شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 09:26 منتشر شده در مورخ: 1399/12/07 شناسه خبر: 1711585
نماینده مقام معظم رهبری در عراق:

گفتار سیاست علوی برائت از دشمنان و میانه‌روی است/ ضرورت ترویج سیره حضرت علی(ع) در بین جوانان

گفتار سیاست علوی برائت از دشمنان و میانه‌روی است/ ضرورت ترویج سیره حضرت علی(ع) در بین جوانان
آیت‌الله حسینی گفت: یکی از ابعاد سیاست علوی حضرت علی(ع) میانه‌روی و برائت از دشمنان زمانه بود و مسئولان امروز کشور بایستی این ابعاد را در افکار خود جایگذاری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله سید مجتبی حسینی، نماینده مقام معظم رهبری در عراق در گفت‌وگو با صبح توس، با بیان اینکه  امروز لازم است سیاستمداران، کارگزاران و حاکمان به ابعاد سیاست‌مداری حکومت حضرت علی (ع) در عمل و رفتار توجه کنند، گفت: امیرالمومنین علی(ع) به کارگزاران خویش این نکته را گوشزد می‌کرد که متوجه باشند نه تنها خود حضرت آنها را رصد می کنند بلکه خداوند نیز مراقب آنان است. 

وی افزود: حضرت علی(ع) در نامه ای به والی آذربایجان فرمودند: «تو از بالا دست مورد رصد هستی» در واقع امیرالمومنین علی(ع) به کارگزاران خویش اذکر می‌داد که این مقام یک منصب و درجه  نیست بلکه پست خدمت است و وظیفه ای است که به گردن تو افتاده است که باید این وظیفه را انجام دهید. حضرت علی(ع) تذکر می دادند که همه کارگزاران به عنوان یک وظیفه و مسئولیت به پست خود نگاه کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی، نجف و کربلا تصریح کرد: مردمی بودن امام علی(ع) در سیره حضرت بسیار مورد توجه است و اگر انسانی با الفبای سیره حضرت آشنا باشد، این ویژگی را درک می کند.

وی افزود: یکی از ابعاد گفتار سیاسی حضرت علی (ع) میانه‌روی و برائت از دشمنان زمانه بود و مسئولان امروز کشور بایستی این ابعاد را در افکار خود جایگذاری کنند.

حسینی تصریح کرد: همه ویژگی های امام علی(ع) انسان را مجذوب می کند، چون امیرالمومنین علی(ع) یک شخصیت بی نهایت است، اما در میان این فوق العاده حضرت علی(ع) به نظرم عدالت داشتن و امر به عدالت کردن و به عدالت عمل کردن آن حضرت بسیار ویژه و خاص بود و همگان را به سوی خود جذب می کرد.

وی افزود: ویژه خواری در حکومت علوی ممنوع است و ضوابط همواره بر روابط حاکم و مقدم است و هیچ کسی به صرف داشتن رابطه سببی یا نسبی نمی تواند به آنچه که شایسته آن نیست برسد.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق اذعان داشت: امیرالمومنین علی(ع) مهم ترین دستاوردی که برای ما دارد، به اتکا قرآن و سیره پیامبر(ص) ارایه یک توحید صحیح و درستی است که از درون این توحید یک نقشه راه برای زندگی می توان استخراج کرد. خدای امیرالمومنین به شدت امروز نیاز جوامع بشری به خصوص جوامع دینی و خصوصاً جامعه ما است و فهم درستی از توحید که امیرالمومنین آن را به ما ارایه می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711585
ارسال نظر
نظرات