شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1712088
معاون نماینده ولی فقیه در سپاه البرز:

قیام زینب(س) منشا شکل‌گیری جنبش‌های اسلامی در تاریخ شد/ شجاعت اسوه کربلا پایه‌های کاخ ظلم امویان را سست کرد

قیام زینب(س) منشا شکل‌گیری جنبش‌های اسلامی در تاریخ شد/ شجاعت اسوه کربلا پایه‌های کاخ ظلم امویان را سست کرد
حجت الاسلام رسولی گفت: اگر حرکت زینب(س) نبود، امویان قیام سرور و سالار شهیدان را در کربلا محصور می کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معاون نماینده ولی فقیه در سپاه البرز همزمان با سالروز رحلت حضرت زینب(س) در گفتگو با خبرنگار تیتریک، گفت: عقیله بنی هاشم اسوه صبر و استقامت و شاخص زن اسلامی است، ایشان در اوج کمالات انسانی به وظایف شهروندی خود در واقعه کربلا عمل کردند.

حجت الاسلام احمد رسولی با اشاره به اینکه زینب(س) نهضت امام حسین(ع) را تکمیل کرد، افزود: اگر حرکت این بانوی بزرگوار نبود، امویان حرکت سرور و سالار شهیدان را در کربلا محصور می کردند اما اقدام بزرگ عقیله بنی هاشم بازتاب انقلاب بزرگ امام حسین(ع) در سراسر عالم بود.
 
وی اظهار داشت: فضای عمومی و تبلیغات منفی علیه خاندان پیامبر اکرم (ص) انجام شده بود، ۲۰ سال از صلح امام حسن(ع) می گذشت، امویان نگاه مردم را تغییر داده بودند و شناخت درستی از اهل بیت(ع) نبود اما حرکت زینب(س) انقلابی در دل های عاشقان اهل بیت(ع) و آزادمردان یجاد کرد.
 
حجت الاسلام رسولی تصریح کرد: حضرت زینب(س) بصیرت عمومی را بالا برد تا شناخت دقیق نسبت به اهل بیت(ع) شکل گیرد، در نتیجه این اقدام منشا شکل گیری جنبش‌های اسلامی است، زینب(س) محدثه بزرگ و عالم مکتب نرفته است و از محضر امامان کسب فیض کرده بود.
 
وی با اشاره به اینکه شجاعت حیدری در وجود عقیله بنی‌هاشم(ع) وجود داشت، گفت: فصاحت و بلاغت را می توان در خطبه های کوفه و شام زینب(س) می توان دید، این بانوی بزرگوار معیار زن عابده و اسلامی است، این زن همه چیز را در یک روز از دست داد اما دم نزد و شکایتی نکرد.
 
حجت الاسلام رسولی در خاتمه این بانوی بزرگوار را نمونه کامل زن تراز اسلام دانست و در بخش دیگری گفت: امروز شهدای مدافع حرم به رهبری حاج قاسم سلیمانی بازتاب ندای زینب(س) در عاشورا هستند، این راه ادامه دارد تا پرچمی که شهدا افراشته‌اند به دست صاحب اصی آن برسد.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1712088
ارسال نظر
نظرات