شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1399/12/08 شناسه خبر: 1711811
در خطبه‌های نمازجمعه کهگیلویه و بویراحمد مطرح شد؛

انتقاد امام جمعه یاسوج از برخی ساخت و سازهای غیر استاندارد/ نظام مهندسی با جدیت قدم بردارد

انتقاد امام جمعه یاسوج از برخی ساخت و سازهای غیر استاندارد/ نظام مهندسی با جدیت قدم بردارد
خطبه های نماز عبادی سیاسی در شهرستان های مختلف استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  صبح زاگرس، نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه شهر یاسوج با تبریک سالروز ولادت امام علی (ع) ، گفت: در سوره رعد آیات پایانی، وقتی کفار به پیامبر گفتند تو پیامبر خداوند نیستی، پیامبر در جواب فرمود ، خداوند برای پیامبری من کفایت می کند و همچنین کسی که علم الکتاب نزد اوست گواهی می دهد در روایات مختلف و کتب اهل سنت بیان شده منظور از علم الکتاب امیر المومنین (ع) است.

وی با بیان اینکه شخصیت، قدرت ع(ع) مافوق قدرت بشر است، گفت: اگر تمام عقل بشر از بدو عالم تا ختم عالم و تمام عقل های عالم افلاطون و ارسطو جمع شود علم آنها در مقابل مولا علی (ع )مانند شمعی در برابر خورشید است.
 
آیت الله حسینی با بیان اینکه  همه خانواده ها مکلف هستند خانواده های خود را در مسیر قرآن کریم هدایت کنند، بیان کرد: کسی که فرزند خود را از دین جدا می کند و اسباب انحراف فرزند را از طریق های مختلف آماده می کند راه را برای انحراف و ضلالت او فراهم کرده است، آموزش و پرورش و دانشگاه های اساس کار آنها باید تربیت دینی باشد و اگر کسی قدم و قلم او در مسیر تربیتی نباشد به بشریت خیانت کرده است.
امام جمعه شهر یاسوج با اشاره به رحلت حضرت زینب کبری (س) و نقش او در تبیین حماسه عاشورا و واقعه کربلا ، گفت: ۱۴ اسفند روز احسان و نیکوکاری است و خداوند به احسان و نیکوکاری در حق نیازمندان، همسایگان ، مستمندان امر کرده است امروز کرونا و زلزله در استان ما خسارت هایی وارده کرده است احسان و نیکوکاری فراموش نشود .
 
وی افزود: روند امداد در جریان زلزله به خوبی پیش می رود، در بازدید ها از محلات چادر در اختیار آنها قرار گرفته و وسایل گرمایشی در اختیار آنان قرار گرفته است اما مهمتر بازسازی ها است، در این راستا با ارزیابی ها صورت گرفته بالای ۲ هزار خانه تعمیری و بازسازی است که ۲۰ میلیون برای اجاره قرار دادند، ۱۲۰ میلیون تومان وام ۴ درصد، ۲ میلیون توسط ستاد اجرایی برای خانه تعمیری، بنیاد مستضعفان سیمان ها را تامین خواهد کرد از همه تلاش مسئولان و مردم تقدیر و تشکر می کنم و برای کمک های مردمی نیاز به مدیریت خوب است که بلوک بندی ها انجام شده است.
 
این مسئول به مسئله نظام مهندسی در خصوص استاندار سازی برای جدیت و جلوگیری ازکوتاهی در ساخت و سازها غیر اصولی اشاره کرد و  گفت: شهرداری در خصوص ساخت و سازها نظارت کند، گاهی مشاهده می شود میلیاردی هزینه شده است اما به دلیل عدم رعایت استاندارها خانه ها تخریب شده است.
 
امام جمعه شهر یاسوج خانه های که در شهر سی سخت و سایر مناطق ساخته می شود باید اصول مهندسی و استانداری سازی مورد توجه قرار گیرد ، گفت: برخی بساز و بفروش ها نظارتی بر کار آنها نیست که باید بر آنها نظارت شود این موضوع خیانت است خصوصا زمانی که انسانی در چنین ساخت و سازهایی  کشته شود، شهرداری ها در کنار نظارت ها و همچنین نظام مهندسی باید هزینه ها را کاهش دهند، اکثر مردم ندار و فقیر هستند این موضوع رعایت شود.
 
