شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 10:18 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1710924

ماده ۱۰۰ شهرداری، باعث خسارت به شهر می‌شود

ماده ۱۰۰ شهرداری، باعث خسارت به شهر می‌شود
رییس دفتر نظام مهندسی علی آباد کتول با بیان اینکه تخلف اضافه طبقات با سهل‌گیری در کمیسیون ماده صد به امری روتین در آمده است؛ گفت: ماده صد به کام شهر نیست و منظره و مبلمان شهری را در خود می‌بلعد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، کمیل واعظی در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان علی آباد کتول که به مناسبت (پنجم اسفندماه) روز مهندس برگزار شد؛ با اشاره به تخلفات ساخت اضافه طبقات در سطح شهر گفت: تعداد طبقات ساختمان ها در هر منطقه را عرض گذر خیابان‌ها و کوچه‌ها تعیین می کند که رعایت نکردن آن سبب بهم ریختگی نمای شهر و از بین رفتن زیبایی و هارمونی ساختمان ها می شود.

وی در ادامه اظهار کرد: دفتر نظام مهندسی علی‌آباد کتول ۷۵۵ نفر عضو در رشته‌های عمران، معماری، برق، نقشه‌برداری و شهرسازی دارد که از این تعداد ۳۲۰ نفر دارای پروانه اشتغال هستند.

واعظی با اشاره به طرح های کیفی سازی دفتر نمایندگی نظام مهندسی ساختمان علی آباد کتول برای پیشگیری از عوارض ناخواسته و تضییع حقوق شهروندان؛ گفت: با همکاری ۱۸ مهندس شامل ۵ نفر مهندس معماری، ۵ نفر مهندس عمران، نفر۴ مهندس برق و ۴ نفر مهندس مکانیک، طرح نظارت مضاعف بر پروژه های ساختمانی در شهر علی آباد کتول را آغاز کرده ایم که در صورت مشاهده تخلف، موارد به شورای انتظامی نظام مهندسی استان ارجاع می شود.

رییس دفتر نظام مهندسی ساختمان علی‌آباد کتول همچنین افزود: در راستای افزایش کیفیت پروژه های ساختمانی، دوره آموزشی ویژه استادکاران و کارگران ساختمانی با همکاری مرکز آموزش فنی و حرفه ای و صنف استادکاران و کارگران ساختمانی شهرستان را برگزار کردیم که گواهینامه فنی هم برای آن ها صادر شد و در مرحله بعد نیز قرار است این دوره های آموزشی ویژه آرماتور بندها و برقکاران شهرستان برگزار شود.

جذب اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی برای پروژه ساختمان نظام مهندسی علی آباد کتول 

واعظی در بخش پایانی این نشست از جذب اعتبار ۲۰ میلیارد ریالی برای اتمام پروژه ساختمان نظام مهندسی علی آبادکتول خبر داد و اذعان کرد: این پروژه در سال ۹۲ با زیربنای یک هزار و ۲۵۰ متر مربع در ۵ طبقه کلنگ زنی شد؛ اما به دلیل کمبود اعتبار نیمه کاره مانده بود که با پیگیری اینجانب و نماینده شهرستان، این میزان اعتبار توسط هیئت مدیره و ریاست سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان، برای فاز اول شامل تکمیل ۳ طبقه و نمای بیرونی آن تخصیص یافت.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1710924
ارسال نظر
نظرات