شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مازندران
ساعت: 15:45 منتشر شده در مورخ: 1399/12/08 شناسه خبر: 1711827
در خطبه‌های مجازی نماز جمعه مازندران مطرح شد؛

روحیه «ما می‌توانیم» کشور را متحول می‌کند/خط قرمز مردم و نظام، امنیت است

روحیه «ما می‌توانیم» کشور را متحول می‌کند/خط قرمز مردم و نظام، امنیت است
آیت الله محمدباقر محمدی لائینی با اشاره به فرازی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با عنوان اینکه دولت آینده، دولت جوان انقلابی باشد، گفت: روحیه وباور ما می‌توانیم، کشور را دگرگون کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بلاغ، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های مجازی نمازجمعه ساری با بیان اینکه خداوند تمام آسمان‌ها وزمین را برای حیات وزندگی انسان آفریده است، افزود: جهان از آن انسان و انسان برای رسیدن به رحمت واسعه الهی خلق شده است.

وی با اشاره به اهمیت رحمت رحیمیه الهی اظهار داشت: مظهر رحمت رحیمیه، بهشت الهی است و از این رو رابطه خلقت وبعثت با رحمت مسئله اساسی بوده زیرا دستاورد بعثت، رحمت الهی است.

نماینده ولی فقیه در مازندران با عنوان اینکه پیامبران الهی برای رساندن انسان‌ها به رحمت مبعوث شدند و تلاش کردند، ادامه داد: تمام رسالت پیامبران آسودگی بشر در دنیا وآخرت بوده است.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه بی رنج گنج مسیر نمی‌شود، افزود: با کلید سنت وپیامبر و کتاب الهی می‌توان به رحمت خداوند نائل شویم.

امام جمعه ساری همچنین در بخشی از خطبه‌های مجازی نمازجمعه با اشاره به ایام ماه رجب و اعتکاف و گرامیداشت شهادت ورحلت حضرت زینب (س) تصریح کرد: حضرت زینب کبری مظهر بصیرت کامل و شجاعت بالا است و بارها خود را به کام خطر انداخت تا فرزندان امام حسین (ع) را از خطر حفظ کند.

 

*حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید مورد توجه قرار گیرد

وی با بیان اینکه سخنرانی‌های آتشین برابر حکومت‌های ظالم و سفاک نشانه شجاعت حضرت زینب (س) بوده است، از این بانوی گرامی به عنوان مظهر بصیرت وشجاعت یاد کرد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با گرامیداشت روز تربیت خواستار توجه به تربیت براساس دیدگاه انبیا و مکاتب دینی شد و گفت: تربیت اسلامی با تربیت سکولار متفاوت است و خداوند بزرگ مکتب تربیتی برای ما فرستاده است و همه نهادها به ویژه آموزش وپرورش باید نسبت به مسئله تربیت توجه جدی داشته باشند.

آیت الله لائینی خواستار انتخاب انسان‌های باصداقت وامانت و پاک برای تصدی مسئولیت آموزش وپرورش و مدارس شد و گفت: مدیران مدارس باید انسان‌های بااخلاص، سالم وصالح باشند.

وی همچنین به مناسبت روز حمایت از حقوق مصرف کنندگان اشاره کرد و گفت: حقوق تولیدکنندگان و مصرف کنندگان باید مورد توجه قرار گیرد و حق وحقوق آنها مطالبه شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران تاکید کرد: با تنظیم درست بازار و اشراف صحیح، نرخ گذاری‌های دقیق وحساب شده باید حقوق مصرف کنندگان حمایت کرد و با کاهش هزینه‌ها از این قشر حمایت کرد.

وی با اظهار اینکه باید با ارائه سوبسید به تولیدکننده، هزینه‌ها را کاهش داد، گفت: وجود دلالان وواسطه ها که بین دو حلقه تولید ومصرف بازی می‌کنند، سبب افزایش قیمت‌ها می‌شود وباید آنها را حذف کرد.

امام جمعه ساری همچنین با گرامیداشت تأسیس کمیته امداد حضرت امام (ره) یادآور شد: این نهاد خدمات فراوانی را طی ۴۲ سال گذشته انجام داد و قدردان این نهاد انقلابی هستیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به فرازی از بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با عنوان اینکه دولت آینده، دولت جوان انقلابی باشد، گفت: روحیه وباور ما می‌توانیم، کشور را دگرگون کرده است.

وی با عنوان اینکه اگرچه تحریم دشمنان لطمه زد، اما به برکت تحریم، اتکای به داخل را کسب کردیم، گفت: باید به ملت و جوانان در داخل تکیه کنیم نه به بیرون زیرا چندسال از برجام ومعاهده با غرب یکطرفه بیرون رفتند و برای بازگشت، طلبکارانه شرط وشروط می‌گذارند.

وی تاکید کرد هیچ سلاحی برابر مستکبران برنده‌تر از برخورد قوی با آنان نیست.

 

خط قرمز مردم و نظام، امنیت است/لزوم رسیدگی مسئولان به مشکلات مردم

امام جمعه زیراب با اشاره به مسئله پیش آمده در سراوان ، گفت: همه بدانند که خط قرمز مردم، نظام و ملت، امنیت است، اگر انتقاد، مشکل یا کمبودی وجود دارد مطرح کنند و مسئولان وظیفه دارند به داد مردم برسند.

