شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 08:47 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1711899
روایت سراوان از زبان کارشناسان و یک خبرنگار بلوچ؛

تحریک قبیله‌ای؛ سناریوی نخ‌نمای رسانه‌های غربی در سراوان/ مافیای سوخت و تروریست‌ها در تله "رزاق"

تحریک قبیله‌ای؛ سناریوی نخ‌نمای رسانه‌های غربی در سراوان/ مافیای سوخت و تروریست‌ها در تله "رزاق"
کارشناسان بر این مطلب اذعان دارند که تحریکات قبیله‌ای و مذهبی اسم رمز آشوب و سناریوی نخ نمای رسانه‌های غربی در حادثه سراوان بود، ماجرایی که توسط شیعه انگلیسی و وهابی لندنی به بهانه سوخت روشن شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر همدان؛ حادثه تیراندازی نیروهای نظامی پاکستان در چند روز گذشته به تعدادی سوخت بر در سراوان  با موج سواری رسانه های مرتبط با تروریست های منافقین، گروهک های بدنام و برانداز جریان تحریف و غربگرا در فضای مجازی باعث تحریک تعدادی از اهالی محلی شد و نا آرامی هایی در سراوان به همراه داشت.

هدف معاندین نشانه گرفتن وحدت در منطقه برای ایجاد شکاف های اجتماعی، فرقه ای، قومی و قبیله ای  بود که با حمایت کامل رسانه ای از اشرار وهابی در منطقه سراوان و اشرار شیعه انگلیسی صادق شیرازی را مشاهده کردیم.

پس از آن چندی نگذشت که با هوشیاری مردم و درک نقشه دشمنان و معاندین امروز اعلام شد که تمامی ناآرامی‌های سراوان به پایان رسیده و کل استان در امنیت کامل قرار دارد و اوضاع تحت کنترل کامل ماموران انتظامی است.اما آنچه به جا ماند خدشه دار شدن امنیت استان سیستان و بلوچستان و به دنبال آن مشکلاتی بعدی است که برای مردم سخت کوش آنجا به همراه خواهد داشت.

هوشیاری مردم در مواجه هوشمندانه با اخبار فضای مجازی که با هدف برهم زدن آرامش روانی، اختلاف و ایجاد اغتشاش از سوی گروهک های معاند و برانداز در این سه روز پمپاژ خبری شد، نقش بسزایی دارد تا ناخواسته و ناآگاهانه پیاده نظام دشمنان و معاندین نشوند.در این باره خبرنگار عصر همدان برای تبیین بیشتر حقیقت سراوان به سراغ نماینده مردم همدان در مجلس، کارشناسان مسائل سیاسی منطقه، حوزه رسانه و فضای مجازی و نیز خبرنگار بلوچ رفت تا سیر تا پیاز ماجرا را از زبان آنان برای خوانندگان بازگو کند.
 
دست سعودی ها و صهیونیسم ها در ماجرای سراوان رو شد
 
«حجت الاسلام احمد حسین فلاحی» نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: وضعیت اقتصادی در شهرهای مرزی متفاوت است، برخی از آنان از نظر اقتصادی و معیشتی اوضاع مناسبی ندارند، اما ماجرای تلخ رخ داده در سراوان آن گونه که ضد انقلاب مطرح کرده، صرفاً ارتباطی با سوخت بران ندارد و پای ماجراهای دیگری نیز در میان است.
 
 
وی با بیان اینکه نیروهای مرتجع منطقه از جمله سعودی ها به سرکردگی امریکا و صهیونیسم این ماجرا را در منطقه سراوان هدایت کردند،  اظهار کرد: پشت پرده این ماجراها را باید در واکنش های عوامل خودفروخته یافت، آنانی که به دنبال به خطر انداختن امنیت منطقه و در نهایت از بین بردن امنیت ایران اسلامی هستند.
 
علمای اهل سنت بارها از حرکات خبیثانه دشمنان نظام برائت جسته اند
 
نماینده مردم همدان در مجلس با تأکید بر اینکه تمام تلاش این سال های نظام بر این بوده و هست تا وضعیت سیستان و بلوچستان سر و سامان یابد و امکانات بیشتری برای آنان فراهم شود، افزود: با این وجود استکبار جهانی می خواهد تا با تفرقه افکنی، نقشه های شوم خود را پیش ببرد، غافل از آن که علمای اهل سنت در آن منطقه بارها از حرکات خبیثانه دشمنان نظام برائت جسته اند.
 
وحدت مردمی؛ پاسخ کوبنده بلوچی ها به دشمنان
 
حجت الاسلام فلاحی تصریح کرد: در این بین شیطنت های بیشمار عربستان سعودی برای از بین بردن امنیت و آرامش منطقه را نباید نادیده گرفت، اما خوشبختانه این فتنه و توطئه نیز با وحدت مردمی و قومیت های مختلف آن منطقه خاموش شد. 
 
