شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:17 منتشر شده در مورخ: 1399/12/06 شناسه خبر: 1711389
بررسی وضعیت میوه در آستانه نوروز؛

میوه در شب عید دست یافتنی تر می شود؟/قیمت خیارسبز در سراشیبی ارزانی

میوه در شب عید دست یافتنی تر می شود؟/قیمت خیارسبز در سراشیبی ارزانی
رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد گفت: تنها پرتقال موجود در کشور پرتقال شمال است که علیرغم بازار داخلی، بخشی از آن صادر می شود اما موجودی سیب درختی در سردخانه ها زیاد است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، با نزدیک شدن به سال جدید، تامین برخی کالاها از یک سو و نظارت و کنترل بازار از سوی دیگر مورد توجه قرار می گیرد.یکی از کالاهای مورد نیاز مردم در شب عید میوه و تره بار است که  هرساله ستاد تنظیم بازار استان یزد با ذخیره سازی و عرضه سیب و پرتقال سعی در تامین مایحتاج مردم البته با قیمتی مصوب می کند.

سال گذشته با شیوع ویروس کرونا و تعطیلی سفرها و دید و بازدیدها در عید نوروز، میوه های ذخیره شده علیرغم قیمت مناسب بدون خریدار باقی ماند اما امسال که یک سال از شیوع کرونا می گذرد قیمت میوه در بازار هم به مراتب متفاوت تر از سال گذشته است و تقریبا برای خیلی ها دم دستی ترین میوه هم دست نیافتنی است.

حسین مشرف رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد در گفتگو با خبرنگار یردرسا، در خصوص وضعیت تامین میوه شب عید گفت: ستاد تامین بازار 400 تن سیب درختی و 600 تن پرتقال والنسیا را برای شب عید تامین می کند اما باتوجه به یخ زدگی محصول پرتقال جنوب و نبود جایگیزین دیگری برای این میوه قرار نیست در نرخ این قلم میوه تغییر خاصی را شاهد باشیم.

مشرف افزود: تنها پرتقال موجود در کشور پرتقال شمال است که علیرغم بازار داخلی، بخشی از آن صادر می شود اما موجودی سیب درختی در سردخانه ها زیاد است.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار یزد تصریح کرد: محصول خیارسبز که در مدت اخیر به دلایل مختلف با افزایش قیمت همراه بود با گرم شدن هوا تولید آن مجدد افزایش می یابد که مطمئنا در نرخ آن هم تاثیر خواهد گذاشت و ارزان تر می شود.

وی با بیان اینکه گوجه، پیاز و سیب زمینی در حال حاضر با کمبودی روبرو نیست و در بازار به مقدار لازم موجود است گفت: آنچه هنوز تکلیف ان خیلی مشخص نیست همان محصول پرتقال است که باید تصمیم درست درخصوص آن گرفته شود.

https://www.dana.ir/1711389
ارسال نظر
نظرات