وی با بیان اینکه مسئولان در جریان زلزله در حال تلاش هستند و اگر جایی از  سوی مسئولی بی احترامی صورت گرفته باشد بنده از جانب آنها عذر می خواهم اما مردم هم باید احترام مسئولان را حفظ کنند ، گفت: طلاب و علما بسیج و سپاه خدمات خوبی در مناطق زلزله زده ارائه کردند.
 
*******
 
خطبه های نمازجمعه لنده:

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی گفت:سرزمین قلب ما باید معطوف از الطاف الهی باشد و دل های ما باید پیوند دهنده با امام زمان(عج) باشد.
 

وی گفت: جوان مرگ کردن جوانان مردم با مواد مخدر مصادق عینی قتل و خودکشی آنان است که باید این مهم در دستور کار خانواده ها قرارگیرد.
 

امام جمعه لنده تصریح کرد: باندهای قاچاق، پدرومادری که کوتاهی می کنند، مسولان که قصور دارند در ابتلای جوانان به مواد مخدر نقش موثری دارند و یکسانی که قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی کنند مصادیق خودکشی در جامعه است.
 

وی تاکیدکرد:فرافکنی و تقصیر ها را گردن دیگران انداختن از مواردی است که نیازمند واکاری است که باید همه جنبه ها مورد توجه قرارگیرد.
 

محمودی اصل گفت: ماه رجب ماه استفاده بهینه از فرصت طلایی است که باید نهایت بهره را با اشکل مختلف با روزه گرفتن و کمک به همنوعان برد.
 

وی گفت: امشب شب وفات حضرت زینب کبری(س) است که مصائب و مشکلات و سختی های این بانو بزرگ در کربلا بسیار مهم بود که تداوم بخش نهضت عاشورا بود و اسارت بعد از واقعه کربلا بر سختی ها و مصائب این بانو و انتقال رسالت پیام آوری کربلا باعث شد تا حماسه کربلا به درستی منتقل شود.
 

امام جمعه لنده گفت: قانون اقدام راهبردی مجلس در کاهش میزان تعهدات برجام یک اقدام مهم بود که با توقف پرونکل الحاقی کشورهای دنیا بفهمند که ایران باید از حقوق دفاع خواهد کرد و مجلس و دولت در موضوع برجام باید متحدتر پیش بروند و یکصدا باشند و هیچ علامت انفعالی به بیرون درج نشود.
 

وی گفت:رفتار همه مسولان و مواضع آنان باید سرشار از پختگی و رفتار مقتدرانه باشد و اگر روزی آنان به تعهدات خودشان عمل نکنند ایران از حقوق ملت خویش بدون شک دفاع خواهد کرد و اگر طی سه ماه آینده این اقدام صورت نگیرد ما نیز این معاهده را دور خواهیم انداخت.
 

محمودی اصل تاکید کرد: در وضعیت کنونی بیماری کرونا باید مباحث مشروحه اجرای پروتکل ها از جانب همه مر م باید رعایت شود و ساده انگاری این مهم باعث افزایش نگرانی ها شده است.
 

وی گفت: تولید واکسن کرونا و تولید انبوه آن نباید منجر به بی تفاوتی نسبت به این موضوع در کشورشود. امام جمعه لنده گفت: آنچه که بیشتر از کرونا مردم را به زحمت انداخته است مسله گرانی است و وقتی مسولان دغدغه ای برای این مهم نداشته باشند این مهم باعث کاهش قدرت خرید مردم شده است.
 

وی گفت: بین دستگاه های دولتی هماهنگی وجود ندارد و این ناهماهنگی باعث نارضایتی تولید کنندگان و عدم اعتماد مصرف کننده را در پی داشته است و معضل روغن همچنان حاکم است.
 

خطیب جمعه لنده گفت: مردم لازمه زندگی خودشان را باید داشته باشند و در این روزهای عید نوروز حجم میهمانان افزایش خواهد یافت و باید ملاحضه مردم را در این شرایط داشته باشیم.
 

وی افزود: جشن نیکوکاری یک مسله مهمی است که باید همه نسبت به آن توجه لازم را داشته باشیم و نسبت به کمک به ایتام و نیازمندان باید همت و تلاش بیشتری صورت پذیرد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711811
ارسال نظر
نظرات