شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:27 منتشر شده در مورخ: 1399/12/06 شناسه خبر: 1711386
معاون هلال احمر خبر داد:

راه‌اندازی کلینیک تخصصی کنترل و مراقبت دیابتی‌ها در هلال‌احمر

راه‌اندازی کلینیک تخصصی کنترل و مراقبت دیابتی‌ها در هلال‌احمر
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال‌احمر از راه‌اندازی کلینیک تخصصی کنترل و مراقبت دیابت و زخم پای دیابتی در مرکز جامع توانبخشی هلال خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، فرید مرادیان با اعلام این مطلب افزود: کلینیک تخصصی کنترل و مراقبت پای دیابتی از ابتدای بهمن سال جاری در زیرمجموعه کلینیک تخصصی مرکز جامع توانبخشی هلال‌احمر راه‌اندازی شده است.

 
وی با اشاره به خدمات قابل ارائه در این مرکز گفت: کنترل قند خون و ویزیت دوره‌ای بیماران بر اساس استانداردهای بین المللی به منظور پیشگیری از عوارض آن (نارسایی کلیوی، اختلال بینایی، اختلال قلبی - عروقی و زخم پای دیابتیک)، ارزیابی زخم، پانسمان زخم، توانبخشی و اسکن پای بیمار به منظور تهیه کفی و کفش طبی و تهیه ارتز و پروتز در بیمارانی که دچار عوارض پای دیابتی شده اند و همچنین آموزش های لازم جهت کنترل قند خون و اقدامات خودمراقبتی، اصلاح شیوه زندگی، تغذیه و فعالیت‌های بدنی روزانه از جمله خدمات این کلینیک است.
 
معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر را می توان از نظر حجم، تنوع و اهمیت نوع ارائه خدمات به اقشار مختلف مردم و وسعت برنامه ها از مهمترین بخش ستادی و اجرایی جمعیت هلال احمر در راستای وظایف و مأموریت های این جمعیت در حوزه های مختلفی از جمله بهداشتی، درمانی و توانبخشی در شرایط عادی و اضطراری، ارائه خدمات پزشکی در داخل و خارج از کشور و همچنین ارائه خدمات دارویی از طریق واحدهای فعال بهداشتی، دارویی، درمانی و توانبخشی خدمات اثربخش قلمداد کرد.
 
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده‌ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند.
 
این اهداف عبارت از تلاش برای تسکین آلام بشری، تأمین احترام انسان‌ها و کوشش در راستای برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
 
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه‌ای بیش از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تأسیس خود تا به حال در مسیر اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.
 
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، اکنون با دارا بودن ۲ بیمارستان و چندین پلی کلینیک، دی کلینیک و درمانگاه در ۱۴ مرکز درمانی هلال احمر در ۱۳ کشور آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین به ارائه خدمات بشردوستانه درمانی، بهداشتی و امدادرسانی به مردم نیازمند مراجعه کننده به این مراکز می پردازند.
 
مراکز درمانی این جمعیت در ۱۳ کشور شامل آذربایجان (باکو)، افغانستان (زرنج و قندهار)، امارات متحد عربی (دبی)، بولیوی، ساحل عاج، ‌سیرالئون، غنا، کنگو، کنیا، لبنان، مالی، نیجر و اکوادور در حال ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه بهداشتی به افراد محروم و کم برخوردار قرار دارند.
 
انتهای پیام/
 
https://www.dana.ir/1711386
ارسال نظر
نظرات