شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:31 منتشر شده در مورخ: 1399/12/06 شناسه خبر: 1711301
نماینده ولی فقیه در استان یزد:

آموزش قرآن و نماز باید از دوره ابتدایی در مدارس آغاز شود

آموزش قرآن و نماز باید از دوره ابتدایی در مدارس آغاز شود
آیت الله ناصری نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: آموزش قرآن و نماز باید از دوره ابتدایی در مدارس آغاز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، آیت الله محمدرضا ناصری یزدی صبح امروز در اجلاس استانی نماز در یزد که با حضور مسئولان استان در سالن کوثر استانداری یزد برگزار شد با بیان اینکه در استان حرکت‌های خوبی برای اقامه نماز صورت گرفته است، گفت: در ادارات و مدارس فعالیت‌های خوبی در خصوص نماز صورت گرفته اما بازهم نیاز به کارهای بیشتر در این زمینه احساس می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با تأکید بر اینکه نماز مسئله مهمی است که خدای متعال هم در قرآن کریم نیز بارها به آن اشاره داشته است، اضافه کرد: اگر بخواهیم نماز و قرآن کریم را احیا کنیم باید فعالیت‌های اساسی مثل ورود به تشکیلات آموزشی را کلید زد.

امام‌جمعه یزد گفت: اگر تحول در آموزش‌وپرورش انجام شود به‌خوبی می‌توان بحث تدین، تفکر و تعقل را در آن وارد ساخت تا نسل جوان مسیر حق و درست را بتواند تشخیص دهد و در آن راه حرکت کند.

وی با اشاره به اینکه آموزش قرآن و نماز باید از دوره ابتدایی شروع شود، خاطرنشان کرد: زمانی که قرآن کریم وارد جامعه شود همه مسائل روشن و بسیاری از چالش‌های ما برطرف خواهد شد.

ناصری یزدی اعلام کرد: برخی از کشورهای اسلامی دوره‌های ابتدایی مدارس خود را با قرآن کریم آغاز می‌کنند که امیدواریم با برنامه‌ریزی در سطح کلان، این امر را در کشورمان شاهد باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: سند تحول در آموزش‌وپرورش وجود دارد ولی زیاد به مسئله قرآن توجه نکرده که نیازمند ورود جدی قرآن کریم در مدارس و مخصوصاً دوره‌های ابتدایی هستیم.

امام‌جمعه یزد افزود: کسانی که در دوره‌های اول آموزش برای ورود به آموزش‌وپرورش به‌عنوان معلم هستند باید به‌گونه‌ای برای آنها برنامه‌ریزی شود به‌خوبی با قرآن کریم آشنا شوند تا بتوانند در کلاس‌های درس این آموزش‌های فراگرفته را به دانش آموزان ارائه دهند.

انتهای پیام/خ

https://www.dana.ir/1711301
ارسال نظر
نظرات