شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1712071
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا:

۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونا امروز وارد کشور می‌شود

۲۵۰ هزار دوز واکسن کرونا امروز وارد کشور می‌شود
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: امروز ۲۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم وارد کشور می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد وضعیت کرونایی استان‌های مختلف کشور گفت: در حال حاضر ۱۱ شهر استان خوزستان دارای وضعیت قرمز کرونایی هستند و وضعیت ۳۲ شهر در نارنجی، ۲۵۱ شهر زرد و ۱۵۴ شهر نیز آبی است.

 
وی با اشاره به اینکه امروز ۲۵۰ هزار دوز واکسن سینوفارم چینی وارد کشور می‌شود افزود: همچنین تاریخ ورود ۴.۲ میلیون دوز واکسن کوواکس طی امروز یا فردا مشخص می‌شود.
 
وی تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم تا پایان فروردین ۱۴۰۰، واکسیناسیون یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از گروه‌های پرخطر را به پایان برسانیم.
 
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: علاوه بر بخش‌های قبلی که در مرحله نخست واکسیناسیون کرونا قرار داشتند، عوامل اورژانس بیمارستان‌ها نیز در این مرحله واکسیناسیون می‌شوند.
 
وی با اشاره به اینکه وضعیت بیماری در دنیا وضعیت مطلوبی نیست گفت: تا کنون بیش از ۱۱۴ میلیون نفر در دنیا به این بیماری مبتلا شدند و بیش از ۲میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نیز متاسفانه فوت کردند.
 
وی با تاکید بر اینکه ۵۲۰ هزار فوتی ناشی از بیماری کرونا فقط در کشور آمریکا ثبت شده است گفت: در انگلیس هم میزان مرگ و میر بالایی دارد و انگلیس در اروپا تقریباً رتبه اول را دارد همچنین محدودیت های شدیدی در کشورهای ایتالیا، فرانسه، آلمان و انگلیس در حال اجراست و این ویروس جهش یافته که از انگلیس شروع شده همه اروپا را درگیر کرده و در انگلیس هم می توان گفت که جایگزین ویروس ووهان شده است. این درحالی است که سیستم بهداشت و درمان انگلیس و سیستم سلامت آلمان بسیار قوی هستند اما در مقابل این ویروس به زانو درآمدند.
 
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در خصوص بیماری کرونا در خوزستان و چهارمحال و بختیاری گفت: در سطح کشور گرچه روند بیماری یک وضعیت تقریباً با ثباتی است اما استانهای خوزستان و چهارمحال و بختیاری از استان هایی هستند که بیماری در آنها افزایش یافته به خصوص خوزستان که در اهواز و آبادان و برخی شهرهای دیگر که گردش ویروس جهش یافته بالاست.
 
رئیسی ادامه داد: میزان رعایت پروتکل ها در دزفول و شادگان بهتر از قبل شده است و به نظر می رسد روند افزایشی بیمار تا حدودی در حال کنترل است.
 
وی با اشاره به اینکه روزانه ۱۲ هزار تست فقط در خوزستان انجام می شود گفت: همچنین در کشور نیز بالای ۱۰۰ هزار تست در روز انجام می شود که این روند می تواند در تشخیص زودرس بیماران و اطرافیان آنها کمک کننده باشد.
 
وی از مردم درخواست کرد طی چند هفته باقی مانده پروتکل ها را رعایت کنید تا نوروز آرامی داشته باشیم.
 
به گفته وی، ماهیت ویروس کرونا طوری است که خیلی قابل پیش بینی نیست و به محض عدم رعایت، موجی از بیماری می تواند شهر، استان و کشور را در برگیرد. ویروس جهش یافته انگلیسی هم که به شدت قدرت سرایت بالایی دارد.
 
رییسی درباره کنترل مرزهای کشور نیز گفت: در ارتباط با کنترل مرزها در ستاد بحث شد و قرار شد نیروهای جمعیت هلال احمر برای مراقبت مرزی به کمک نیروهای بهداشت بیایند.
 
سخنگوی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه در حال حاضر مرزهای غربی کشور بسته شده و به شدت هم کنترل می شوند افزود: امیدواریم بتوانیم مرز هوایی و زمینی و آبی را به دقت کنترل کنیم.
https://www.dana.ir/1712071
ارسال نظر
نظرات