حجت‌الاسلام محمد‌زمان رضایی  در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر زیراب به میلاد امیرالمومنین علی علیه‌السلام اشاره و اظهار کرد: خالق خداست و تدبیر را خدا می‌داند، خداوند علم خود را به هرکسی نمی‌دهد، او خواست که علی(ع) به دنیا بیاید، تولد ایشان معجزه‌ای قبل از بعثت پیامبر بود، ایشان آمدند تا ولی، وصی، جانشین، رهبر و سرپرست باشند.
 
وی با بیان اینکه باتوجه به تبلیغاتی که علیه نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد، می‌بایست از تاریخ درس گرفت، خاطرنشان کرد: در دوره‌ای از تاریخ، دشمنان دین با تبلیغات خود کار را به جایی رسانده بودند که عده‌ای علی علیه‌السلام را لعن می‌فرستادند.الان هم تبلیغات مسموم علیه نظام جمهوری اسلامی ایران وجود دارد اما درمقابل استکبار ایستاده‌ایم.تبلیغات به جایی رسیده بود که مردم شاه فاسد را با خمینی بزرگ مقایسه می‌کنند.او روح خداست. مقام معظم رهبری سلاله فاطمه‌زهرا (س) است، نمی توان قیاس کرد.باید از تاریخ درس بگیریم.باید شمر و معاویه زمانه خود را بشناسیم تا برنامه‌های گذشته علیه نظام پیش نیاید. صهیونیست‌ها درحال پیاده‌سازی آن برنامه‌ها هستند.
 
امام جمعه زیراب تبلیغات علیه روحانیت را یکی از دسیسه‌های دشمنان برشمرد و تصریح کرد: کدام یک از بزرگان ما در کنار مبارزات انقلابی چیزی برای خود خواستند؟کدام یک از نجومی‌بگیران کشور، آخوند بودند؟ توطئه‌ای که علیه روحانیت دارد انجام می‌شود باید حواسمان جمع باشد که در دامی که دشمنان پهن کرده‌اند، گرفتار نشویم.کسانی که راه و رسم دین را نشان می‌دهند که  در راسشان ولی‌فقیه هست، باید تبعیت محض داشته باشیم و گرفتار توطئه‌های دشمنان نشویم.
 
این مسئول با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب درمورد مسئله برجام در دیدار با منتخبان مجلس خبرگان رهبری، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری فرمودند:کشورهای اروپایی و آمریکا در رابطه با بحث برجام با ادبیات مستکبرانه، غیرمنطقی، غیرمنصفانه و طلبکارانه با ملت ایران صحبت می‌کنند.طرف ایرانی به تمام تعهدات خود پایبند بود اما آنانی که پایبند نبودند، چنین برخوردی دارند و جای خنده دارد‌
رضایی گفت: آنهایی که ادعای برتری فرهنگ و تمدن غربی را دارند و می‌گویند پرچمداران تمدن غربی هستند چرا در مقابل میلیاردها جمعیت جهان، دروغ می‌گویند؟ چقدر وقیح و کذاب هستند.حضرت آقا فرمودند: نتیجه این ادبیات جزء منفور شدن آنان در مقابل ملت ما نیست.
 
وی به فرمایش رهبر معظم انقلاب درمورد حفظ وحدت، خاطرنشان کرد: حضرت آقا فرمودند:حفظ وحدت بین تمام ارکان نظام، امروز یک اهمیت ویژه دارد.مسئولین نظام وحدت و انسجام را حفظ کنند.باید به مردم نشان دهند که مانند مردم ولایت‌مدار هستند.ولی‌فقیه دیدبان قران، نظام و کشور هستند.امروز مسئولین باید باوحدت و یک‌صدا در مقابل دشمنان بایستند.
 
امام جمعه زیراب ضمن دعوت عمومی برای مشارکت در ساخت یادمان شهدای گمنام، گفت: به فرموده حضرت امام، شهدای گمنام درواقع امام‌زادگان هستند.امیدواریم مردم و مسئولان در ساخت یادمان این شهدا قدم‌هایی بردارند، قدم‌هایی نیز برداشته شد.
 
این مسئول با اشاره به مسئله پیش آمده در سراوان ، خاطر نشان کرد: همه بدانند که خط قرمز مردم، نظام و ملت، امنیت است، اگر انتقاد، مشکل یا کمبودی وجود دارد مطرح کنند و مسئولان وظیفه دارند به داد مردم برسند اما امنیت کشوری که وجب به وجب خون و جوان دادیم اهمیت دارد.دشمنان خارجی و داخلی بدانند، جوانان ما، نیروهای نظامی و مردمی نخواهند گذاشت، تعرضی به امنیت ما شود.
 
