شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 14:11 منتشر شده در مورخ: 1399/12/08 شناسه خبر: 1711800
امام جمعه ابرکوه:

قانون راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها اقدامی هوشمندانه بود/ تشدید گرانی، نتیجه سوء مدیریت در بازار

قانون راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها اقدامی هوشمندانه بود/ تشدید گرانی، نتیجه سوء مدیریت در بازار
حجت الاسلام حسینی گفت: قانون اقدام راهبردی مجلس اقدامی هوشمندانه و به هنگام بود و نتیجه‌اش اینکه با توقف پروتکل الحاقی، آمریکا و اروپا را برسر دو راهی قرار داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، حجت الاسلام و المسلمین در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ابرکوه با اشاره به امروز هشتم اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی است، گفت: جامعه هدف امور تربیتی و تربیت اسلامی، پایه گذاران و سازندگان جامعه فردا یعنی دانش آموزان هستند .

وی ادامه داد: مسئولین امروز که مدیریت اجرائی را در سطح کشور به دست گرفته اند دانش آموزان دهه ۶۰ و بخشی ۷۰ هستند که نَفَسِ انقلاب و راه و رسم شهیدان، رجائی و باهنر به آنان خورده بود با این حال از وضعیت موجود کشور ناله ها هست تا رسد به مقطعی که امور تربیتی و پرورشی را از مدارس به حاشیه راندند و امروز هم مورد حمایت قرار نمی گیرند.

امام جمعه ابرکوه افزود: آموزش و پرورش دو بال دارد، اگر موتور یکی از دو بال هواپیما نچرخد، این پرنده آهنین سقوط می کند بنابراین باید بال‌های آموزش و پرورش موتور محرکه قوی داشته باشد. 

وی ادامه داد: رمز موفقیت نسل جوان و نوجوان برای داشتن دانشگاهی با کیفیت و آینده ای سربلند و جامعه ای صالح و سالم و مذهبی برای فردای کشور به این است که امروز به دانش‌آموزان هم در بخش علمی و آموزشی و هم در بخش اخلاقی و معنوی و پرورشی رسیدگی عملی گردد ، نه شعاری.

حجت‌الاسلام حسینی گفت: آموزش و پرورش بر فراز قواعدی قرار دارد که فرآیند آن از طریق مجموعه اش به آموزش نقش ها، اصول و قواعد، روابط حسنه و علمی و فرهنگ و هنر اسلامی می‌پردازد. مدرسه جایگاه ارزشی دارد، زیرا با آنکه واسطه عمده انتقال دانش و مهارت فنّی و آموزه‌های دیگر است ، تأثیرات فراتری بر افراد دیگر جامعه درهمسازی آنان با سلوک دینی و اخلاق اسلامی از طریق انتقال ارزش ها - هنجارها و نگرشهای اجتماعی-  به صورت مطلوب و مناسب را می‌تواند داشته باشد.

وی ادامه داد: شهیدان رجائی و باهنر رحمه الله علیهما با همین هدف اقدام به تأسیس ستادهای امور تربیتی در مدارس کردند که باید جدّی گرفته شود و در جهت اشاعه فرهنگ اسلامی و تخلّق به صفات حمیده و پسندیده روحی و شخصیتی، تلاش شایسته تری انجام گردد. از طرفی اهمیت نقش تربیتی معلم را نباید فقط در مربیان پرورشی دید بلکه همه معلمین در مدرسه بر سلوک اعتقادی، رفتاری و اجتماعی دانش آموز تأثیرگذارند . یعنی اگر مسئول تربیتی تذکّری دهد و معلم دیگر خلاف آن را بگوید این تعارض برای دانش آموز مشکل زا می شود .

حسینی گفت: در بیشتر متون اسلامی معلم با پسوند «الخیر» مقیّد شده و در واقع نشان می‌دهد که موکب «معلّم الخیر» مورد تحسین و تمجید است و بر همین اساس است که حضرت امام (ره) تأکید دارد که معلّمی شغل انبیاء است.

وی با اشاره به سالروز وفات ام المصائب، عقیله بنی هاشم زینب کبری سلام الله علیها گفت: وفات آن حضرت در شب یکشنبه ۱۵ رجب سال ۶۲ هجری یعنی یک سال بعد از شهادت امام حسین علیه السلام صورت گرفت.  یکی از سرفصل‌های مهم در عظمت حضرت زینب(س) که کمتر بیان شده این است که آن حضرت تا زمان بهبودی حال امام سجاد (ع) نایبه خاصّ امام حسین علیه السلام بوده است . یعنی حجت خدا نیابت خاص را به جامع ترین اشخاص زمان خود می دهد .

