قرار داد اما با توجه به پیگیری‌های ریاست فدارسیون هندبال ایران از طریق وزارت ورزش و جوانان، ستاد مقابله با کرونا و مسئولان وزارت بهداشت و درمان مجوز مسابقات لیگ برتر در دو بخش بانوان و آقایان را به صورت متمرکز گرفتم و اولین فدراسیونی بودیم که پروتکل‌ها بهداشتی آن به تصویب فدراسیون پزشکی ورزشی رسید.

عزتی با اشاره به برگزاری مسابقات لیک دسته اول کشور و حضور تیم‌های یزد در این مسابقات، حضور تیم هندبال بانوان سنگ آهن بافق در مسابقات لیگ برتر را نوید خوبی برای رشته ورزشی هندبال در استان یزد دانست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1710801
ارسال نظر
نظرات