تأیید سران قبایل و طوایف محلی؛ قدرت های غربی و مرتجعین منطقه به دنبال آشوب بودند
 
«جعفر قنادباشی» کارشناس مسائل غرب آسیا و بین‌الملل هم در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان درخصوص ماجرای سراوان، گفت: خوشبختانه امروز قضیه سراوان با حضور سران قبایل و طوایف، مسئولان و بزرگان محلی سیستان و بلوچستان به خوبی به پایان رسید و آنان نیز تأیید کردند که پشت پرده آن ماجرای تلخ، دست قدرت های غربی و مرتجعین منطقه نمایان است که می خواستند به صورت پوششی عمل کنند و استان را به آشوب بکشانند. 
 
 
استکبار برای پیاده سازی نقشه های خود، به دنبال شکاف قومیتی و مذهبی است 
 
وی اظهار کرد: از گذشته تاکنون استکبار جهانی برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده و هست و می خواهند با ایجاد تنش و شکاف بین قومیت ها و مذاهب به ویژه شیعه و سنی های منطقه، نقشه های شوم خود را عملیاتی کنند.
 
این کارشناس مسائل غرب آسیا در ادامه به طرح "رزاق" به عنوان طرحی برای سر و سامان دادن به "سوخت بران" در حمایت از اقتصاد محلی های آن منطقه اشاره کرد و افزود: در این طرح تمامی افراد محلی که می خواهند سوخت انتقال دهند می آیند و مطابق با سهمیه تعیین شده برای فروش سوخت خود مجوز دریافت می کنند.
 
طرح رزاق، مافیای سوخت و تروریست های ضد امنیتی را زمین گیر کرد
 
قنادباشی تصریح کرد: قاچاقچیان و مافیای سوخت منطقه اجرای طرح رزاق را به زیان خود دیدند، چرا که همان آنان در کنار قاچاق سوخت دست به خرید و فروش سلاح و یا مواد مخدر می زدند و با تروریست ها برای برهم زدن امنیت همکاری می کردند. 
 
وی عنوان کرد: در واقع مافیای سوخت با پوشش سوخت بری به فکر برنامه های تبهکارانه خود بودند و اجرای طرح رزاق را مانعی برای نقشه های تروریستیشان می دانند، از این رو با اخلال در گذرگاه عبور سوخت، دست به تحریک سوخت بران محلی واقعی زدند.
 
این کارشناس مسائل بین المللی ادامه داد: از سویی ضد انقلاب و دنیای غرب همانند همیشه با بهره گیری از رسانه ها و شبکه های اجتماعی صهیونیستی و مرتجعین منطقه از این مسئله به عنوان دست مایه و بهانه ای برای ضربه زدن به نظام استفاده کردند، چرا که آنان همیشه سعی می کنند از هر مسئله ای برای اختلاف افکنی و ایجاد شکاف و گسترش آن میان مردم منطقه و نظام بهره بگیرند.
 
هوشیاری و وحدت بلوچی ها در شناخت ماهیت حقیقت سراوان، دشمنان را رسوا ساخت
 
قنادباشی به هوشیاری مردم و سران قبایل بلوچ و بزرگان منطقه برای شناخت ماهیت اتفاق رخ داده پرداخت و گفت: مردم منطقه نیز با حضور به موقع خود تأیید کردن که پشت پرده ماجرای سراوان، دست ضد انقلاب وجود دارد، چرا که خوب می دانند نظام با بهره گیری از طرح رزاق در حمایت از معیشت محلی ها و جلوگیری از اقدامات قاچاقچیان و مافیای سوخت و بستن دست تروریست ها و تبهکاران وارد شده است.
 
وی عنوان کرد: استکبار جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی خواسته تا با بهره گیری از تفاوت های قومی، شکاف های خصومت بار و خصمانه درست کنند که به یاری خدا تاکنون موفق نشده اند و به طور قطع هم با توجه به هوشیاری و حضور مردم و به ویژه تجارب این چهار دهه باز هم در این واقعه نتوانستند قدم از قدم بردارند و مردم منطقه با دنیای غرب و نیروهای مرتجع منطقه همسو نشدند.
 
طرح رزاق، کمک کار معیشت مرزنشینان سراوانی
 
«حسین ربیعی» کارشناس حوزه رسانه و فضای مجازی نیز در گفت و گو با خبرنگار عصر همدان؛ گفت: درخصوص حقیقت سراوان نخست باید واقعیت میدانی را بشناسیم و بعد به سراغ آن برویم که رسانه های غربی چگونه از این ماجرای بهره برداری کردند.
 
