شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 13:03 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1712063
معاون اول رئیس جمهور:

۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی در روستاها پرداخت شد/ اشتغال ۲۸۰ هزار نفر تاکنون

۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغالزایی در روستاها پرداخت شد/ اشتغال ۲۸۰ هزار نفر تاکنون
معاون اول رئیس جمهور گفت: برای ایجاد اشتغال در روستاها، ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی اختصاص‌یافته که تاکنون ۱۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما، اسحاق جهانگیری امروز (نهم اسفندماه) در آئین بهره برداری از طرح تولیدی و اشتغالزایی روستایی گلستان، اظهارکرد: با تایید مقام معظم رهبری ۱.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به اشتغال روستایی اختصاص یافت و خوشبختانه تاثیر مناسبی در اشتغال کشور داشت.

وی افزود: بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان بودجه اختصاص داده شده است که زمینه اشتغال ۲۸۰ هزار نفر را تا کنون فراهم آورده و البته روند ارائه این تسهیلات همچنان ادامه دارد.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: هر آنچه روستای اشتغالزای عطاآباد در مسیر توسعه اشتغالزایی نیازمند است به آنها تخصیص داده خواهد شد و همچنین تلاش می کنیم جاده دسترسی این روستا نیز بهبود یابد.

وی بیان کرد: اقدام مردم روستای عطاآباد باید برای روستاهای کل کشور نمونه باشد تا آنها نیز اقدام به اشتغالزایی ارزنده ای که این مردم انجام دادند ، بپردازند.

جهانگیری گفت: خوشبختانه در دولت تدبیر و امید تعداد روستاهای برخوردار از گازرسانی رشد کرده و از ۱۴ هزار روستا به ۳۵ هزار روستا رسیده است.

در این مراسم شرکت تجارت گستر ترکمن خزر تولید کننده ورقهای سیمانی و الیافی بدون آزبست (برای سقف ساختمان) با برند گلستانیت به بهرداری رسید.

این شرکت در زمینی ۳.۵ هکتاری واقع در شهرک صنعتی پنج پیکر بندر ترکمن و در سوله ای ۴۵۰۰ متری و با سرمایه گذاری ۶۰ میلیارتومان افتتاح شد.

شرکت تجارت گستر ترکمن خزر  اشتغال ۵۵ نفر را فراهم کرده و تولید روزانه۱۲۰ تا ۱۴۰ تنی را داراست.

همچنین طرح توسعه شرکت در زمینه تولید  دیوارها و نمای ساختمان سیمانی (سمنت بورد) با سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان و اشتغال ۷۰ نفر انجام خواهد شد

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1712063
ارسال نظر
نظرات