شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:08 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711005
سرپرست اداره کل تامین اجتماعی البرز؛

نسخه الکترونیک جایگزین دفترچه بیمه تامین اجتماعی شد/ ارائه خدمات پزشکی با کارت ملی به بیمه‌شدگان البرز

نسخه الکترونیک جایگزین دفترچه بیمه تامین اجتماعی شد/ ارائه خدمات پزشکی با کارت ملی به بیمه‌شدگان البرز
ابوالحسن قورچیان گفت: کاهش ۷۰ درصدی مراجعه به سازمان تامین اجتماعی از مهم‌ترین اهداف اجرای طرح نسخه الکترونیک در البرز است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، طی روزهای اخیر سرگردانی شهروندان البرز در مراکز درمانی به دلیل حذف و عدم صدور دفترچه های جدید تامین اجتماعی به دغدغه ای جدی برای مردم تبدیل شده است.

شبکه خبری تیتریک به سراغ سرپرست اداره کل تامین اجتماعی البرز رفته است تا از جزئیات این موضوع مطلع شود، ابوالحسن قورچیان به حذف دفترچه های تامین اجتماعی از اول اسفندماه سال جاری اشاره کرد و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار تیتریک، گفت: طی هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و مراکز ارائه خدمات درمانی طرح "نسخه الکترونیک" اجرایی شد.
 
وی با اشاره به اینکه مستمری بگیران و بیمه شدگان تامین اجتماعی نگران حذف دفترچه ها نباشند، افزود: پیش از این مردم برای تمدید و چاپ دفترچه به کارگزاری‌ها مراجعه می کردند و علاوه بر ساعتها انتظار متحمل هزینه های رفت و آمد می شدند اما در حال حاضر نسخه های الکترونیک موجب صرفه جویی در زمان و هزینه شده است.
 
قورچیان اظهار داشت: با طرح نسخه الکترونیک تامین اجتماعی فرصت بیشتری پیدا می کند تا خدمات شایسته تری را به افراد تحت پوشش تامین اجتماعی ارائه کند، در حال حاضر قریب به ۱۳ و نیم میلیون بیمه شده و ۳ و نیم میلیون مستمری بگیر در کشور داریم که یک جمعیت ۱۷ میلیون نفری را تشکیل می دهند.
 
قورچیان با اشاره به اینکه با احتساب اعضای خانواده، ۵۲ میلیون نفر با سازمان تامین اجتماعی ارتباط مستقیم و غیرمستقیم دارند، تصریح کرد: حتی اگر نصف آنها مراجعه می کردند در حال حاضر با کاهش مراجعات، ترافیک و آلودگی هوا کاهش یافته و در به حداقل رساندن انتقال کرونا موثر است.
 
وی گفت: با اجرای نسخه الکترونیک افرادی که به پزشکان طرف قرارداد تامین اجتماعی مراجعه کنند می توانند بدون صرف هزینه به داروخانه ها، بیمارستان و آزمایشگاه ها مراجعه و خدمات دریافت کنند. حتی اگر فرد به پزشکی مراجعه کند که خصوصی بوده و یا طرف قرار داد با تامین اجتماعی نیست هم با توجه به اینکه دفترچه ها همچنان اعتبار دارد می توانند از آن استفاده کنند.
 
قورچیان با اشاره به اینکه پزشکان بدون قرارداد با تامین اجتماعی می توانند در دفترچه های تامین اجتماعی یا سربرگ خود مشخصات فرد و نسخه را بنویسد که مورد قبول سازمان تامین اجتماعی هم خواهد بود، افزود: البته مزیتی که نسخه الکترونیک دارد این است که دریافت مطالبات از تامین اجتماعی برای شخص راحت تر است.
 
وی اظهار داشت: اگر فردی به مرکز درمانی مراجعه کرد اما سیستم قطع بود، افرادی که خدمات بیمارستانی و معاینات پزشکی انجام می دهند می توانند حتی به صورت دستی نسخه در سربرگ خودشان یا دفترچه های تامین اجتماعی مردم نسخه ها را تجویز و بیمار به داروخانه ها و دیگر مراکز برای انجام خدمات پزشکی مراجعه کند.
 
قورچیان نسخه الکترونیک را انقلابی در سازمان تامین اجتماعی دانست و تصریح کرد: اگر افراد داری بیمه تامین اجتماعی که قریب به ۶۰ درصد نفر از جمعیت استان البرز را شامل می شوند، با مشکل مواجه شدند می توانند به سامانه ۱۴۲۰ تامین اجتماعی مراجعه و همچنین از خدمات غیر حضوری ۳۰۷۰  استفاده کنند.
 
وی در خاتمه با اشاره به اینکه ۴۵۰ هزار بیمه شده، ۱۵۰ هزار مستمری بگیر، ۱۲ هزار نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری و ۴۸۰ هزار نفر بیمه شده اصلی در البرز داریم و در مجموع یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر با تامین اجتماعی البرز سر و کار دارند، خاطر نشان داشت:  کاهش ۷۰ درصدی مراجعه به سازمان تامین اجتماعی از مهم ترین اهداف اجرای طرح نسخه الکترونیک است.
 
شایان ذکر است مردم می توانند پس با مراجعه به پزشکان تنها با ارائه کارت ملی نسخه الکترونیک خود را دریافت کنند و دفترچه‌های بیمه کنونی تا آخرین برگ دارای اعتبار است. همچنین افراد می ‌توانند قبل از مراجعه به پزشک با مراجعه به کد دستوری #۱۴۲۰*۴* و درگاه medical.tamin.ir از اعتبار و استحقاق درمان خود اطلاع پیدا کنند.
 
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1711005
ارسال نظر
نظرات