شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 09:20 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1711928
مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گلستان :

اشتغال ۴۰۰۰ پرستار در استان/ ۸۰ درصد پرستاران گلستانی خانم هستند

اشتغال ۴۰۰۰ پرستار در استان/ ۸۰ درصد پرستاران گلستانی خانم هستند
سکینه بیگم کاظمی گفت: ۴۰۰۰ پرستار در بخش دولتی و خصوصی در استان فعالیت می کنند که ۸۰ درصد آنها خانم هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سکینه بیگم کاظمی، مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گلستان صبح امروز در گفت و گو با خبرنگار  گلستان ما ضمن خدا قوت به کادر درمانی و بهداشت استان به ویژه گروه پرستاری (پرستار، بهیار، کمک بهیار، کمک پرستار، اتاق عمل، هوشبری و تکنسین فوریت‌های پزشکی) و آرزوی تندرستی برای آنان، اظهار داشت: با توجه به شیوع کرونا، ایثار این قشر، ستودنی بود.

کاظمی افزود: با وجود مشقات و چالش‌های متعدد در حوزه بهداشت و درمان اما پرستاران در حال یاری رساندن به بیماران در بدترین شرایط بوده و هستند.

وی تصریح کرد: در استان بیش از ۴۰۰۰ پرستار در بخش دولتی و خصوصی مشغول خدمت هستند، از این تعداد حدود ۸۰ درصد، پرستاران خانمی هستند که در کنار خدمت به نظام سلامت، از مسئولیت‌های اجتماعی و خانه‌داری غافل نبودند.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گلستان خاطرنشان کرد: تعدادی از پرستاران ما، به کرونا مبتلا شدند، برخی از آنها به صورت سرپایی و تعداد کمی نیز بستری شدند.

کاظمی اظهار کرد: از مردم می خواهیم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، شرکت نکردن در تجمعات و صبوری در مراجعه به مراکز درمانی یاری گر کادر درمان باشند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1711928
ارسال نظر
نظرات