شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:04 منتشر شده در مورخ: 1399/12/06 شناسه خبر: 1711412
شهردار مشهد مطرح کرد؛

انجام پروژه‌های عظیم شهری با کمک قرارگاه خاتم الانبیا (ص)/ نیازمند نگاهی جهادی هستیم

انجام پروژه‌های عظیم شهری با کمک قرارگاه خاتم الانبیا (ص)/ نیازمند نگاهی جهادی هستیم
کلایی گفت: پروژه‌های عظیم مشهد مانند قطار شهری و تقاطع چهار سطحی آزادگان با کمک قرارگاه خاتم الانبیا در حال انجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ محمدرضا کلایی، شهردار مشهد صبح امروز در آیین رونمایی و بهره‌برداری از ۵۵۳۱ پروژه عمرانی اقتصاد مقاومتی و بیش از ۱۱ میلیون نفر خدمت‌رسانی در حاشیه شهر مشهد و مناطق کم برخوردار خراسان رضوی با حضور فرمانده کل سپاه پاسداران، اظهار کرد: این مراسم در واقع آیین رونمایی از یک الگوی موفق برای ارائه خدمت به مردم است.

وی افزود: وضعیتی که مشهد مقدس و استان خراسان رضوی در حال حاضر در مواجهه با آن قرار دارد یک الگوی قابل تعمیم برای خدمت‌رسانی به مردم و مصداق عملیاتی منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی، توجه به معیشت مردم و توجه به موضوعات فرهنگی و اجتماعی است.

شهردار مشهد گفت: پروژه‌های متعددی که به بهره‌برداری رسید حاکی از نگاه راهبردی نسبت به مسئله است؛ یک نگاه راهبردی ناشی از برگشت به ارزش‌های اساسی انقلاب اسلامی که مهم‌ترین آن‌ها خدمت بی‌منت به مردم، اولویت دادن به مستضعفین برای خدمت‌رسانی و توجه به عناصر مورد نیاز انقلاب اسلامی است. همراهی دستگاه‌های خدمت رسان شهر با سپاه پاسداران به عنوان حافظ موجودیت انقلاب اسلامی تماماً محصول یک نگاه راهبردی است.

کلایی با تأکید بر روی تقدس شهر مشهد ابراز کرد: تقدس مشهد فقط مخصوص حرم حضرت رضا (ع) نیست، اصلا صاحب آن حرم بخلی ندارد که همه شهر را مقدس کند؛ لذا اگر این منیت ها و خط‌کشی‌ها از نگاه مدیریتی و اجرایی کنار رود قطعاً فیض آن بزرگوار شامل حال تمام نقاط مشهد از جمله مناطق کم برخوردار خواهد شد.

وی در بخش‌های دیگری از سخنان خود تبیین کرد: ساماندهی معتادان متجاهر نه وظیفه اصلی ماست نه وظیفه سپاه، اما در حال حاضر با همکاری هم و تحت مدیریت آیت‌الله علم الهدی در حال ساخت یک اردوگاه بسیار بزرگ هستیم که بتوانیم فرد معتاد را پس از ترک شیمیایی، آموزش دهیم و به خانواده و جامعه برگردانیم. این همان چیزی است که خواسته مقام معظم رهبری بوده.

شهردار مشهد ابراز کرد: اینکه سپاه اراضی که در آن اقدامات فرهنگی در انجام می‌شود را در اختیار همه مردم شهر قرار می‌دهد یا بیش از 1000 منزل افراد معسر با همکاری مدیریت شهری و سپاه مورد بازسازی قرار می‌گیرند همه نشان از همان نگاه راهبردی به مسئله است. در موضوع مواسات با مدیریت آیت‌الله علم الهدی و دبیری مجموعه امور مساجد، تقریبا 5 برابر چیزی که برنامه ریزی شده بود محقق شد.

کلایی با اشاره به خدمات سپاه در مشهد تشریح کرد: پروژه‌های بزرگ این شهر را زیرمجموعه سپاه پاسداران در دست دارند.؛ اجرای متروی مشهد با بیش از 5 هزار میلیارد تومان اعتبار و  تمرکز بر شهرک شهید رجایی و شهید باهنر بر عهده قرارگاه خاتم الانبیاست. مجموع پروژه‌ها بالغ بر 7 هزار میلیارد تومان است که هم هدف‌گذاری شده و اشتغال دارد، اما مهم آن نگاه است که به کار برکت می‌دهد.

وی افزود: در حوادثی که خیلی از آن نگذشته همه شاهد بودیم که چگونه آرامش و امنیت کامل در شهر مشهد برقرار بود و هست. مردم این خدمت را مردم می فهمند و معتقدند. باید بپذیریم حضرت رضا علیه‌السلام به عنوان مالک این شهر نفس حقشان در شهر مشهد سایری و جاری است و اگر کم و کاستی وجود دارد از عملکرد ماست.

شهردار مشهد در پایان با تشکر از حضور و حمایت‌های همه جانبه بخش‌های مختلف سپاه خاطرنشان کرد: با این موقعیت بی‌نظیری که در شهر مشهد در اختیار ما قرار دارد هیچ بهانه‌ای برای ما نیست جز تلاش بیشتر، امیدواریم این الگو همانطور که مردم مشهد آن را چشیدند قابل تعمیم باشد چرا که گام دوم انقلاب باید برداشته شود و بدون شک نیازمند یک نگاه جهادی است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711412
ارسال نظر
نظرات