شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711054
معاون غذا و دارو استان خبر داد؛

بررسی جهت استفاده از گندم‌های فاسدشده برای تولید الکل در بوشهر

بررسی جهت استفاده از گندم‌های فاسدشده برای تولید الکل در بوشهر
رضایی گفت: مستندات مکانیسم تولید الکل را به همراه نامه رسمی به سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان ارسال و منتظر پاسخ هستیم. در صورت دریافت پاسخ از سازمان غذا و دارو، نتایج این مکاتبات برای سازمان غلات صادر می شود که در این خصوص تصمیم گیری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یحیی رضایی معاون سازمان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر در گفت و گو با خبرنگار سپاس، با اشاره به گندم‌های فاسد شده در انبار اداره غله استان، اظهار کرد: بخشی از گندم هایی که در سیلوها موجود است، فاسد شده اند. براساس بررسی‌های اولیه در حال معدوم‌سازی بودند که شرکتی پیام داده ما می توانیم این گندم‌ها را به الکل تبدیل کنیم.

رضایی اظهار کرد: مستندات مکانیسم تولید الکل را به همراه نامه رسمی به سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت و درمان ارسال و منتظر پاسخ هستیم. در صورت دریافت پاسخ از سازمان غذا و دارو، نتایج این مکاتبات برای سازمان غلات صادر می شود که در این خصوص تصمیم گیری کنند.

وی افزود: تا کنون چندین شرکت در این خصوص با ما تماس گرفته اند، اما به دلیل اینکه برای اولین بار به چنین مواردی  دست یافته‌ایم، با بررسی دقیق صورت و تایید سازمان غذا و دارو اقدام به تولید الکل خواهد شد.

رضایی گفت: این اتفاق از نظر علمی در هیچ جای جهان سابقه نداشته و برای اولین بار است که شرکتی در ایران به چنین تکنولوژی رسیده است. به همین دلیل  آزمایشگاه مرکزی سازمان غذا و دارو باید این عمل را با حساسیت بسیار بالایی تایید کند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711054
ارسال نظر
نظرات