شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 15:47 منتشر شده در مورخ: 1399/12/08 شناسه خبر: 1711830
در خطبه‌های امروز نمازجمعه تهران مطرح شد؛

توصیه ائمه جمعه به دولت و مجلس/ اختلاف را کنار بگذارید

توصیه ائمه جمعه به دولت و مجلس/ اختلاف را کنار بگذارید
نماز عبادی سیاسی جمعه امروز که در شهرستان‌های استان تهران برگزار شد، حاوی نکاتی ارزشمند است که بیشتر این نکات حول محور بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ضرورت حل اختلاف میان مجلس و دولت بیان شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به‌نقل از شبکه خبری تهران نیوز، نماز عبادی سیاسی جمعه امروز که در شهرستان‌های استان تهران برگزار شد حاوی نکاتی ارزشمند است که بیشتر این نکات حول محور بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی و ضرورت حل اختلاف میان مجلس و دولت بیان شده است.

ورامین

تقدیر از اقدام ارزشمند مجلس در تقابل با بدعهدی برجامی غرب

حجت‌الاسلام سیدمحسن محمودی ظهر امروز در خطبه‌های نماز عبادی _ سیاسی جمعه ورامین با بیان این‌که پرورش و تربیت بر اساس فرهنگ دینی نسبت به آموزش اولویت دارد، گفت: آموزش و پرورش باید اهمیت بیشتری به تربیت دهد، ضمن تقدیر از زحمات امور تربیتی و مربیان عزیز به آن‌ها عرض می‌کنم، که در شرایط موجود فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کنونی هرچه در حوزه تربیت کار کنیم، کم است، معلمان جوان باید آستین همت را بالاتر زنند، امروز ما در جنگ نرم و هجمه‌های مبارزه با مظاهر ضد اخلاق و ضد دینی هستیم.

او ضمن هشدار به جوانان عنوان کرد: نباید راه را گم کنیم و اجازه دهیم عده‌ای آدرس غلط به ما دهند، برخی افراد هرزه سیاسی که بوی تعفن رفتارهای غلط و زشت آن‌ها به مشام انسان را می‌آزارد، برای رسیدن به مطامع خود در حوزه‌های سیاسی و فرهنگی از هیچ تلاشی برای آدرس دادن غلط به جوانان فروگذار نمی‌کنند، اکنون و با نزدیک شدن به انتخابات نیز بعید نیست، سر و کله عده‌ای هنرمندنما پیدا شود، اگرچه هنوز رفتارهای زشت سلبریتی‌های بی‌بصیرت و بعضاً بی هویت در گذشته فراموش نشده است.

امام جمعه موقت ورامین اقدام راهبردی مجلس برای لغو تحریم‌ها را ارزشمند دانست و اضافه کرد: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب نباید بین دولت و مجلس در این خصوص اختلاف نظر باشد.

محمودی به موضع قاطع و محکم رهبر معظم انقلاب در خصوص لغو تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: این موضع قاطع آب در لانه غربی‌ها انداخته و آن‌ها را دچار سردرگمی کرده است، این موضع مقتدرانه فصل الخطاب بوده و قطعاً ملت و دولت ایران هیچگونه مذاکره‌ای نخواهد داشت و از مواضع هسته‌ای و موشکی خود عقب‌نشینی نخواهد کرد.

او گفت: آمریکا و اروپا باید بدانند، ملت ایران علی‌رغم تمام مشکلات موجود درس ایستادگی را از امام خمینی (ره) و شهدا آموخته و تا رسیدن به اهداف خود هرگز از پا نمی‌نشینند.

شهرری

جمهوری اسلامی به میزانی که به غنی‌سازی نیاز داشته باشد آن را دنبال خواهد کرد

همچنین حجت‌الاسلام سیدعلی شاهچراغی امام جمعه موقت شهرری بیان کرد: هفته‌ای که گذشت رهبری با نمایندگان خبرگان ملاقات داشتند و بیانات مهمی را در موضوع انرژی هسته‌ای ایراد فرمودند. همه بدانند جمهوری اسلامی دنبال بمب هسته‌ای نیست و این به‌دلیل ترس از قدرت‌ها نیست، فقط اسلام به ما اجازه نمی‌دهد. ما پیرو پیامبری هستیم که وقتی که مسلمانان در بلاد کفر می‌جنگیدند پیامبر می‌فرمود: مبادا درختان آن‌ها را قطع کنید و پیرمرد و پیرزن را بکشید.

وی گفت: دشمنان  بدانند جمهوری اسلامی به میزانی که به غنی‌سازی نیاز داشته باشد آن را دنبال خواهد کرد اکنون ۲۰ درصد است ولی اگر روزی به ۶۰ درصد هم نیاز بود انجام می‌دهیم و منتظر اجازه اروپا نخواهیم نشست.

امام جمعه موقت شهرری افزود: دشمنان نمی‌توانند کاری کنند و غنی‌سازی ما بومی شده است. کشورهای غربی مستکبرانه و طلبکارانه با ملت ما حرف نزنند و باید بفهمند که مردم ما چگونه مردمی هستند بیش از ۴۰ سال است که انقلاب کردند و علی‌رغم همه تحریم‌ها این ملت خسته نشده‌اند و دشمن را خسته خواهند کرد.

