شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:40 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711108
رئیس کمیته بازرسی ستاد مقابله با کرونای استان قزوین:

پایین‌ترین میزان رعایت پروتکل‌ها در رستوران‌ها ۶۵ درصد است/ پلمب ۱۳واحد صنفی به دلیل تخلفات کرونایی

پایین‌ترین میزان رعایت پروتکل‌ها در رستوران‌ها ۶۵ درصد است/ پلمب ۱۳واحد صنفی به دلیل تخلفات کرونایی
محمد افشار،رئیس کمیته بازرسی و نظارت ستاد مقابله با کرونای استان قزوین با اشاره به رعایت پروتکل‌ها تا پایان بهمن ماه عنوان کرد: در این بازه زمانی میزان رعایت موارد بهداشتی از سوی نانوایی‌ها ۷۰درصد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۷۱درصد و رستوران‌ها ۶۵درصد بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد افشار در گفت‌‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با اشاره به اقدامات انجام شده برای پیشگیری و مقابله با کرونا در سطح استان اظهار کرد: در هفته گذشته ۱۳واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شدند که با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام شد.

وی افزود: در هفته گذشته از ۲هزار و ۶۱۷واحد صنفی بازدید انجام شد که ۱۱۰مورد بازدید نیز توسط اتاق اصناف و سازمان صنعت و معدن و تجارت استان به عمل آمد و در مجموع از ۲هزار و ۷۲۷ واحد صنفی در استان قزوین بازدید به عمل آمد.

رئیس کمیته بازرسی و نظارت ستاد مقابله با کرونای استان قزوین با اشاره به رعایت پروتکل‌ها تا پایان بهمن ماه عنوان کرد: در این بازه زمانی میزان رعایت موارد بهداشتی از سوی نانوایی‌ها ۷۰درصد، فروشگاه‌های زنجیره‌ای ۷۱درصد و رستوران‌ها ۶۵درصد بوده است.

پرهیز از عادی انگاری مورد توجه مردم قرار گیرد

وی اضافه کرد: همچنین سوپرمارکت ۷۳درصد، مطب‌ها ۸۰درصد، مراکز تهیه و توزیع ۸۹درصد، ادارات ۸۳درصد، دفاتر پیشخوان ۸۳درصد، بانک‌ها ۷۲درصد، صنایع ۸۲درصد، جایگاه سوخت ۸۱درصد و در مجموع میزان رعایت پروتکل‌ها در سطح استان ۸۰درصد بوده است.

افشار عنوان کرد: بازرسی‌های که طی هفته گذشته در سامانه نظارتی ثبت شده است شامل قزوین ۸۸مورد، بوئین زهرا ۶۳مورد، تاکستان ۷۲مورد، آبیک ۱۵۹مورد، البرز ۳۶مورد و آوج ۱۱۹مورد بوده است.

وی تصریح کرد: با توجه به دستورالعمل‌هایی که وجود دارد سه تیم ارزیابی از ۶۳ واحد صنفی شهر قزوین در روزهای پنج‌شنبه و جمعه هفته گذشته از ساعت ۲۰ تا ۲۴بازدید کردند که در نتیجه این بازدیدها ۳۰اخطار شفاهی و چهار اخطار کتبی صادر شده و شش باب اصناف نیز پلمب شدند.

این مقام مسئول در پایان با گلایه از عادی انگاری مردم استان قزوین بیان کرد: برخی از مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی بی‌توجه بوده و واقعا رعایت نمی‌کنند؛ به طوریکه همچنان شاهد تجمع بیش از حد مردم در برخی مراکز هستیم و باید فکری برای این قضیه اندیشیده شود همچنین فرمانداران به شکل جدی در این زمینه ورود پیدا کنند.
انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711108
ارسال نظر
نظرات