شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:07 منتشر شده در مورخ: 1399/12/07 شناسه خبر: 1711609
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک:

حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است

حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است
مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک گفت: شخصیت بالاتری از حضرت علی(ع) نیست؛ ایشان در فضائل و سجایای اخلاقی، تقوا، عبادت، شجاعت، ظلم ستیزی و اجرای عدالت دارای مقام والایی است. حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است که چگونه عدالت را اجرا کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام میر مهدی مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک در گفتگو با ندای تفرش، با بیان این مطلب که شخصیت امام علی(ع) دارای ویژگی های خاصی و منحصر به فردی است، گفت: میلاد حضرت علی(ع) در داخل کعبه واقع شده است که این امر را منابع شیعه و سنی تایید کرده اند.

میرمهدی اظهار کرد: مادر حضرت علی(ع) دارای امتیاز و شخصیت خاصی است؛ در هنگام فوت، پیامبر(ص) این بانو را در قبر گذاشت و ۷۰ تکبیر گفت. پیامبر(ص) درباره شخصیت ایشان گفت که ۷۰ هزار ملائکه بر او نماز خواندند.

وی با اشاره به ولادت حضرت علی(ع)، افزود: در هنگام ولادت حضرت علی(ع)، مادرش در کعبه وارد شد و زایمان کرد. پس از ۳ روز از کعبه خارج شد. خداوند اعلی، نام نوزاد را از اسم خودش گرفت.

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک با اشاره به اینکه روز ۱۳ رجب به دلیل عظمت و شخصیت حضرت علی(ع) به عنوان روز پدر نامیده شده است، ادامه داد: بعد از پیامبر اکرم(ص)، حضرت علی(ع) به عنوان پدر امت است و دارای مقام است. براساس آیه مباهله، امیرالمومنین(ع)، جان پیامبر(ص) است.

میرمهدی اضافه کرد: هرکسی که حضرت علی(ع) به عنوان پدر امت بداند، قطعا پیامبر(ص) را به عنوان پدر امت می داند. علاوه بر توجه به فضائل اخلاقی و سجایای اخلاقی حضرت علی(ع) و محبت قلبی ایشان، سیره و روش ایشان باید به عنوان الگو برای همه مسلمانان و همه انسانها باشد؛ چراکه این فضائل برای آنها باعث افتخار انسانیت و شرافت است.

وی گفت: شخصیت بالاتری از حضرت علی(ع) در دنیا نیست؛ ایشان در فضائل و سجایای اخلاقی، تقوا، عبادت، شجاعت، ظلم ستیزی و اجرای عدالت دارای مقام والایی است. حضرت علی(ع) الگوی همه عدالتخواهان است که چگونه عدالت را اجرا کرد.

مدیر مدرسه علمیه امام خمینی(ره) اراک خاطرنشان کرد: امیرالمومنین(ع) از قرآن جدا نمی شود و قرآن هم از امیر المومنین(ع) جدا نمی شود. مبیّن قرآن، حضرت علی(ع) و امیر المومنین(ع) معیار و ملاک تفسیر قرآن است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711609
ارسال نظر
نظرات