شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 15:42 منتشر شده در مورخ: 1399/12/08 شناسه خبر: 1711818
در نماز خطبه‌های نماز جمعه‌ گیلان مطرح شد؛

وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی خوب عمل نکردند/ تعویض سیاست‌مداران به معنای تعویض سیاست نیست/ سفرهای غیرضروری به گیلان مدیریت شود

وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی خوب عمل نکردند/ تعویض سیاست‌مداران به معنای تعویض سیاست نیست/ سفرهای غیرضروری به گیلان مدیریت شود
آیت الله فلاحتی با بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی به ویژه آمریکا در هیچ دوره ای از تاریخ جمهوری اسلامی به نفع ما کار نکردند، اظهار کرد: آمریکایی ها و آژانس بین المللی انرژی اتمی در موضوع برجام فقط دنبال بهانه جویی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: انجام واجبات و ترک محرمات به معنای داشتن تقوا است.

وی به سالروز وفات حضرت زینب کبری(س) عقیله بنی هاشم در ۱۵ ماه رجب سال ۶۲ هجری قمری اشاره کرد و افزود: خدای متعال در قرآن زیربنای دعوت اسلامی را بصیرت می داند و اگر مردم جامعه ای خواهان تمدن هستند خداوند می فرماید این جامعه باید از بصیرت برخوردار باشد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه زینب کبری(س) از بصیرت لازم در زمان خود برخوردار بود، تصریح کرد: اگر مسلمانان می خواهند زینبی زندگی کنند باید از بصیرت برخوردار باشند.

آیت الله فلاحتی به سالروز تشکیل کمیته امداد توسط امام(ره) اشاره کرد و گفت: کمیته امداد از بدو تاسیس تاکنون کمک های بسیاری به محرومان کرده است تا بخشی از آلام جامعه پوشیده شود.

وی با اشاره به سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژیِ اتمی به ایران، بیان کرد: رافائل گروسی خودش به ایران آمد و کسی از او دعوت نکرده بود اما مسئولان نظام اسلامی رافت دارند و در مقابل مسئولان جهانی هیچگاه درایت و هوشمندی خود را از دست نمی دهند.

نماینده ولی فقیه در گیلان، سفر مدیرکل آژانس بین المللی اتمی به ایران را به منظور تاخیر در جلوگیری از لغو پروتکل های الحاقی و بازدیدهای سرزده بازرسان آژانس دانست و خاطرنشان کرد: مسئولان جمهوری اسلامی پذیرفتند که فیلم مکان های انرژی هسته ای ایران را مدت سه ماه نزد خود نگه دارند و بیش از ۲۰۰ نماینده مجلس شورای اسلامی از پذیرش این برنامه شکایت کردند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی به ویژه آمریکا در هیچ دوره ای از تاریخ جمهوری اسلامی به نفع ما کار نکردند، اظهار کرد: آمریکایی ها و آژانس بین المللی انرژی اتمی در موضوع برجام فقط دنبال بهانه جویی هستند.

وی، اعتماد ملت ایران به سازمان های بین المللی را خیال باطل خواند و یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران در سایه درایت مقام معظم رهبری دیگر به سازمان های جهانی که در سال های اخیر خسارت هایی به ملت ما وارد کردند، اجازه هیچ حرکت ناموزونی را نخواهد داد.

امام جمعه رشت با اشاره به نامگذاری روز ملی حمایت از مصرف کنندگان در ۹ اسفند ماه، تصریح کرد: زبان ما دیگر الکن است چگونه با افزایش ۱۰، ۲۰، ۳۰، ۴۰ و ۵۰ برابری قیمت ها درباره حمایت از حقوق مصرف کنندگان بگوییم و این جای تاسف دارد.

آیت الله فلاحتی به نزدیک شدن ایام نوروز اشاره کرد و افزود: صادرات میوه و مرکبات باید رصد و کنترل شود ضمن اینکه وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی خوب عمل نکردند.

