شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 19:51 منتشر شده در مورخ: 1399/12/09 شناسه خبر: 1712216
استاندار یزد :

مدل برگزاری دومین کنگره شهدای یزد الگویی برای برگزاری کنگره های شهدا است

مدل برگزاری دومین کنگره شهدای یزد الگویی برای برگزاری کنگره های شهدا است
استاندار یزد گفت: مدل برگزاری دومین کنگره چهار هزار شهید استان یزد که با رنگ و بوی خدمت رسانی در حال برگزاری می باشد، الگویی برای برگزاری کنگره های شهدا کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یزدرسا، استاندار یزد ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با بیان اینکه از ابتدای شروع فعالیتهای مربوط به دومین کنگره ۴هزار شهید استان یزد سعی شد با نگاهی متفاوت و متمایز نسبت به کنگره های دیگر همراه باشد که خوشبختانه با نتایج بسیار خوبی همراه بوده است اظهار داشت: دومین کنگره ۴هزار شهید استان با رنگ و بوی خدمت و با همفکری، همراهی و مشارکت کم نظیر دستگاههای اجرایی و به طور خاص سپاه الغدیر استان درحال انجام است  که مدل برگزاری آن الگویی برای تمام کنگره های کشور خواهد بود.

وی ادامه داد: کاشت چهارهزار نهال به یاد هرکدام از شهدای استان،تهیه یک هزارجهیزیه برای خانواده های نیازمند،تحت پوشش قرارگرفتن ۴هزار یتیم،ارایه۴هزاربشته معیشتی،انجام ۴هزار ویزیت رایگان،اماده سازی ۴هزارنسخه بیماران خاص،تهیه۴هزاربسته کمک آموزشی برای دانش آموزان بی بضاعت،تهیه ۴هزارمقاله از سوی دانش آموزان برای شهدا از جمله اقداماتی بوده است که در  زمان برگزاری دومین کنگره شهدا استان انجام شده است.

محمد علی طالبی با اشاره به تشکیل۲۲کمیته با مسئولیت دستگاههای اجرایی برای دومین کنگره ۴هزار شهید استان تصریح کرد: حدود۴هزاردقیقه تولید محتوا  و انعقاد تفاهم نامه با صدا و سیمای کشور برای تولید یک سریال فاخر با محوریت سومین شهید محراب و همچنین اقدامات عمرانی متعدد در شهرستانهای محروم استان در جهت آبادانی و رفع محرومیت از دیگر اقداماتی بوده که به واسطه برگزاری کنگره شهدا در سطح استان انجام شده است.

رئیس ستاد دومین کنگره ۴هزار شهید استان یزد در ادامه با بیان اینکه اجلاسیه پایانی این کنگره در تاریخ دهم فروردین و همزمان با سالروز قیام مردم یزد در محل نمایشگاههای بین المللی یزد برگزار میشود ابراز داشت: برای برگزاری اجلاسیه شرایطی مهیا شده است که جمعیت قابل توجهی بتوانند حضور داشته باشند اما این موضوع کاملا منطبق با شرایط روز خواهد بود و شاید مجبور به برگزاری اجلاسیه با جمعیت محدود و پخش از شبکه های صداوسیما شویم.

استاندار یزد در ادامه با بیان اینکه به عنوان یکی از فرزندان شهدا اعلام میکنم که از  مدل برگزاری کنگره شهدا یزد رضایت بیشتری دارم اظهار داشت: به طور قطع خانواده شهدا و حتی مردم از اینکه به نام و یاد شهدا خدمتی به مردم ارائه شود رضایت بیشتری دارند تا برگزاری یک جلسه که شاید دستاورد عملی چندانی نداشته باشد.

استاندار یزد با انتقاد از وضعیت فرهنگی استان تصریح کرد: به نظر می رسد در زمینه معرفی و ادامه راه شهدا بیشتر به شکل شعاری عمل شده و در عمل پیرو  راه و روش شهدا نبودیم که باعث شده حال در زمینه مسائل فرهنگی مشکلاتی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اما علیرغم همه این انتقادات باید اذعان کرد که مرام و روش و فرهنگ ایثارگری شهدا است که کشور را از بسیاری گرفتاری ها و مشکلات عبور داده و باعث سرافرازی و تعالی امروز انقلاب اسلامی شده است.

انتهای پیام/

 
https://www.dana.ir/1712216
ارسال نظر
نظرات