شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:23 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1711916
مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی:

۹۰۰تُن میوه تنظیم بازاری از هفته آخر اسفندماه در استان مرکزی توزیع خواهد شد

۹۰۰تُن میوه تنظیم بازاری از هفته آخر اسفندماه در استان مرکزی توزیع خواهد شد
هاشمی مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی، گفت: ۹۰۰ تُن میوه شامل ۶۰۰تن پرتغال و ۳۰۰تن سیب برای عید نوروز امسال خریداری شده و از هفته آخر اسفند ماه در سطح استان توزیع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسین هاشمی مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب، در خصوص تامین میوه شب عید در سطح استان، گفت: هنوز اطلاعات کاملی از چگونگی اجرای طرح در دست نیست ولی آنچه مشخص است این است که ۹۰۰ تُن میوه شامل ۶۰۰تن پرتغال و ۳۰۰تن سیب از باغات استان مازندران و ارومیه خریداری شده و در ایام عید نوروز در سطح استان توزیع خواهد شد.

وی با اشاره به ذخیره میوه ها در سردخانه های استان قم، گفت: با توجه به تکمیل بودن ظرفیت سردخانه های میوه در استان مرکزی، مقرر شده این میوه ها در استان قم انبار شده و در سطح استان مرکزی توزیع شود.

مدیرکل تعاون روستایی استان مرکزی با بیان اینکه قیمت میوه تنظیم بازاری هنوز مشخص نشده است، گفت: قیمت گذاری باید توسط ستاد تنظیم بازار استان انجام شود ولی به طور معمول قیمت ها حدودا ۲۰درصد پایین تر از قیمت خرده فروشی های سطح شهر است.

وی با بیان اینکه تاریخ توزیع میوه ها قطعا هفته آخر اسفند ماه خواهد بود، گفت: تعداد غرفه های توزیع میوه نیز هنوز قطعی نشده ولی احتمالا به علت استقبال کمتر با توجه به افزایش قیمت میوه و شرایط کرونایی، در سطح شهر اراک ۵ الی ۶ غرفه به توزیع میوه بپردازند. این در حالی است که سال های گذشته به طور میانگین هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۸۰۰ تن میوه در سطح استان توزیع می شد و تعداد غرفه های توزیع نیز بیشتر بود.

هاشمی تصریح کرد: البته امکان اینکه استقبال مردم بیشتر از پیش بینی باشد وجود دارد که در این صورت میوه بیشتری جهت توزیع در غرفه های تنظیم بازاری تامین خواهد شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1711916
ارسال نظر
نظرات