شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 13:49 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711084

فواید جنگ قره باغ برای صنایع تسلیحاتی رژیم صهیونیستی

فواید جنگ قره باغ برای صنایع تسلیحاتی رژیم صهیونیستی
باکو اعلام کرده که طی ۵ تا ۷ سال آینده قصد خرید تسلیحات نظامی از رژیم صهیونیستی به ارزش ۲ میلیارد دلار را دارد که این موضوع واکنش‌هایی در منطقه به همراه داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت قاینار اینفو جمهوری آذربایجان، باکو اعلام کرد که قصد دارد طی ۵ تا ۷ سال، ۲ میلیارد دلار تسلیحات از رژیم صهیونیستی خریداری کند. 

هدف از خرید ۲ میلیارد دلار تسلیحات جدید از رژیم صهیونیستی طی دوره پنج تا هفت ساله آتی، پر کردن جای تسلیحات مصرف شده در جنگ اخیر قراباغ و تجهیز ارتش جمهوری آذربایجان به تسلیحات جدید است. 
 
آصف نریمانلی، روزنامه نگار و تحلیلگر در این باره نوشت: رسانه های روسیه و ارمنستان از برنامه جمهوری آذربایجان برای خرید تسلیحات جدید از اسراییل ناراحت شده اند و ادعا می کنند که جمهوری آذربایجان برای جنگ دیگری آماده می شود.
 
وی افزوده است: باکو و آنکارا خواهان باقی ماندن صلح بانان روسیه در منطقه قره باغ و در بدترین حالت، تمدید دوره ۵ ساله حضور این نیروها نیستند. باکو که نمی توانست از برنامه روس ها برای استقرار نیروهای صلح بان جلوگیری کند، توانست آن را مطابق با منافع خود تصحیح کند! صرف نظر از درگیری های کوچک و مقطعی، احتمال وقوع جنگ جدید ضعیف است، اما  جبران کسری های ایجاد شده در زرادخانه نظامی باکو، هم از نظر برنامه داشتن در مقابل مخاطرات احتمالی و هم از نظر دیکته مطالبات باکو ضروری است. ناراحت شدن روس ها و ارامنه از این برنامه نیز تعجب آور نیست. زیرا یکی از مطالبات باکو خروج نیروهای روس از قره باغ خواهد بود که در بدترین حالت، ۵ سال بعد مطرح خواهد شد. 
 
آصف نریمانلی آورده است: یکی دیگر از علل ناراحتی روس ها از خرید تسلیحاتی جمهوری آذربایجان از اسراییل، مواجه شدن صنایع تسلیحاتی روسیه با اوضاعی دشوار پس از جنگ ۴۴ روزه و از دست دادن مشتری همچون جمهوری آذربایجان است.
 
انتهای پیام/
منبع: تسنیم
https://www.dana.ir/1711084
ارسال نظر
نظرات