شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 13:15 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1712033
جهت جلوگیری از ابتلا به کرونا؛

مردم خاتم از سفر به مناطق آلوده به خصوص استان فارس خودداری کنند

مردم خاتم از سفر به مناطق آلوده به خصوص استان فارس خودداری کنند
میربهبودی فرماندار شهرستان خاتم، گفت: مردم شهرستان خاتم از سفر به مناطق آلوده بخصوص استان فارس خودداری کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، نزدیک به دو ماه پیش بود که اولین مورد از کرونای جهش‌یافته انگلیسی به اعلام وزیر بهداشت در کشور مشاهده و از همان زمان که مسئولان کشور نسبت به رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی تاکید و بیان کردند که این نوع ویروس بسیار خطرناک‌تر از کرونای قبلی است.

با توجه به اینکه این ویروس جهش‌یافته تقریباً در نیمی از استان‌های کشور شناسایی شده و روزبه‌روز در حال انتشار است، فرماندار خاتم نسبت رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد.

لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی

جواد میربهبودی فرماندار و رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان خاتم با اشاره به اینکه ویروس منحوس و بسیار مسری و کشنده کرونای انگلیسی تا ۷ اسفند در ۱۵ استان کشور من‌جمله فارس شناسایی شد، گفت: از همه همشهریان عزیز درخواست دارم بر رعایت پروتکل‌ها و اصول بهداشتی دقت فراوان داشته باشند تا در شهرستان با این ویروس جدید مواجه نشویم چون می‌تواند کمتر از یک هفته بیمار را با مرگ مواجه کند.

وی با تاکید بر اینکه برای حفظ جان خود و دیگران استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی ضروری است، اضافه کرد: نیاز است که در شرایط کنونی از تجمعات و دورهمی‌ها بخصوص خانوادگی دوری و از برگزاری مراسمات تجمعی حتی در فضای باز خودداری شود.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان خاتم با بیان اینکه از رفت‌وآمد به مناطق آلوده بخصوص استان فارس پرهیز شود، اذعان داشت: در صورت کوچکترین علامت سرماخوردگی و دیگر علائم مشابه سریعاً جهت بررسی، درمان و نمونه‌گیری به پزشکان مراکز بهداشتی در سطح شهرستان مراجعه کنید.

فرماندار خاتم با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در این شهرستان گفت: برای انجام هر چه‌بهتر این طرح نیاز است که مردم فهیم شهرستان خاتم همکاری مناسبی را با مجریان این طرح داشته باشند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1712033
ارسال نظر
نظرات