شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:43 منتشر شده در مورخ: 1399/12/07 شناسه خبر: 1711605
رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی:

ضد انقلاب و قاچاقچیان عمده سوخت در اتفاقات سراوان دخالت دارند/ طرح «رزاق» معیشت مرزنشینان را تامین می کند

ضد انقلاب و قاچاقچیان عمده سوخت در اتفاقات سراوان دخالت دارند/ طرح «رزاق» معیشت مرزنشینان را تامین می کند
نظری نماینده خمین در مجلس، گفت: طرح رزاق سود متعارفی به مرزنشینان می رساند که می توانند معیشت خود را تامین کنند؛ لذا قطعا ضد انقلاب و قاچاقچیان عمده سوخت که از اجرای این طرح متضرر می شوند اقداماتی در جهت ناآرامی انجام داده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا نظری رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص اتفاقات رخ داده در سراوان استان سیستان و بلوچستان، گفت: مردم مناطق مرزی کشور از جمله مردم استان پهناور سیستان و بلوچستان با مشکلات اشتغال دست و پنجه نرم می کنند و به همین دلیل با انجام فعالیت هایی از جمله کوله بری یا سایر مبادلات مرزی مانند قاچاق سوخت، معیشت خود را تامین می کنند.

وی افزود: برای سامان دادن به این معضل، طرحی از قبل مطرح بود که بجای اینکه مردم منطقه از طریق قاچاق، معیشت خود را تامین کنند که مشکلات زیادی از جمله ناامنی جاده، درگیری با نیروی انتظامی، تیراندازی و ... دارد، افراد به صورت قانونی اقدام به تبادل سوخت یا کالا با خارج از مرز کنند که به مشکلات مذکور هم برخورد نکنند. با این کار علاوه بر اینکه درگیری های خواسته و ناخواسته در مرزها کاهش می یابد، سود متعارفی هم به مرز نشینان می رسد و معیشت آنان تامین و عنوان قاچاق هم از فعالیت آنان حذف می شود.

نظری ادامه داد: همچنین به ازای ارز حاصل از فروش، می توان کالاهایی که کشور به آن نیاز دارد را از کشورهای همسایه وارد کرد و از این اقدام در راستای دور زدن تحریم ها استفاده کرد. با توجه به اینکه امروز در شرایط تحریمی قرار داریم، ارزآوری برای کشور و یا تهاتر ارزی و آوردن کالای مورد نیاز به جای ارز، یکی از اولویت های اصلی کشور برای دور زدن تحریم ها است.

رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی با بیان اینکه قطعا انجام چنین طرحی با سنگ اندازی بدخواهان نظام رو به رو می شود، گفت: دشمنان قسم خورده نظام اسلامی قطعا حاضر نیستند این طرح که با نام رزاق در استان سیستان و بلوچستان اجرایی شده به ثمر برسد، لذا ضد انقلاب در اتفاقی که روزهای اخیر در سراوان رقم خورد قطعا دخیل بوده اند.

وی قاچاقچیان عمده سوخت را یکی دیگر از عاملان ناآرامی روزهای گذشته سراوان دانست و تاکید کرد: قطعا چنین افرادی که سود های چشمگیر و غیرمتعارفی از قاچاق سوخت می بردند، امروز با اجرایی شدن این طرح ناراضی می شوند و همین باعث می شود دست به ایجاد ناآرامی بزنند. به بیان دیگر تا قبل از اجرایی شدن این طرح، ساکنان محلی که سوخت را به خارج از مرزها جا به جا می کردند برای قاچاقچیانِ اصلی سوخت کار می کردند و پول اندکی از این کار می گرفتند ولی امروز با اجرایی شدن طرح رزاق، خودشان برای خودشان کار می کنند. به همین خاطر قاچاقچیان عمده سوخت خود را متضرر می بینند و به همین دلیل دست به اقدامات نا آرام کننده می زنند.

نظری خاطرنشان کرد: البته این ناآرامی ها نیاز به بررسی بیشتری دارد تا عاملان آن به دقت شناسایی و مجازات شوند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711605
ارسال نظر
نظرات