بخشی از گرانی ها توسط شبکه های مجازی خرید و فروش دامن زده می شود

وی با تاکید براینکه قیمت میوه و مرکبات نباید اینقدر بالا باشد، بیان کرد: بخشی از گرانی ها توسط شبکه های مجازی خرید و فروش دامن زده می شود و دولت باید در این زمینه هوشمندانه عمل کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به خارج کردن نام انصارالله یمن از لیست تروریستی توسط غربی ها اشاره کرد و گفت: استان مارب در استان صنعا کشور یمن در حال رهایی از دست آل جهود است و این نتیجه مقاومت ملت یمن را نشان می دهد.

آیت الله فلاحتی در ادامه با اشاره به موضوع عفت، شرم و حیا در راستای سبک زندگی اسلامی، خاطرنشان کرد: در موضوع پوشش و لباس باید دیدگاه شرع مقدس اسلام رعایت شود.

وی بر پوشاندن بدن با لباس تاکید کرد و یادآور شد: لباس نباید بدن نما باشد ضمن اینکه پوشش نباید موجب تحریک جنسی دیگران شود تا سلامت روحی و روانی برای آحاد جامعه فراهم شود.

امام جمعه رشت با بیان اینکه پوشش زن و مرد نباید لباس جنس مخالف باشد، اظهار کرد: پوشیدن لباس جنس مخالف موجب خودنمایی می شود و خلاف شرع و عقلانیت است.

آیت الله فلاحتی، لباس شهرت در اسلام را حرام دانست و بیان کرد: لباس نباید مروج ابتذال فرهنگی و فرهنگ بیگانگان باشد.

وی همچنین به برگزاری جشنواره فیلم فجر اشاره کرد و افزود: امسال جشنواره فیلم فجر خیلی اشکال داشت و بعضی فیلم ها حتی از اسم شان نیز ابتذال بیرون می آمد و نمی دانم به چه دلیل کارگردانان و متصدیان مربوطه در این زمینه توجهی نداشتند.

امام جمعه رودسر: تعویض سیاست مداران به معنا تعویض سیاست نیست/ دوره فریب و وعده های توخالی گذشت

به گزارش 8دی، حجت الاسلام والمسلمین روحانی در خطبه های نماز جمعه‌ این هفته با تاکید بر اهمیت محیط تربیت اولاد اظهار کرد: والدین مراقب باشند زیرا هرآنچه که در خانه انجام شود در جامعه بروز و ظهور خواهد داد.

امام جمعه رودسر فضای مجازی، ماهواره ها و … را رقیب والدین در تربیت فرزندان خواند و افزود: اگر والدین در خانه بتوانند موفق عمل کنند این ابزارها با تمام قدرت خود ناکارآمد خواهد بود.

وی با بیان اینکه در در میان انبیا نیز هستند فرزندان و یا برادرانی از آنها که در مسیر اشتباه رفتند اذعان کرد: مسئولیت والدین بسیار سنگین است و باید مراقب باشیم تا تربیت ابزارهای دیگر جایگزین والدین نشود

امام جمعه‌ رودسر با بیان اینکه اولین سالگرد شهادت اولین شهید مدافع سلامت کشور برگزار شد گفت: شهید نرجس علیزاده از خانواده بزرگ نیروی انتظامی کشور بود و تا پای جان برای خدمت ایستاد.

وی با اشاره به اینکه طبق روال هرساله در آستانه نوروز کمیته امداد استان جشن بزرگ نیکوکاری راه‌اندازی می‌کند گفت: می‌خواهیم که همه مساجد در همین عرصه فعال باشند.

حجت الاسلام والمسلمین روحانی با اشاره به اینکه هر زمان نماز جمعه تعطیل شد باید بدانیم که مقصر خودمان هستیم ادامه داد: مردم باید رعایت کنند زیرا در بازار روز و پاساژها مرکز شیوع کرونا است.

امام جمعه رودسر با بیان اینکه رهبر انقلاب در سخنرانی خود در بین نیروهای هوایی و مجلس خبرگان مسیر را برای همه مسئولین ترسیم کرد ادامه داد: بیانات رهبر و یکصدایی مسئولین در کشور اگرچه با اندکی حاشیه سازی مواجه شد اما آنچه که مهم است این است که طرف مذاکرات ما بدانند که دیگر زمان فریب و وعده های خالی گذشته  زمان عمل است پس تا زمانی که همه تحریم های مربوط به بحث هسته‌ای لغو نشود نمیتوانند با ایران مذاکره کنند.

