شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:25 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1712198
وزیر کار اعلام کرد؛

نهایی شدن نرخ دستمزد کارگران در روزهای پایانی اسفند

نهایی شدن نرخ دستمزد کارگران در روزهای پایانی اسفند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از نهایی شدن نرخ جدید دستمزد کارگران در روزهای پایانی اسفند خبر داد و گفت: امیدواریم در هفته‌های پایانی سال با دقیق‌تر شدن اعداد نرخ تورم در بهمن ماه و پیش بینی اسفند ماه، تصمیم مناسبی درباره میزان دستمزد کارگران اتخاذ شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شریعتمداری امروز در حاشیه جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان در گرگان اظهار کرد: امیدواریم در روز‌های پایانی سال با دقیق‌تر شدن اعداد نرخ تورم در بهمن ماه و پیش بینی اسفندماه، تصمیم مناسبی با اکثریت آرای شورای عالی کار اتخاذ کنیم.

وی افزود: نمایندگان کارگران و کارفرمایان نیز مذاکراتی را دارند و تا دوشنبه هفته گذشته مذاکرات به نتایج تقریبا مطلوبی رسید.
 
شریعتمداری با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا منافع کارگران در تعیین دستمزد‌ها در نظر گرفته شود گفت: در شورای عالی کار حداقل مزد تعیین می‌شود و سایر سطوح مزدی مانند سال‌های گذشته به شکل خاص خود محاسبه خواهد شد.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: براساس ماده ۴۱ قانون کار و تبصره ذیل آن علاوه بر تعیین دستمزد، پوشش دادن سبد خانوار ۳.۲ نفره در یکماه و یکسال را در دستور کار داریم و اینکه حداقل مزد که مربوط به یک کارگر است چقدر از سبد خانوار را پوشش می‌دهد را بررسی و تعیین خواهیم کرد.
 
شریعتمداری به حمایت از افراد بیکار شده در اثر شیوع کرونا اشاره کرد و گفت: به محض شیوع کرونا در اسفندماه پارسال سامانه‌ای ایجاد کردیم و از کسانی که بیکار اجباری شدند خواستیم در آن ثبت نام کنند که ۸۶۰ هزار نفر ثبت نام و مقرری بیمه بیکاری کرونایی آن‌ها را از همان ماه تا خرداد ۹۹ دریافت کردند.
 
وی تاکید کرد: بعد از این زمان پرونده کسانی که بیکاری آنان ادامه دار بود رسیدگی شد و هنوز ۷۰ هزار نفر از این افراد که برای مقرری بیمه بیکاری کرونایی ثبت نام کرده بودند به علت عدم پرداخت از سوی خزانه داری کشور، مطالبه دارند.
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره پشت نوبتی‌ها در بهزیستی و برقراری مستمری برای آنان گفت: در ابتدای سال ۹۸ تعداد پشت نوبتی‌ها را صفر کردیم، پس از آن میزان پرداختی به مراکز نگهداری مددجویان را هم ۵۴ تا ۲۵۰ درصد رشد دادیم که قدم خوبی برای پرداخت مستمری و هزینه نگهداری معلولان است.
 
شریعتمداری افزود: امیدواریم این مسیر با تصویب ردیفی در بودجه ۱۴۰۰ با قوت بیشتری ادامه پیدا کند که در این صورت از تعداد افراد پشت نوبت کم خواهیم کرد.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1712198
ارسال نظر
نظرات