شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 22:45 منتشر شده در مورخ: 1399/12/06 شناسه خبر: 1711559
رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل خبرداد:

راه اندازی اولین دستگاه اکمو در استان اردبیل

راه اندازی اولین دستگاه اکمو در استان اردبیل
رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل از راه اندازی راه اندازی اولین دستگاه اکمو در استان اردبیل خبرداد و گفت: این دستگاه برای احیای قلبی و تنفسی فرد بیماری که سیستم گردش خون و تنفس وی نمی تواند اکسیژن کافی برای ادامه حیات را فراهم کند بکار می رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  دکتر اسماعیل فرزانه رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل در گفتگو با سبلان ما ، از راه اندازی اولین دستگاه اکمو استان در بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل خبرداد و گفت: همزمان با شب میلاد امام علی(ع) اولین دستگاه اکمو با حضور متخصصین و کارشناسان مربوطه در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل نصب و راه اندازی شد.

فرزانه گفت: دستگاه اکمو ( اکسیژناسیون غشایی برون پیکری) وسیله ای است که برای حمایت قلبی و تنفسی خارج از بدن با هدف احیای قلبی تنفسی فرد بیماری که سیستم گردش خون و تنفس وی نمی تواند اکسیژن کافی برای ادامه حیات را فراهم کند بکار می رود.

 وی افزود: در طول مدت استفاده از دستگاه، ارگان آسیب دیده فرصت پیدا کرده و عملکرد طبیعی خود را بازیافته و یا مورد پیوند قرار می گیرد.  

رئیس بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل به  ارزش ریالی این دستگاه  اشاره کرد و گفت:هزینه این دستگاه ۲۵ میلیارد ریال است که قبل از تحویل دستگاه، بیمارستان  امام خمینی(ره)از طریق نماینده بهداشت جهانی آن را مورد ارزیابی دقیق قرار داده و تاییدیه های لازم را اخذ کرده است.

وی به سایر اقدامات تجهیزاتی درمانی بیمارستان امام خمینی(ره) اشاره کرد و گفت: در آینده نزدیک دستگاه رادیولوژی پرتابل جهت بالا بردن سطح خدمات رسانی به همشهریان عزیز در این بیمارستان نصب خواهد شد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711559
ارسال نظر
نظرات