شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 16:59 منتشر شده در مورخ: 1399/12/07 شناسه خبر: 1711675
استاندار البرز در حاشیه افتتاح آزادراه غدیر؛

دسترسی فرودگاه کارگو پیام به آزادراه غدیر، عامل تقویت تبادلات ترانزیتی/ ۴۰ درصد منابع آلاینده البرز کاهش می یابد

دسترسی فرودگاه کارگو پیام به آزادراه غدیر، عامل تقویت تبادلات ترانزیتی/ ۴۰ درصد منابع آلاینده البرز کاهش می یابد
عزیزاله شهبازی گفت: ادامه آزادراه شهید همت در البرز و آزادراه غدیر که ۴۳ کیلومتر آن در حوزه البرز است، ۴۰ درصد منابع آلاینده البرز ناشی از ترافیک را کاهش می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تیتریک، استاندار البرز امروز پنج شنبه در حاشیه افتتاح آزادراه غدیر در جمع خبرنگاران گفت: آزادراه غدیر گره بزرگ ترافیک ملی را در البرز و تهران باز می کند.

عزیزاله شهبازی با اشاره به اینکه شرایط نامساعد اقتصادی و شیوع ویروس کرونا هم مانع افتتاح ازادراه غدیر نشد و این پروژه با مجاهدت های خاموش به سرانجام رسید، افزود: این پروژه ۱۵۸ کیلومتری یک شاهراه مواصلاتی عظیم به حساب می آید.
 
وی به بهره برداری از آزادراه غدیر با حضور استانداران البرز، تهران و قزوین اشاره کرد و اظهار داشت: کاهش آلودگی هوا مهم ترین عامل خرسندی مردم و مسئولان است چرا که ۷۰ درصد آلودگی هوا به واسطه احتراق سوخت خودروها در ترافیک است.
 
استاندار البرز با اشاره به اینکه مردم البرز از آلایندگی ناشی از خودروها رنج می برند، تصریح کرد: ادامه آزادراه شهید همت در البرز و آزادراه غدیر که ۴۳ کیلومتر آن در حوزه البرز است، ۴۰ درصد منابع آلاینده البرز ناشی از ترافیک را کاهش می دهد.
 
وی بهره برداری از منطقه ۲ آزادراه تهران شمال و تکمیل کمربند شمالی کرج، را دو عامل رهایی مردم البرز از ترافیک ملی دانست و گفت: جاده هشتگرد - طالقان هم پس از ۲۲ سال انتظار مردم در نیمه اول سال ۱۴۰۰ به بهره‌ برداری می ‌رسد.
 
استاندار البرز در خاتمه گفت: طی مکاتبه درخواست ایجاد دسترسی فرودگاه کارگو پیام به آزادراه غدیر را از رییس جمهور محترم مطرح خواهم کرد تا تبادلات ترانزیتی این امکان مهم کشور تقویت شود.
 
 


انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711675
ارسال نظر
نظرات