 
وی اظهار کرد: واقعیت میدانی آن است که دولت برای آن که معیشت مردم محلی آن منطقه و "سوخت بران" تأمین شود معبر و گذرگاهی را به منظور عبور سوخت آنان ایجاد کرده و "سوخت بران" بر اساس این مدل طراحی شده می توانند با احراز هویت مقدار مشخصی سوخت را به خارج از کشور از جمله افغانستان و پاکستان منتقل کنند و میانگین کسب درآمد آنان نیز ماهیانه در حدود هشت میلون تومان برآورده شده است.
 
مافیای سوخت و اشرار مسلح بنیان اقتصاد و امنیت کشور را نشانه گرفته بود
 
این کارشناس حوزه رسانه افزود: با اجرای این طرح که رزاق نام گرفته و به نفع محلی هاست، منافع دو گروه به خطر می افتاد، گروه اول مافیای سوخت هستند که سال هاست بنیان اقتصادی کشور از اینان آسیب دیده و ضربه ها خورده است، چرا که قاچاقچیان سوخت دیگر نمی توانستند مانند سابق به فعالیت ضد اقتصادی و ضد امنیتی خود ادامه دهند.
 
ربیعی تصریح کرد: گروه دوم که در این منطقه آسیب دیدند، تروریست ها و اشرار مسلحی هستند که به طور عمده نقش مزدوران رژیم های خارجی از جمله سعودی ها، امریکایی ها و رژیم اشغالگر قدس در منطقه را بازی می کنند، تروریست هایی که با شبکه های جاسوسی بیگانه به طور مستقیم علیه امنیت کشور ما بارها اقدام کرده اند.
 
وی عنوان کرد: این گروه های تروریستی برای ورود و خروج به کشور از بستر همین "خودروهای سوخت بر" سوء استفاده می کردند، اما زمانی که با اجرای طرح رزاق موضوع سوخت مشخص و سازماندهی شد، آنان دیگر نمی توانستند از گذرگاه به راحتی عبور کنند، به همین علت در مسیرهای دیگر هم شناسایی و با آنان برخورد می شد.
 
رسانه های بیگانه در بستر فضای مجازی با تحریک قومیتی مطامع خودشان را دنبال کردند
 
این کارشناس حوزه رسانه ادامه داد: بنابراین تروریست ها و اشرار با تحریک قومیت ها و سوخت بران و در نهایت با به قتل رساندن یکی دو نفر از هم وطنان عزیزمان در ماجرای سراوان در تلاش بودند به نحوی برنامه های خرابکارانه خود را پیش ببرند و رسانه های غربی نیز مانند همیشه با دروغ ها و سیاه نمایی موضوع را فراگیر و با موج ایجاد شده در بستر فضای مجازی مطامع خودشان را دنبال کردند.
 
ربیعی تأکید کرد: اما دیری نگذشت که مردم مظلوم و محروم منطقه سیستان و بلوچستان موضوع را متوجه شدند و خط خودشان را اوباش و مافیای سوخت جدا کردند و اکنون امنیت به لطف خدا برقرار است.
 
شیعه انگلیسی و وهابیت لندنی دو لبه تیغ جریان رسانه ای ماجرای سراوان
 
وی همچنین به موضوع شیعه انگلیسی و وهابیت لندنی به عنوان دو لبه تیغ جریان رسانه ای درباره ماجرای سراوان که از لندن توسط شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی هدایت می شد، پرداخت و گفت: اینان با حضوری پررنگ و جدی و با بهره گیری از بستر فضای مجازی در تلاش بودند تا با ایجاد امنیت روانی و دامن زدن به این مشکلات از طریق تحریک قومیتی، مذهبی و معیشتی، موج سواری و سناریوی نخ نمای خود را تکرار کنند.
 
این کارشناس حوزه فضای مجازی افزود: با این وجود هوشیاری علمای سنی، ریش سفیدان و سران قبایل منطقه، نقشه شوم دشمنان را نقش بر آب کرد و مردم نیز هوشیارتر از گذشته موضع گری و راهشان را از آشوب طلبان جدا کردند.
 
ربیعی به ماجرای اهانت به پرچم مزین به نام  پیامبر اعظم (ع) از سوی عوامل امریکایی و انگلیس در منطقه نیز اشاره و اظهارکرد: با این اهانت ها ماهیت ضد دینی آشوب طلبان مشخص شد و به خوبی نشان داد که آنان نه شیعه بودند و نه سنی و نه حتی مسلمان، چرا که هیچ مسلمانی به خود اجازه نمی دهد کسی به پیامبر خوبی ها اهانت کند.
 