وی با تاکید بر اینکه تعویض سیاست مداران به معنا تعویض سیاست نیست ابراز کرد: آنها میخواهند ایران اسلامی نباشد و اعلام می‌کنیم در هیچ چیز دیگر با شما مذاکره نخواهیم کرد.

امام جمعه خمام: سفرهای غیرضروری به گیلان مدیریت شود/ پختگی و عقلانیت انقلابی باید بر سخنان و رفتارها حکمفرما باشد

به گزارش ۸دی، حجت الاسلام حامد اسدالله زاده، امام جمعه‌ خمام با اشاره سخنان رهبری در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری اشاره مبنی بر اینکه قانون اقدام راهبردی مجلس، یک قانون هوشمندانه بود که بهنگام تصویب شد اظهار کرد: نتیجه اجرای این قانون این است که با توقف اجرای پروتکل الحاقی، آمریکا و اروپا بر سر یک دوراهی قرار می گیرند که هر کدام را انتخاب کنند برای نظام اسلامی «بُرد قطعی» و برای حریف «باخت حتمی» خواهد بود.

حجت الاسلام اسدالله زاده با بیان اینکه اگر تحریم‌ها را لغو کنند، شکست سنگینی به حریف تحمیل کرده‌ایم و اگر لغو نکنند، امتیازاتی را که تقدیم‌شان کرده بودیم، پس می‌گیریم تصریح کرد: دربند ۲ توافق ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی آمده است که دوربین‌ها روشن می‌مانند اما آژانس اجازه دسترسی به آن را ندارد. برخلاف تصور برخی از افراد، این بند در توافق مانعی در مسیر اجرای مصوبه مجلس نیست، چرا که خودداری ایران از اجرای پروتکل الحاقی به ۳ ماه بعد موکول نشده، بلکه ما به کاهش تعهدات‌مان ادامه می‌دهیم و اگر طی ۳ ماه آینده همه تحریم‌ها را لغو کردند، به تعهدات‌مان باز می‌گردیم.

امام جمعه خمام افزود: مجلس و دولت در موضوع برجام پای اجرا و نظارت قانون اقدام راهبردی بر محور رهنمودهای قاطع و روشن رهبر انقلاب اسلامی یکصدا و هماهنگ بایستند از یک سو نباید هیچ علامت انفعالی به خارج ارسال شود و از دیگر سو پختگی و عقلانیت انقلابی باید بر سخنان و رفتارها حکمفرما باشد.

وی با اشاره به روز امور تربیتی و تربیت اسلامی گفت: هر چند در سال های گذشته این امر مهم عموما توسط کانون‌ها و مساجد و روحانیت و دغدغه‌مندان این عرصه به صورت خودجوش پرداخته می شده است ولی همه دستگاه‌های حاکمیتی همچون کانون های فرهنگی هنری مساجد باید نسبت به این امر مهم اهتمام بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام اسدالله زاده با بیان اینکه در آستانه سال نو و نزدیک شدن به پایان سال بحث اسکان مسافران و خانه و کاشانه های غیرمجاز در خمام یکی از دغدغه های قدیمی مردم شهرستان است افزود: در شأن مردمی با این سبقه تاریخی و فرهنگی نبوده و نیست که بخواهند سرایداری ویلاهای لاکچری افراد غیر بومی را بخواهیم به عنوان آمار اشتغال مردم منطقه گزارش دهیم.

امام جمعه‌ خمام تصریح کرد: همچنین در هفته های گذشته هم گفتیم که می بایست به جهت شرایط کرونایی سفرهای غیرضروری به گیلان و منطقه مدیریت گردد و از مسافرت های غیرضرور پرهیز شود لذا جا دارد اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان رشت، در کنار تلاش هایی که این روزها برای پاسداری از میراث فرهنگی شهرستان خمام انجام می دهد، نه فقط در حرف بلکه در عمل نسبت به مدیریت خانه و کاشانه ها در آستانه نوروز تدبیر لازم و عملیاتی و البته کارشناسی شده را صورت دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711818
ارسال نظر
نظرات