امام جمعه شهرری تصریح کرد: در کشور ما یکصدایی حاکم باشد دو صدایی به نفع مردم نیست هم به دولت و مجلس تذکر دادند که در قضیه بودجه اگر اختلافی هست حل کنید مردم توقع دارند که بین مسئولین وحدت حاکم باشد و بدانند که اولین چیزی که در اختلاف پیش خواهد آمد، دود آن به چشم مردم می رود و مردم آسیب می‌بینند و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه یکپارچگی است و نزاع نکنید قدرت شما از بین می‌رود و دشمن برشما مسلط می‌شود. در محور ولایت حرکت می‌کنیم و آسیب نمی‌بینیم.

قرچک

توافق با آژانس جای نگرانی ندارد

حجت‌الاسلام حجت‌الله اسماعیلی امام جمعه قرچک با بیان اینکه دنیا امروز از تعلیم بدون تربیت زجر می‌برد و جامعه امروز از متخصصین غیرمتعهد رنج می‌برد، اظهار داشت: جامعه سالم، خانواده سالم، مدیر سالم، پزشک سالم، مهندس منصف و کاسب خوشنام و مومن و همه محصول تربیت اسلامی است، پدر و مادر متشخص، فرزندان مودب محصول تربیت است، انقلاب اسلامی ایران محصول قیام و غیرت تربیت شدگان قرآن و عترت بوده است.

او تصریح کرد: شهدای گرانقدر ما مثل شهید خرازی که امروز سالروز شهادتش است (سال ۶۵) تربیت شده مکتب اهل بیت علیهم‌السلام است موضوع مقاومت که امروز پدر استکبار را درآورده است محصول تربیت علوم است که با داشتن مدیران انقلابی می‌شود به اهداف انقلاب رسید.

امام جمعه قرچک افزود: رهبر عزیزمان در جمع اعضای مجلس خبرگان فرمودند قانون اقدام راهبردی مجلس یک قانون هوشمندانه بود، که به هنگام به تصویب رسید با توقف اجرای پروتکل‌های الحاقی آمریکا و اروپا بر سر یک دوراهی قرار گرفته اند، که هر کدام را انتخاب کنند برای ما برد قطعی است و برای حریف باخت قطعی است.

اسماعیلی عنوان کرد: اگر تحریم‌ها لغو شود به طبع به نفع ماست و شکست سنگینی به آن‌ها تحمیل می‌شود، اگر لغو نکنند امتیازاتی را که دادیم پس می گیریم ، یک توافقی با آژانس صورت گرفته که باز به نفع ماست جای نگرانی نیست توافق شد که سه ماه آژانس نظارت داشته باشد و دوربین ها روشن باشند ولی اجازه دسترسی به آن را ندارد ظرف این سه ماه اگر تحریم‌ها لغو نشد دوربین‌ها را پاک می‌کنیم ولی در همین مدت به کاهش تعهداتمان ادامه می‌دهیم چنانچه تحریم‌ها لغو شد برمی‌گردیم، این توافق در واقع آخرین اتمام حجت است .

او گفت: مجلس و دولت در موضوع برجام باید همصدا و متعهد باشند و بر محور رهنمودهای رهبر معظم انقلاب قاطع و محکم بایستند.

وی تشریح کرد: مقام معظم رهبری فرمودند: مقابله و برخورد با طرف مقابل بر اساس مبانی قرآنی و دین ماست اگر به تعهدات عمل نکردند و ما هم توافق توافقنامه ها را دور خواهیم انداخت.

امام جمعه قرچک افزود: تنظیم بازار این ایام از مسائل مهم است که باید نظارت های خوبی صورت بگیرد ، تشدید گرانی و کمبود برخی کالاها حاکی از عدم تنظیم در بازار است ، یک نظارت دقیق و قوی نیاز است.

خیرآباد

دشمن به دنبال دودستگی در ایران است

حجت الاسلام والمسلمین جعفر طزری امام جمعه خیرآباد در خطبه‌های امروز نمازجمعه اظهار داشت: پنجم اسفند زمان کاهش تعهدات هسته ای بود و قرار شد پروتکل الحاقی متوقف شود، دولت در مذاکره ای که با آژانس هسته ای صورت داد قرار شد دوربین های آژانس فقط کار کنند و ماموران آژانس حق بازدید را نداشته باشند و اگر تا سه ماه آینده تحریم ها لغو شود آژانس به تصاویر دسترسی پیدا کند وگرنه تصاویر از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: مجلس شورای اسلامی این اقدام دولت را دور زدن قانون مجلس دانست و همین امر باعث تنش بین مجلس و دولت شد.

خطیب جمعه خیرآباد بیان کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با خبرگان رهبری فرمودند؛ اختلاف را که قابل حل است  حل کنید و اتحاد را حفظ کنید، آنچه باید گفت آنست که امروز نیاز جامعه به وحدت از هر زمان دیگری بیشتر است و دشمن یقینا بدنبال برهم زدن وحدت به طرق مختلف است لذا باید مواظب بود دو صدایی از درون نظام شنیده نشود، از طرفی مذاکره دولت به معنای قرار دادن مهلت دادن تا سه ماه دیگر نیست بلکه بازرسان از ورود به مراکز هسته ای طبق پروتکل ممنوع شدند و اطلاعات تصاویر در اختیار آنان تا سه ماه قرار نمی گیرد و این مذاکره با تائید شورای امنیت ملی بوده است.

حجت الاسلام طزری تصریح کرد: دشمن میخواهد با این ترفند ها و مذاکره و ایجاد دو دستگی در بین مسئولان از اهمیت این اقدام مجلس و دولت بکاهد و آن را بی ارزش نشان دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711830
ارسال نظر
نظرات