شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:55 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711095
پس از ۷۳روز مازوت سوزی؛

مصرف مازوت از چرخه سوخت نیروگاه شازند خارج شد

مصرف مازوت از چرخه سوخت نیروگاه شازند خارج شد
پس از ۷۳ روز مازوت سوزی در نیروگاه شازند، از امروز پنجم اسفندماه این سوخت از چرخه نیروگاه خارج و هوای اراک سالم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ علیرضا محرابیان رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به گازسوز شدن نیروگاه شازند از امروز پنجم اسفندماه، گفت: با پیگیری مقامات اجرایی و زیست محیطی استان مرکزی، سوخت مازوت نیروگاه شازند از ساعت پنج صبح امروز سه‌شنبه به طور کامل به مصرف گاز تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه نیروگاه شازند در  ۷۳ روز اخیر مصرف سوخت مازوت را در دستور کار داشت، افزود: در این مدت، ۲۱۹ میلیون و ۳۸۵ هزار و ۴۲۰ متر مکعب مازوت سوزانده است که در آلایندگی هوا اراک و شازند اثر نامطلوبی داشت و موجب افزایش شاخص‌های آلایندگی هوا و بالا رفتن حجم دی‌اکسید گوگرد در این دو شهر شده بود که برای سلامت مردم این منطقه زیان داشت.

به گزارش دیارآفتاب هشتمین کلانشهر آلوده کشور از ابتدای امسال تاکنون ۳۹ روز کامل برای گروه‌های حساس، یک روز کامل برای همه گروه‌ها و ۲۴ روز نیز به صورت لحظه‌ای ناسالم بوده است در مواردی نیز آلودگی به حدی رسیده که موجب تعطیلی ادارات شده است.

بنا بر آخرین داده های ایستگاه های سنجش آلودگی هوا در اراک، شاخص آلودگی در این شهر در ساعت ۱۳ امروز عدد ۷۳ را نشان می دهد که نسبت به هفته های اخیر بهبود نسبی را شاهد هستیم.

امیدواریم این آخرین باری باشد که مازوت در نیروگاه شازند مصرف می شود و سلامت مردم اراک به خطر می افتد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711095
ارسال نظر
نظرات