شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 11:17 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1711975
خوراک‌ رسانه دولتی به رسانه‌های معاند؛

تحریف سخنان آیت‌الله علم‌الهدی توسط ضدانقلاب با خوش‌ خدمتی "خبرآنلاین"/ واقعیت چه بود؟

تحریف سخنان آیت‌الله علم‌الهدی توسط ضدانقلاب با خوش‌ خدمتی "خبرآنلاین"/ واقعیت چه بود؟
تحریف سخنان آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه ۸ اسفند، توسط خبر آنلاین و پس از آن در رسانه‌های خارجی با عنوان «امام جمعه مشهد: متاسفانه زن و شوهر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می زنند!» شکل گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، باز هم شبه رسانه خبر آنلاین که علی‌رضا معزی، دبیر شورای اطلاع ‌رسانی دولت و معاون ارتباطات و اطلاع ‌رسانی ریاست جمهوری مالک آن است خوراک رسانه های معاند را آماده کرد. سایتی که دقیقا مطابق راهبردهای سرویس های عملیات روانی غرب، بازی در پازل دشمن و بزک ایالات متحده قدم بر می دارد.
 

و اما تحریف سخنان آیت الله علم الهدی، امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ توسط رسانه‌های معاند داخلی و خارجی با این عنوان «امام جمعه مشهد: متاسفانه زن و شوهر در خانه همدیگر را با اسم کوچک صدا می زنند!» شکل گرفت.

اصل سخنان آیت الله علم الهدی در خطبه یک نماز جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ به شرح ذیل است: ... ایشان به فرهنگ خطاب بین زن و شوهر در زندگی خانوادگی و خاطرنشان کرد: در مقام مخاطبه یکدیگر هر وقت مولا می خوایتند صدیقه اطهر(ع) را صدا بزنند، با اسم کوچک صدا نمی زدند، می فرمودند «یا بنت رسول الله» و هر وقت صدیقه اطهر (ع) می خواستند مولا را صدا بزنند، می فرمودند «سیدی و مولای» این فرهنگ زندگی خانوادگی مولا و در ارتباط همسری بین زن و شوهر بود. در بین ما شیعیان نیز این فرهنگ تا چندی قبل حاکم بود و متاسفانه رسمی از غربی ها به داخل جامعه و مردم ما نفوذ کرد که زن و شوهر یکدیگر را با اسم کوچک صدا بزنند، خانمی در داخل منزل شوهرش را آن طور صدا می زند که بچه اش را صدا می زند و آق در منزل خانم اش را آنطور صا می زند که دخترش را صدا می زند.

ایشان با بیان این که زندگی خانوادگی دو لایه دارد، تصریح کرد: یک لایه داخلی و باطنی که مربوط به روابط محرمانه بین زن و شوهر است، این روابط در هیچ بعدی نباید در فضای ظاهری خانواده منعکس شود و لایه دیگر زندگی خانوادگی، فضای ظاهری خانواده هست؛ در لایه باطنی و داخلی زندگی که محرمیت، صمیمیت و عشق حاکم است، هر طور می خواند همدیگر را صدا بزنند اما در فضای ظاهری خانواده، حرمت زن بر مرد و حرمت شوهر بر زن لازم است، این که با اسم کوچک همدیگر را صدا می زدند، رسم غربیست که چند دهه است از غرب به خانواده های متدینین ما نیز سرایت کرده است.

 

 
خبر آنلاین پیش از این با رپرتاژ برای اقدام فضایی آمریکا درست در مقابل سیاست رسانه ای خود در قبال موفقیت های فضایی ایران عمل کرده است. خبر آنلاین پیشتر نیز در ماجرای ضد امنیتی دروغ دختر آبی، دروغ بستن به زوار عراقی در مشهد و... کشور را تا مرز بحران های هدفمند پیش برده بود.
 
شاطری‌پور، استادیار گروه جزا و جرم‌شناسی دانشگاه آزاد نیز در گفت‌وگو با «صبح توس» درباره خبرپراکنی خبرآنلاین گفته بود که انتشار اخبار دروغ توسط این رسانه در سطح گسترده‌تر می‌تواند بازی در پازل دشمن و نوعی همکاری با دولت‌های بیگانه در پروژه کشته‌سازی و پس از آن اتهام‌زنی به جمهوری اسلامی ایران و سوءاستفاده باشد. رسانه‌ها بر اساس مسئولیتی که بر عهده دارند موظف به انعکاس اخبار و اتفاقات مطابق با واقعه هستند در غیر این صورت چنانچه اخبار خلاف واقعیت انعکاس یابد و باعث تشویش اذهان عمومی ‌شود، این اقدام عنوان مجرمانه پیدا می‌کند و بر اساس قانون مجازات اسلامی وصف مجرمانه دارد.
 
به گزارش صبح توس، تحریف سخنان نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی توسط رسانه دولتی خبرآنلاین این سیگنال را می دهد که تحریف هرکسی که علیه برجام بیانی داشته باشد در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1711975
ارسال نظر
نظرات