شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: تهران بزرگ
ساعت: 19:22 منتشر شده در مورخ: 1399/12/05 شناسه خبر: 1711176
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد؛

اخذ مبالغ خارج از قاعده توسط شهردار نمونه در تهران!

اخذ مبالغ خارج از قاعده توسط شهردار نمونه در تهران!
حق شناس در خصوص آخرین وضعیت دو شهردار بازداشت شده در تهران توضیح داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدجواد حق‌شناس، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار تهران پرس، گفت: بر اساس قانون مهم‌ترین وظیفه شورای شهر در دو حوزه نظارت و مقرره گذاری و یا تسهیل مصوبات مجلس شورای اسلامی لوایح و طرح‌های شهر است.

 
وی با تأکید بر بحث نظارت بر عملکرد شهرداری افزود: در شورای شهر تهران، نظارت بر عملکرد شهرداری در اولویت کار ما قرارگرفته است و تلاش کردیم این حوزه را در کمیسیون تخصصی و در تمامی ابعاد در دستور کار داشته باشیم.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: در اولین ساعاتی که خبر بازداشت دو شهردار منطقه ۲ و ۸ منتشر شد، جلسه فوق‌العاده‌ای با حضور شهردار تهران برگزار کردیم تا آخرین خبرها و آخرین اطلاعات شهردار در اختیار این شورا قرار گیرد.
 
حق‌شناس ادامه داد: همچنین چندین جلسه به‌صورت مجازی به علت محدودیت‌های ویروس کرونا برگزار کردیم که درنهایت مقرر شد آقای محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران و آقای حناچی شهردار تهران با آقای علوی وزیر اطلاعات کشور جلسه‌ای داشته باشند و از کم و کیف پرونده این دو شهردار مطلع شوند و بررسی کنند که ابعاد ماجرا چه بوده است.
 
وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله آگاه شدن اعضای شورای شهر تهران از ابعاد این مسئله بود؛ تصریح کرد: فردای آن روز جلسه با وزیر اطلاعات با حضور مسئولین پرونده برگزار شد. در این جلسه با گزارش‌های ارائه شده به این نتیجه رسیدند که از بازپرس پرونده خواسته شود که شهردار نشستی با ایشان و مقامات قضایی ذیصلاح پرونده داشته باشد، پس‌ازاین دیدار شهردار تهران با حضور مسئولان پرونده با دو شهردار بازداشت‌شده نیز دیدار داشت.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: پیگیری‌های بعدی حکایت از این داشت که شهردار از آخرین وضعیت پرونده قضایی این دو شهردار پیگیری کند. بر اساس مشاهدات اولیه ای در پرونده وجود دارد و گزارشی که شهردار تهران به آن ورود کرده است، تخلف وجود داشته است و یکی از شهرداران پذیرفته و اعتراف به اخذ مبالغ و وجوهی که خارج از قاعده کرده است.
 
وی افزود: ما اکنون منتظر بازرسی مقامات قضایی هستیم تا رسیدگی دقیق و منطبق بر قانون صورت گیرد که حق شهر و مردم در اولویت اول موردبررسی قرار گیرد و همچنین ابعاد این ماجرا برای شورای شهر مشخص شود.
 
حق‌شناس در ادامه بیان کرد: با توجه به اینکه انتصاب این شهردارها در ماه‌های اخیر صورت گرفته و یکی از آنان به‌عنوان شهردار نمونه مورد تشویق قرارگرفته است، با اتفاقاتی که اخیراً افتاده است همخوانی ندارد و شورای شهر تهران نسبت به عملکرد شهرداری نگران است.
 
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران خاطرنشان کرد: اکنون شورای شهر تهران از شهرداری این پرسش را دارد که آیا شهرداری از وضعیت این دو همکار خود اطلاع داشته است یا خیر، اگر اطلاع داشته است چرا ارتقاع صورت گرفته و اگر اطلاع نداشته است نیز عدم اشراف و عدم اطلاع از زیرمجموعه و عدم کارکرد نهادهای نظارتی آن است، و به نظر می‌رسد در بازرسی این مجموعه ‌کم کاری آشکار صورت گرفته است و شهرداری نسبت به این موضوع باید پاسخ دقیق دهد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1711176
ارسال نظر
نظرات