شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 11:08 منتشر شده در مورخ: 1399/12/06 شناسه خبر: 1711342
بار نظر نمایندگان؛

وزارت راه مکلف به تامین زمین احداث مراکز اداری و خدماتی در طرح مسکن مهر و ملی شد

وزارت راه مکلف به تامین زمین احداث مراکز اداری و خدماتی در طرح مسکن مهر و ملی شد
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) وزارت راه و شهرسازی را مکلف به تامین زمین مورد نیاز برای احداث مراکز اداری و خدماتی در طرح های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی در  جلسه علنی امروز (چهارشنبه 6 اسفند) و در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ ردیف ۳ و ۴ بند ب تبصره ۸ ماده واحده لایحه بودجه را بررسی کرده و آن را به تصویب رساندند.

بر اساس ردیف ۳ بند ب تبصره ۸ لایحه؛

وزارت راه و شهرسازی مکلف است زمین های متعلق به شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت بازآفرینی شهری را تا سقف پنجاه هزار میلیارد( ۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال طی قراردادهایی با بانک های عامل و صندوق های تأمین مالی در رهن آنان قرار داده و متناسب با آن تسهیلات لازم برای اجرای طرح های جامع، تفصیلی، بافت های فرسوده و آماده سازی مصوب را أخذ کند.

بر اساس ردیف ۴ بند ب تبصره ۸ لایحه؛

وزارت راه و شهرسازی مکلف است زمین مورد نیاز برای احداث مدرسه، پاسگاه، کلانتری، پایگاه بسیج، حوزه علمیه، مصلا، حوزه های مقاومت، مسجد، سالن های ورزشی بسیج صالحین، مراکز بهداشتی و درمانی، ورزشگاه و سایر مراکز اداری و خدماتی و فرهنگی مورد نیاز را به صورت رایگان در اختیار دستگاه های دولتی ذی ربط در طرح های مسکن مهر و اقدام ملی مسکن قرار دهد.

 

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1711342
ارسال نظر
نظرات