شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/07 شناسه خبر: 1711674
به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) وروز پدر انجام شد؛

تجلیل سازمان قضایی گلستان از پدران شهدای مدافع حرم و امنیت

تجلیل سازمان قضایی گلستان از پدران شهدای مدافع حرم و امنیت
طی مراسمی به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) از مقام پدران شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و امنیت در سازمان قضایی گلستان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ حجت الاسلام محمد اسماعیل زارعی کیایی ظهر امروز در این مراسم اظهار کرد: شهدا با برافراشتن پرچم امام حسین (ع) و اطاعت از ولی فقیه زمان، جان خود را بارها و بارها در معرض شهادت قرا دادند و  به آرزوی خود رسیدند.

زارعی کیایی افزود: آنان پرورش یافته دست مادران و پدرانی هستند که فرزندان خود را با تربیت صحیح  به عنوان گوهرهای ناب نظام، به انقلاب اسلامی معرفی کردند.

این مقام قضایی گفت: اعتقاد قلبی پدران و مادران شهدا بر الگوی صحیح تربیت دینی، خوشی ها و لذت های  دنیا را درچشم شهدا بی ارزش و حقیر جلوه داد.

به گفته وی شهدا با آگاهی کامل مقام قرب الهی شهادت را به دنیای فانی ترجیح دادند.

وی با بیان اینکه تربیت صحیح شهدا  با ایمان قلبی آنان آمیخته است، گفت: هیچ کس نمی تواند بدون اعتقاد به معیارهای اعتقادی و تربیتی اسلام در جبهه، که خطر مرگ لحظه به لحظه انسان را تهدید می کند حضور یابد.

قداست شهید برگرفته از تربیت صحیح پدران و مادران شهداست

رئیس سازمان قضایی استان خاطر نشان کرد: قداست شهید برگرفته از تربیت صحیح پدران و مادران شهداست که عاقبتی پر از خیر و برکت و سعادت را برای شهید و خانواده آن رقم زده است.

وی گفت: همه دلسوزان به انقلاب و اسلام در کنار شهدای والا مقام به پدران و مادرانی که می گفتند نمی توانیم اشک امام (ره) را ببینیم،  غبطه می خورند.

به عقیده زارعی  کیاییشهداحق بزرگی بر انقلاب اسلامی داشته و تکریم خانواده شهدا کمترین کاری است که می توانیم انجام دهیم.

وی با بیان اینکه سرکشی خانواده شهدا از سیره نبوی و علوی است، تصریح کرد: دیدار و سرکشی از خانواده شهدا جزء برنامه های ثابت رهبر معظم انقلاب بوده و ایشان همواره پدران، مادران و خانواده شهدا را مورد توجه و دلجویی قرار می دهند.

این مقام قضایی افزود: همه باید به تاسی از مقام معظم رهبری احترام خانواده شهدا را حفظ کرده و در مناسبت های مختلف حدالمقدور از پدران و مادران شهدا یاد کنیم.

زارعی کیایی خاطر نشان کرد: تکریم و سرکشی از پدران و مادران شهدا نباید به فراموشی سپرده شود، چرا که راه خانواده شهدا جدای از شهید نیست.

وی با تاکید بر قرائت وصیت نامه شهدا، خاطر نشان کرد: وصیت نامه یک نوجوان و جوان شهید به مثابه و منزلت جایگاه یک عالم که مراحل عرفان را درک کرده پربار، آموزنده و انسان ساز است.

تفکر و ایده شهدا کاملا انقلابی است

وی گفت: اگر وصیت نامه شهدا را عملی کنیم به موفقیت های بیشتری در توسعه و پیشرفت کشور و خصوصا کار جهادی دست خواهیم یافت.

رارعی کیایی با بیان اینکه تفکر و ایده شهدا کاملا انقلابی است، گفت: تا زمانی که در مسیر شهدا قرار داریم در مقابل زور گویان و مستکبران عالم ایستادگی و مقاومت خواهیم داشت.

این مقام قضایی تاکید کرد: این ایستادگی مخصوص جمهوری اسلامی است و قدرت ما را به جای رسانده که هیچ کشوری جرات تجاوز به مرزهای میهن عزیزمان را ندارد.

گفتنی است , در پایان این مراسم از پدران شهدای و الامقام دفاع مقدس ابراهیم نیشابوری، مسعود یونسی و روحانی شهید محمد حسین لطفی، شهید مدافع حرم یداله ترمیمی و شهید مدافع امنیت خلیل الله ابراهیمی میان آباد تجلیل بعمل آمد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711674
ارسال نظر
نظرات