شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:06 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711043
گزارشی از وضعیت ایستگاه محیط بانی چهاربید جاجرم؛

ایستگاه محیط بانی یا آشیانه پرندگان؟!/ حیف و میل بیت‌المال در چهاربید و بی‌توجهی مسئولان+عکس

ایستگاه محیط بانی یا آشیانه پرندگان؟!/ حیف و میل بیت‌المال در چهاربید و بی‌توجهی مسئولان+عکس
ایستگاه محیط بانی چهار بید از توابع شهرستان جاجرم به علت نبود متولی مورد غارت قرار گرفته و به استراحتگاهی برای پرندگان تبدیل شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  پایگاه خبری جاجرم، متاسفانه در شهرستان جاجرم اماکن و اموال بیت المال به علت رسیدگی نکردن و بی توجهی و یا در برخی موارد به خاطر جانمایی نامناسب قبل ساخت رها شده و به مرور تخریب می شود.

نمونه های جانمایی نامناسب پروژه و رسیدگی نکردن را می توان ساخت مسجد و سرویس بهداشتی در پارک کویر جاجرم دانست که میلیون ها تومان برای ساخت آن هزینه شده است.
 
نمونه دیگر حیف و میل شدن بیت المال که این روزها مورد توجه دوستداران محیط زیست قرار گرفته، ساختمان ایستگاه محیط بانی چهاربید است که به حال خود رها شده است.ایستگاه محیط بانی چهاربید بعد از  افتتاح به دلیل نبود متولی رها شده و مورد غارت قرار گرفته و هم اکنون به استراحتگاهی برای  پرندگان تبدیل شده است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان جاجرم در گفتگو با خبرنگار ما در این باره گفت: محدوده مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست، تابع مرزهای شهرستانی و استانی نبوده و ساختمان محیط بانی چهاربید مربوط به منطقه‌ شمال و غرب سالوک از مناطق تحت مدیریت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسفراین است.

صفر زاده افزود: ضمن آنکه برگزاری مناسبت‌های زیست محیطی و همچنین مسابقات زیست محیطی مرتبط در راستای آموزش محیط زیست و تنویر افکار عمومی می تواند به نگهداری از این اماکن کمک کند و از تخریب شدن آن جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711043
ارسال نظر
نظرات