شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:23 منتشر شده در مورخ: 1399/12/06 شناسه خبر: 1711297
مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد:

بیش از ۹۰ مدرسه در استان یزد نیاز به نمازخانه دارند

بیش از ۹۰ مدرسه در استان یزد نیاز به نمازخانه دارند
حجت‌الاسلام موسوی مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد گفت: بیش از 90 مدرسه در استان یزد نیاز به نمازخانه دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حجت‌الاسلام سید اکبر موسوی صبح امروز در ششمین اجلاس استانی نماز در یزد که با حضور مسئولان استان در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد گفت: ستاد اقامه نماز در بخش‌های ادارات، مدارس، کارخانه جات و مساجد و نمازخانه‌های بین‌راهی فعالیت دارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با بیان اینکه ادارات کل استان و شهرستان‌های یزد نمازخانه دارند، افزود: در ادارات کل استان نماز برگزار می‌شود و امسال بیش از 40 اداره کل شایسته تقدیر و تقدیر ویژه در بحث نماز هستند.

وی با اشاره به اینکه استان یزد 13 هزار متر فرش سجاده‌ای نیاز دارد، افزود: کمتر از 100 مدرسه در استان یزد نیاز به نمازخانه دارند که امیدواریم در این خصوص بتوانیم اقدامات شایسته‌ای را انجام دهیم تا ان‌شاءالله تمام مدارس استان یزد بتوانند اقامه نماز جماعت را داشته باشند.

موسوی یزد را تنها استانی دانست که در تمام‌مسیرهای مواصلاتی میانگین 11 کیلومتر مسجد یا نمازخانه بین‌راهی دارد، اضافه کرد: در حال حاضر برای اقامه نماز اول وقت هیچ مشکلی در بین مسیرهای برون‌شهری در استان یزد وجود ندارد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان یزد با اشاره به ساخت دو مدرسه، دوخانه بهداشت و یک درمانگاه توسط مجمع خیرین مسجد ساز در استان، گفت: برخی از این پنج پروژه آغاز به ساخت و برخی نیز در آینده نزدیک کلنگ ساخت آن زده خواهد شد.

وی با بیان اینکه تنها مسیر مهریز به خاتم در استان یزد نمازخانه بین‌راهی ندارد، اضافه کرد: اگر ان‌شاءالله بتوانیم با همکاری مجموعه‌های خیری این مسئله را نیز حل کنیم در هیچ جاده‌ای در استان با مشکل نمازخانه مواجه نخواهیم بود.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/1711297
ارسال نظر
نظرات