شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 10:07 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1711966
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان:

فعالیت ۷۰۸ زن کارآفرین در لرستان/ ۱۵ واحد تولیدی راه‌اندازی شد

فعالیت ۷۰۸ زن کارآفرین در لرستان/ ۱۵ واحد تولیدی راه‌اندازی شد
پرویزپور با اشاره به فعالیت ۷۰۸ زن کارآفرین در لرستان، گفت: با شیوع کرونا برخی از مشاغل کارآفرینی در استان دچار خسارت شد که با تلاش‌های صورت گرفته ۱۵ واحد تولیدی در لرستان مجدد فعال شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ناهید پرویزپور در گفتگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: بانوان نیمی از جمعیت را تشکیل داده اند و به دلیل دارابودن توانایی های لازم، در تولید و اقتصاد می توانند نقش برجسته و ممتازی داشته باشند.

وی افزود: برای شکوفایی و رشد خلاقیت و ایده های بانوان کارآفرین نیاز است که شرایط و بستر لازم برای این افراد فراهم شود تا بتوانند در مسیر فعالیت، موفق شوند.
 
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان با اشاره به اینکه ۷۰۸ زن کارآفرین در استان فعالیت دارند، عنوان کرد: این بانوان در بخش های مختلف هنری، خیاطی، تولیدی، مواد غذایی، خشکبار و سایر فعالیت ها حضور دارند که در دو بخش شهری و روستایی مشغول به کار هستند.
 
پرویزپور با اشاره به خسارت کرونا در بخش کارآفرینی بانوان بیان کرد: با شیوع کرونا برخی از مشاغل کارآفرینی در استان دچار خسارت شده و فعالیت آنها تعطیل شد که با تلاش های صورت گرفته ۱۵ واحد تولیدی در استان مجدد فعال شد و با فعالیت مجدد، بالغ بر ۳۰۰ نفر مشغول به کار شدند.
 
وی بررسی مسائل و مشکلات زنان کارآفرین را ضروری دانست و گفت: این بانوان علیرغم اینکه برای تعداد زیادی از بانوان سرپرست خانوار ایجاد اشتغال کرده اند ولی با مشکلاتی همراه هستند که عمده مشکلات آنها بیمه ای بوده و قرار است طی جلسه ای این مشکلات مطرح و برای حل آنها اقدام شود.
 
مدیرکل امور بانوان استانداری لرستان خاطرنشان کرد: بسیاری از بانوان شاغل در این کارگاه های تولیدی زنان سرپرست خانوار هستند که با تلاش و فعالیت، چرخ یک زندگی را می چرخانند و می توانند در تولید و اقتصاد، تحول ایجاد کنند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1711966
ارسال نظر
نظرات