شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 18:15 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711058
رئیس منابع طبیعی رشتخوار خبر داد؛

توزیع بیش از 7 هزار اصله نهال در رشتخوار

توزیع بیش از 7 هزار اصله نهال در رشتخوار
رشتخوار_ عبدالله زاده، گفت: در آستانه سال جدید به منظور توسعه فضای سبز و حفظ و احیا منابع طبیعی، تعداد ۷۳۰۰ نهال تهیه و بین متقاضیان در رشتخوار توزیع شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین عبدالله زاده رئیس منابع طبیعی رشتخوار، در گفت و گو با صبح توس؛ گفت: ۷۳۰۰ نهال در سال جاری از نهالستان ایستگاه طرق اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی تهیه و بین متقاضیان در سطح شهر و روستاهای رشتخوار توزیع شد.


وی در ادامه، با اشاره به اینکه طرح درخت کاری هرساله در آستانه سال جدید به منظور توسعه فضای سبز و حفظ و احیا منابع طبیعی صورت می گیرد، اظهار داشت:  نهال های تهیه شده بر اساس تفاهم نامه های منعقده بین بسیج شهرستان، شهرداری، آموزش و پرورش، دهیاریها، شرکت فولاد، نیروی انتظامی و سایر متقاضیان مردمی در محل اداره منابع طبیعی توزیع گردید.

 

رئیس اداره منابع طبیعی رشتخوار در تکمیل مطلب، افزود: نهالهای توزیع شده در این طرح شامل کاج اقاقیا آیلان(عرعر)، زیتون تلخ، زبان گنجشک، سرو خمره ای، سنجد و ارغوان می باشد.
 

وی با تاکید براینکه برنامه های هفته منابع طبیعی امسال نیز از ۱۵ تا ۲۲ اسفندماه، طبق روال هرساله برگزار می شود، یادآور شد: این برنامه‌ها با همکاری دستگاه‌های دولتی انجام خواهد شد، که امسال به علت شیوع بیماری کرونا، غرس درختان در هفته درختکاری بدون تجمع و گردهمایی مردمی و به صورت نمادین تنها به حضور تعدادی از مسئولان شهرستان انجام خواهد شد.
 

عبدالله زاده در پایان حفظ منابع طبیعی را یکی از مهم‌ترین وظایف هر شخص عنوان کرد، و تصریح داشت: کاشت درخت و مراقبت از آن و آسیب نرساندن به محیط اطراف باید به‌عنوان یک فرهنگ در جامعه ما نهادینه شود و مردم همواره در تلاش برای حفظ و مراقبت از منابع طبیعی و این میراث گران‌بها باشند.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711058
ارسال نظر
نظرات