شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 13:07 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711022
رئیس دانشگاه گیلان:

دفاع مقدس زوایای ناشناخته ای دارد/ ضرورت تحقیقات مسئله محور در تاریخ دفاع مقدس

دفاع مقدس زوایای ناشناخته ای دارد/ ضرورت تحقیقات مسئله محور در تاریخ دفاع مقدس
احمد رضی با بیان اینکه تجربه دوران دفاع مقدس زوایای ناشناخته ای دارد افزود: دفاع مقدس پدیده فوق العاده گسترده ای است به این حیث که ۳۰کشور برای جنگ علیه ایران با عراق همکاری میکردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8ذی، احمد رضی در مراسم افتتاحیه همایش ملی بررسی ابعاد مختلف دستاوردهای دفاع مقدس در تالار حکمت دانشگاه گیلان، با بیان اینکه حفظ شعائر از جمله اقدامات در راستای ترویج فرهنگ ایثار و پاسداری از دفاع مقدس است اظهار کرد: دانشگاهیان و حوزیان علاوه بر برگزاری همایش ها وظایف خاصتری نظیر ساماندهی و جریان سازی در عرصه پژوهش و تحقیق در حوزه دفاع مقدس جهت عدم تحریف دفاع مقدس بر عهده دارند.

رضی ادامه داد: تعلل در این زمینه باعث از دست دادن بخش اعظمی از منابع تحقیق حوزه دفاع مقدس که رزمندگان ۸سال جنگ تحمیلی هستند میشود، به همین دلیل نباید خود را محدود به همایش و یادآوره ها کنیم.

دفاع مقدس زوایای ناشناخته ای دارد

رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه تجربه دوران دفاع مقدس زوایای ناشناخته ای دارد افزود: دفاع مقدس پدیده فوق العاده گسترده ای است به این حیث که ۳۰کشور برای جنگ علیه ایران با عراق همکاری میکردند.

وی با تاکید بر جمع آوری، پژوهش و مستندسازی در خصوص تاریخ دوران دفاع مقدس گفت: اولویت دادن به تحقیقات مسئله محور به جای آموزش محور باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، می بایست گره ها را شناخت و از تکرار مکررات دوری کرد.

رضی با اشاره به حمایت از تحقیقات پایه گفت: تا امروز در زمینه تحقیقات سنتی عمل کردیم برای اینکه دقیق و جامع عمل کنیم باید در جمع آوری اسناد از طریق فضای مجازی اقدام کرد هرچند که حرکتی هزینه بردار است.

رئیس دانشگاه گیلان با بیان اینکه می بایست در جمع آوری اسناد دوران دفاع مقدس از شیوه ویکی پدیا استفاده کرد افزود: می بایست شرایطی در فضای مجازی ایجاد شود که هرکس هرنوع اطلاعات و اسنادی در رابطه با دوران دفاع مقدس دارد بارگزاری کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711022
ارسال نظر
نظرات