شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/12/06 شناسه خبر: 1711444
مدیرکل بهزیستی استان قزوین خبر داد؛

اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در ۵۵ محله قزوین

اجرای برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در ۵۵ محله قزوین
علیرضا وارثی گفت: برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد در ۵۵ محله اجرا می‌شود تا بتوان به شکل عملیاتی برای مقابله با این پدیده خانمان سوز اقدام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا وارثی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین در مورد اقدامات پیشگیرانه بهزیستی در بحث اعتیاد اظهار کرد: اداره بهزیستی استان قزوین برای پیشگیری از اعتیاد در طول سال طرح‌ها و برنامه‌های مختلفی را اجرا می‌کند که مهمترین آنها شامل برنامه پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد، برنامه پیشگیری از اعتیاد در فضای مجازی و طرح پیشگیری از اعتیاد با رویکرد اجتماع محور است.

وی افزود: مسئولیت‌پذیری اجتماعی، توسعه مشارکت‌های مردمی، کاهش تقاضای موادمخدر از جمله اهداف اساسی موسسات و سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه پیشگیری از اعتیاد است.

مدیرکل بهزیستی استان قزوین تصریح کرد: بهزیستی استان قزوین با محوریت دفتر پیشگیری و درمان اعتیاد از طریق سازمان‌های مردم نهاد و موسسات غیردولتی برنامه‌های آگاهسازی و آموزش به خانواده‌ها را در سطح محلات شهری و روستایی در دستور کار دارد.

وی ابراز کرد: فعالیت‌ها و برنامه‌های پیشگیری از اعتیاد بهزیستی استان در 55محله اجرا می‌شود تا بتوان به شکل عملیاتی برای مقابله با این پدیده خانمان سوز اقدام کرد.

فعالیت ۱۵موسسه فعال با رویکردهای کاملا پیشگیرانه

وارثی بیان کرد: هم اکنون ۱۵موسسه فعال با رویکردهای کاملا پیشگیرانه برای گسترش این مهم در محلات شهری و روستایی مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به برنامه پیشگیری اجتماع محور از اعتیاد، اضافه کرد: این برنامه به شیوه مشارکت با مردم در محلات شهری و روستایی، محیط‌های آموزشی با تاکید بر کودکان زیر سن دبستان، خانواده‌ها و محیط های کار انجام می‌شود.

این مقام مسئول درباره برنامه پیشگیری از اعتیاد در فضای مجازی، اظهار کرد: در راستای این برنامه، بسته‌های رسانه‌ای آموزشی و پیشگیری از اعتیاد تحت عنوان "کاربین" در فضای مجازی منتشر می‌شود.

وارثی گفت: علاوه بر کاربین، خط ملی اعتیاد با شماره تماس ۰۹۶۲۸ با هدف ارائه راهکارهای پیشگیری از مصرف مواد اعتیادآور، راهنمایی درمورد درمان اعتیاد و ارجاع به مراکز درمانی و کاهش آسیب اعتیاد دارای مجوز رسمی فعالیت می‌کند.

وی در پایان گفت: این اداره کل در طرح پیشگیری از اعتیاد با رویکرد اجتماع محور تمامی فرایند مداخله پیشگیری از جمله تعیین مشکل، نیازسنجی، اولویت‌بندی، تعیین عوامل خطر و نوع مداخله و پایش را در کنار کارشناس تسهیل‌گر بررسی می‌کند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711444
ارسال نظر
نظرات