ایجاد شبکه ملی اطلاعات، نقشه های دشمنان در فضای مجازی را خنثی می کند
 
این کارشناس حوزه فضای مجازی در ادامه با توجه به اتفاقات رخ داده و سوء استفاده معاندین نظام و بیگانگان از فضای مجازی برای ضربه زدن به ایرانیان، بر ضرورت ایجاد و اهمیت شبکه ملی اطلاعات تأکید کرد و گفت: متأسفانه در حوادث ریز و درشت و تلخ و شیرین از آنجا که از شبکه ملی اطلاعات برخوردار نیستیم، ضربه ها خورده ایم.
ربیعی افزود: در این فضا دشمنان با عملیات های روانی گسترده از هر حربه ای برای برهم زدن امنیت روحی و روانی مردم بهره می گیرند و بارها شاهد بودیم که جای جلاد و شهید را با یکدیگر تغییر داده و تروریست ها را ادکلن زده و کراوات زده نشان می دهند.
 
این کارشناس حوزه فضای مجازی عنوان کرد: با تمام این سوءجودیی های رسانه های بیگانه، بازهم خوشبختانه شاهد تقابل تنگاتنگ کاربران فضای مجازی در بستر شبکه های اجتماعی با معاندین نظام درخصوص تبیین و روشنگری حقیقت سراوان بودیم و کاربران انقلابی در این فضا با هدف بصیرت افزایی به بیان نکات قابل ملاحظه ای پرداختند که ستودنی بود.
 
دم خروس اغتشاشگران در سیستان و بلوچستان بیرون زد
 
«مجید بامری» خبرنگار اهل سیستان و بلوچستان نیز در گفت گو خبرنگار با عصر همدان با اشاره به اتفاقات روزهای اخیر این استان، گفت: عصر روز چهارشنبه ششم اسفندماه جاری  اغتشاشگران و تروریست ها با حمایت کامل سردمداران و حامیان خود به پاسگاهی در یکی از مناطق مرکزی سیستان و بلوچستان حمله ور شدند که در این میان یکی از مدافعان وطنمان به شهادت رسید.
 
وی اظهار کرد: اغتشاشگران و تروریست ها که روز قبل آن در حمله به فرمانداری سراوان و ضربه زدن به اموال عمومی، دست خودشان را به مردم نشان داده بودند، این بار هم با حمله به بیت المال دست به جنایتی نابخشودنی زده و ضمن پایین کشیدن پرچم مقدس محمد رسول الله(ص) به نام و شخصیت مقدس پیامبر گرامی اسلام هتک حرمت کرده اند.
 
این خبرنگار بلوچ افزود: این جنایت های نابخشودنی تروریست ها و اغتشاشگران از اذهان مردم بلوچ و اهل سنت پاک نخواهد شد و حال نه تنها همه مردم استان سیستان و بلوچستان، بلکه همه مردم کشورمان خواهان برخورد قاطع با این تروریست ها، اشرار و اغتشاشگران هستند.
 
بامری ادامه داد: ناگفته نماند که بدون تردید صفوف مردم همان روزی که اغتشاشگران و تروریست ها به  ساختمان فرمانداری سراوان سیستان و بلوچستان حمله کردند، از آنان جدا شد.
 
اهانت کنندگان به پیامبر عظیم الشأن اسلام، جایی بین مردم ندارند
 
وی عنوان کرد: به طور قطع اینانی که مدافعان وطن را به شهادت رسانده، عده ای را زخمی و یا اموال عمومی را تخریب کرده اند و از همه فاجعه بارتر به به خود اجازه اهانت به نام مقدس و شخصیت والای پیامبر عظیم الشأن اسلام دادند، جایی بین مردم ندارند.
 
این خبرنگار بلوچ افزود: بنابراین شناسایی، دستگیری و محاکمه اشرار، تروریست ها و اغتشاشگران و به خصوص هتاکان به پیامبر گرامی اسلام خواسته اصلی فرد فرد بلوچ و سیستانی و همه مردم شریف ایران عزیز است.
 
به گزارش عصر همدان؛ حقیقت سراوان نشان داد که دشمنان نظام هیچ گاه دست از دشمنی خود با ملت ایران بر نمی دارند، آنان از ماهیت اسلامی ـ انقلابی این ملت وحشت دارند و هر روز با نقشه ای جدید به میدان می آیند، روزی با دروغ پردازی و شایعه پراکنی بین شیعه و سنی اختلاف می افکند و روز دیگر می خواهند بین قومیت های مختلف از لر، کرد و ترک تا بلوچ و بختیار شکاف ایجاد کنند، اما آنچه که تاکنون نقشه های شوم آنان را نقش بر آب کرده همان وحدت، بصیرت، هوشیاری، وقت شناسی و موضع گیری قاطع و یکپارچه ملت ایران در برابر توطئه های استکبار بوده و هست.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1711899
ارسال نظر
نظرات