شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:38 منتشر شده در مورخ: 1399/12/07 شناسه خبر: 1711650
امام جمعه رودسر:

حضرت علی احیاگر حکومت و سیاستی بود که پیامبر بنا نهاد

حضرت علی احیاگر حکومت و سیاستی بود که پیامبر بنا نهاد
حجت الاسلام تقی روحانی در خصوص ویژگی حضرت علی (ع) که او را از اصحاب و یاران پیامبر متمایز می کند، افزود: حضرت علی (ع) احیاگر حکومت و سیاستی بود که پیامبر (ص) بنا نهاد، اگرچه خود نیز در پیش برد حکومت نبوی نقش به سزایی داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام تقی روحانی در گفتگو با خبرنگار 8دی با اشاره به ۱۳ رجب و میلاد حضرت علی، اظهارداشت: حضرت علی (ع) در سیزدهم رجب سال ۳۰ عام الفیل در خانه‌ خدا متولد شدند.

وی در خصوص ویژگی اخلاقی و سیاسی حضرت علی، تصریح کرد: بی تردید یکی از مهم ترین سیاستمداران جهان و اسوه های انسانیت؛ حضرت امیرالمؤمنین علی (ع)است.

امام جمعه رودسر در خصوص ویژگی حضرت علی (ع) که او را از اصحاب و یاران پیامبر متمایز می کند، افزود: حضرت علی (ع) احیاگر حکومت و سیاستی بود که پیامبر (ص) بنا نهاد، اگرچه خود نیز در پیش برد حکومت نبوی نقش به سزایی داشت.

وی افزود: ۲۵ سال پس از رحلت پیامبر(ص)، زمانی که امام علی (ع) زمام حکومت را شخصا به دست گرفت، می دید چهره حکومت اسلامی کاملا دگرگون شده و از اهداف پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله فاصله گرفته است، حضرت علی(ع) تمام تلاش خود را به کار بست تا بتواند سیره حکومتی و سیاسی حضرت رسول صلی الله علیه و آله را بدون هیچ کم و کاستی در جامعه پیاده کند.

امام جمعه رودسر ادامه داد: حضرت علی(ع) همیشه همراه پیامبر(ص) بود و پیامبر او را برادر خود می دانست.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711650
ارسال نظر
نظرات