رضایی ضمن ارج نهادن به مقام شهید مصطفی نوروزی و تسلیت و تبریک به ملت ایران و مازندران، با اشاره به رحلت آیت‌الله نظری ، خادم‌الشریعه، اظهار کرد: شهادت سرباز گمنام امام زمان را تسلیت و تبریک عرض می‌کنم. باتوجه به رحلت جانسوز بزرگ مرد سوادکوه و مازندران، حضرت آیت‌الله نظری، باید اشاره داشت که هرگاه مردم و مسئولان برای مشکلی به ایشان مراجعه می‌کردند، خودشان مستقیما برای رفع آن مشکلات قدم برمی‌داشتند. هرگاه پولی به دستشان می‌رسید، سریع صرف مردم و نیازمندان می‌کردند.
 
وی با اشاره به پیام رهبر معظم انقلاب به مناسبت رحلت آیت‌الله نظری، خاطرنشان کرد: پیامی که رهبری برای این عالم بزرگوار فرستادند را مقایسه کنید با پیام‌هایی برای دیگران. ایشان را افتخار دانستند‌.
 
خطیب نماز جمعه زیراب با توجه به موضع‌گیری هوشمندانه  آیت‌الله نظری در فتنه سال ۸۸، تصریح کرد: آیت‌الله نظری پدر معنوی جامعه، هدایت‌گر بودند.‌در فتنه ۸۸ که خیلی از خواص، مهر سکوت زدند، اما ایشان همان مقطع اعلام کرده بودند که خط قرمز،  مقام معظم رهبری هستند و اگر شخصیت و شانیت ایشان به خطر بی‌افتد، در مقابل کسانی که در مقابل رهبری بایستند، می‌ایستد، موضع‌گیری به‌جای این عالم وارسته را شاهد بودیم، در طول زندگی خود، یار حقیقی امام راحل و مقام معظم رهبری بودند.


مکر امریکا در برجام

 امام جمعه بهشهر نیز در خطبه های این هفته نماز جمعه که بعد از هفته‌ها وقفه با شیوع ویروس کرونا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی برگزار شد با بیان اینکه ما تحریم اصلی را در هشت سال دفاع مقدس پشت سر گذاشتیم گفت: تحریم بر مردم عزیز کشور ما از همان آغازین روز‌های پیروزی انقلاب اسلامی شروع شد و در این ۴۲ سال انقلاب شرایط سخت را پشت سر گذاشتیم و اینبار در صورتی که تدبیر کنیم و بتوانیم یک گام جلوتر از دشمن قرار بگیریم، گردنه سخت تحریم را پشت سر خواهیم گذاشت.

حجت الاسلام سید عربعلی جباری افزود مردم دست دشمنان را بخوبی خواندند و با پایبندی به نظام و انقلاب و با رهنمود‌های مقام معظم رهبری این سکاندار نظام اسلامی دشمنان را مایوس خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه بهشهر ادامه داد، انقلاب ما با شعار نه غربی و نه شرقی به میدان آمد و هیچگاه ابرقدرتها فکر نمی‌کردند قدرت سومی به میدان بیاید ونقشه‌های آن‌ها را در دنیا بخواند.

جباری با اشاره به مکر امریکا در برجام خاطرنشان کرد: طرف مقابل قواعد مذاکره را نمی‌داند و هدف و منظور از گفتگو، تسلیم شدن ایران در برابر خواسته‌های آمریکا است که ملت ایران هرگز زیربار ظلم و ستم نمی‌رود.

 

لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

امام جمعه شهرستان نور نیز خطبه های نماز جمعه گفت: این روز‌ها که ویروس جهش یافته بسیاری از استان‌ها را آلوده ‏کرده است رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر حس می‌شود.

حجت الاسلام قنبرعلی احمدی بیان کرد : امسال به دلیل وجود بیماری کرونا برخی برنامه‌های ‏عبادی حذف شده است، اما مسلمانان باید توجه داشته باشند تمام دستور‌ها را در منزل اجرا کنند به ویژه نماز جعفر طیار که ‏مقام معظم رهبری که بر آن تاکید کرده اند.

وی افزود : این روز‌ها بحث ویروس جهش یافته مطرح است که بسیاری از استان‌ها را آلوده ‏کرده است در نتیجه رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیشتر حس می‌شود.

امام جمعه نور تاکید کرد، در روز‌های پایانی سال مساله نیکوکاری بیشتر ‏ضرورت پیدا می‌کند و خیرین باید توجه بیشتری به نیازمندان داشته باشند.

حجت الاسلام احمدی گفت: با توجه به قیمت‌های افسار گسیخته روزانه که ‏جهش آن از ویروس کرونا هم بیشتر است و همچنین عدم توانایی ستاد تنظیم بازار، تورم به ۵۰ درصد رسیده است. ‏

وی افزود: مسئولان باید پیگیر حقوق مردم باشند، زیرا حمایت از حقوق مصرف ‏کنندگان بسیار واجب است به ویژه که به صورت کمرنگ دیده می‌شود. ‏

امام جمعه شهرستان نور با بیان اینکه بهترین کفاره گناهان دستگیری از نیازمندان است، گفت: از شروع کرونا تا امروز ‏بالغ بر ۲۰ هزار بسته کمک‌های مومنانه جمع آوری و توزیع گردیده که جای خوشحالی است. ‏

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711827
ارسال نظر
نظرات