شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:10 منتشر شده در مورخ: 1399/12/10 شناسه خبر: 1712149
معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت قزوین اعلام کرد؛

کنترل کمبود مرغ با جلوگیری از کشتار غیرمجاز/ تولید استان قزوین خوراک سیاه‌چاله تهران می‌شود

کنترل کمبود مرغ با جلوگیری از کشتار غیرمجاز/ تولید استان قزوین خوراک سیاه‌چاله تهران می‌شود
محمدعلی بیشه‌ای، معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت قزوین گفت: کشتارگاه‌هایی که مرغ بدون مجوز را کشتار می‌کنند، شامل تخلف می‌شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی بیشه‌ای در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین؛ درباره وضعیت مرغ در استان قزوین اظهار کرد: باتوجه به اینکه هفته گذشته کمبود عرضه مرغ توسط تولیدکنندگان اتفاق افتاد، مقداری با چالش مواجه شدیم و این اختلال در عرضه باعث شد که مردم احساس کنند کمبود مرغ داریم و برخی اخبار هم بر این ماجرا دامن زد.

وی افزود: از طرفی هم طی هفته اخیر مردم دریافت‌های حقوقی و عیدی و پاداش را داشتند که به سمت خرید بیش از اندازه رفتند و این مسئله چالش ایجاد کرده است؛ سازمان صمت بحث نظارت را برعهده دارد و تامین‌ برعهده جهاد کشاورزی است که برای این مشکل تلاش کرد و ما هم متخلفین را به تعزیرات معرفی کردیم.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت قزوین ادامه داد: با توجه به اینکه استان تهران مانند یک سیاه چاله‌ای است که تمام مرغ قزوین به این استان صادر می‌شود و وجود اختلاف قیمت بالا در استان تهران، البرز و قزوین باعث شده که مرغ قزوین به این استان‌ها صادر شود و با کمبود مواجه شویم.

این مقام مسئول تصریح کرد: تصمیم گرفته شد در کشتارگاه‌های استان تهران و قزون هر مرغی که بدون مجوز وارد می‌شود از کشتار آن جلوگیری شود که تاکنون این اتفاق می‌افتاد اما اکنون کشتارگاه‌هایی که مرغ بدون مجوز را کشتار می‌کردند، شامل تخلف می‌شوند تا از این مسئله جلوگیری شود.

هیچ مرغی نباید خارج از شبکه کشتار شود

بیشه‌ای ابراز کرد: این مصوبه از روزهای اخیر آغاز شده که توسط بازرسان سازمان صمت در استان تهران و البرز هم اجرا می‌شود که این چالش کمبود مرغ در استان قزوین برطرف شود؛ اگر این اقدام به خوبی اجرا شود قطعا از خروج غیرمجاز مرغ از استان قزوین جلوگیری می‌شود چون دیگر حاشیه سودی برای تولیدکننده در سایر استان‌ها وجود نخواهد داشت.

وی عنوان کرد: از آنجایی که استان قزوین گلوگاه‌های مختلفی برای خروج دارد لذا از استان تهران کمک خواستیم که اگر مرغ قاچاق هم به این استان وارد شد دیگر امکان کشتار نداشته باشد و باتوجه به اینکه نگهداشت مرغ برای تولیدکننده به صرفه نیست لذا بدون شک وارد بازار استان خواهد کرد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صمت قزوین یادآور شد: در روزهای اخیر پنج ماشین خاور با حداقل 10 تن مرغ قاچاق را توانستیم ضبط و به شبکه عرضه با قیمت مصوب وارد کنیم؛ در تمام کشتارگاه‌های استان قزوین که سه واحد است نیز بازرس مقیم گذاشتیم که شبانه از ابتدا تا انتهای کشتار حضور دارند و نظارت می‌کنند تا هیچ مرغی خارج از شبکه کشتار نشود.

 

انتهای پیام/ 

 

https://www.dana.ir/1712149
ارسال نظر
نظرات