وی با اشاره به سالروز تأسیس کمیته امداد حضرت امام (ره) و هفته احسان و نیکوکاری گفت: این انقلاب، انقلاب محرومین بوده و هست و هرگز مرفّهان بی درد در حدوث و  پیروزی و استمرار انقلاب نقش مثبت یا چندانی نداشتند و پایه و استوانه اش بر دوش قشر متوسط و محروم جامعه بوده است و لذا جامعه هدف برای انقلاب در بخش رسیدگی، جامعه محرومین هستند و به لطف خدا و همیاری و مدیریت کمیته امداد، کارهای خوبی انجام گرفته امّا بار فشار و کمرشکن معیشتی امروز هم بر دوش همین مردم است و قطعاً علاوه بر حمایت دولت باید خیرین نیز با احسان و نیکوکاری خود بینوایان را به نوائی برسانند .

امام جمعه ابرکوه با اشاره به دیدار اعضای مجلس خبرگان با مقام معظم رهبری افزود: یکی از موضوعاتی که در این دیدار مطرح شد، قانون اقدام راهبردی مجلس که اقدامی هوشمندانه و به هنگام بود و نتیجه‌اش این است که با توقّف پروتکل الحاقی، آمریکا و اروپا برسر دو راهی قرار داده که هرکدام را گزینه کنند برای ما برد و برای آنان باخت است. یعنی اگر تحریم ها را لغو کنند برایشان باخت است و اگر هم لغو نکنند، امتیازی را که به آنان داده شده، لغو می‌شود.

حسینی ادامه داد: بعضی  نمایندگان مجلس احساسی عمل می‌کنند،  باید نماینده بر مبنای عقلانیت در هر امری موضع بگیرد نه بر مبنای احساسات. نمایندگان در بند دوّم توافق اخیر در بحث اجرای پروتکل الحاقی به این موضوع دقت نمایند که خود داری ایران از اجرای قانون مجلس به سه ماه بعد موکول نشده، بلکه ایران کاهش با تعهدات به مدت ۳ ماه جهت فرصت لغو تحریم‌ها را داده که اگر چنانچه تحریم‌ها لغو نشد -  برای همیشه از همکاری ایران محروم خواهند شد.

وی افزود: نمایندگان باید بدانند که مسئله با این اهمّیت نمی تواند بدون دخالت و نظر شورای امنیّت ملّی تهیه شده باشد و مجلس و دولت در این خصوص باید یک صدا باشند .

حسینی تصریح کرد: مشکل گرانی و بی مبنا بودن قیمت‌ها و نرخ گذاری در کشور همچنان به صورت دردی مزمن مانده و عدم مدیریت در بازار تنظیم کالا موجب تشدید گرانی و کمبود کالا شده و تازه ترین گزارش مرکز آمار از نرخ تورّم نشان می‌دهد مواد غذائی و مایحتاج اولیه مردم با سرعتی فراتر از سایر کالاها افزایش قیمت یافته است.

وی ادامه داد: چرا وزارت‌های صمت و جهاد کشاورزی در برنامه ریزی نا هماهنگی دارند ؟ چرا  بر سر قیمت تمام شده اختلاف و چانه زنی می‌کنند و برای بازار در نرخ مایحتاج مردم التهاب آفرینی می کنند؟! سازمان حمایت از مصرف کننده که عملاً در لیست اموات جا گرفته و مصرف کننده را یتیم کرده و یا اینکه شریک دزد و رفیق قافله شده است و در نتیجه مصرف کننده اعتمادش را از دست داده است.

امام جمعه ابرکوه گفت: متاسفانه با سوء مدیریتی که در تصمیم گیری و نرخ گذاری اتفاق افتاده،  وقتی مردم کوچکترین خبری از گرانی کالای می‌شنوند به جای نخریدن برای خرید و ذخیره کردنش هجوم می آورند! باید کار را به کاردان متعهّد سپرد تا با ساز و کار نظارتی هوشمند و قوی، نرخ منصفانه و ترجیحی از مبدأ به مصرف‌کننده را طراحی و اجرا کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711800
ارسال نظر
نظرات